• خانه
  • اخبار
  • Yelp با کمک یک استارت‌آپ در سیاتل رتبه‌بندی سلامت رستوران‌ها را افزایش می‌دهد

Yelp با کمک یک استارت‌آپ در سیاتل رتبه‌بندی سلامت رستوران‌ها را افزایش می‌دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Yelp با کمک یک استارت‌آپ در سیاتل رتبه‌بندی سلامت رستوران‌ها را افزایش می‌دهد

Yelp با کمک یک استارت‌آپ در سیاتل رتبه‌بندی سلامت رستوران‌ها را افزایش می‌دهد
رابط Yelp داده‌های سلامت رستوران را نشان می‌دهد که توسط Hazel Analytics جمع‌آوری شده است. (تصویر Yelp)

اخبار: استارت‌آپ Hazel Analytics که مستقر در سیاتل است، همکاری خود را با Yelp گسترش داده است، که داده‌های بازرسان سلامت را به بررسی رستوران‌ها ارائه می‌دهد. این سرویس اکنون در مناطقی از 48 ایالت در دسترس است، در مقایسه با چهار ایالت قبلی. بر اساس بیانیه ای که روز پنجشنبه توسط Yelp منتشر شد، این داده ها از بخش های بهداشتی که به 70 درصد از جمعیت ایالات متحده خدمات رسانی می کنند، و همچنین تورنتو و ونکوور، بریتیش کلمبیا، جمع آوری شده است.

داده: Hazel Analytics داده‌های عمومی را از هزاران بخش بهداشت جمع‌آوری می‌کند و آن‌ها را به یک قالب استاندارد شده و آسان برای استفاده تبدیل می‌کند. کاربران Yelp یک ارزیابی سلامت ارائه شده توسط مقامات بهداشتی یا، در صورت عدم وجود، ارزیابی ایجاد شده توسط Hazel بر اساس داده های بازرسی رستوران را مشاهده می کنند.

مردم: هیزل چهار بنیانگذار دارد که شرکت را در سال 2014 راه اندازی کردند: پروفسور بن بدرسون از دانشگاه مریلند، دانشمند کامپیوتر. پروفسور و اقتصاددان در دانشگاه مریلند Ginger Gene; فیلیپ لزلی، اقتصاددان ارشد دیجیتال آمازون و استاد سابق اقتصاد در UCLA؛ و آرش نصیبی که پیش از این به عنوان مشاور بازرگانی و مدیرعامل فعالیت می کرد. ایده این شرکت با مطالعه ژن و لزلی سرچشمه گرفت که نشان داد برآوردهای منتشر شده عمومی از بازرسی رستوران ها باعث کاهش بیماری های ناشی از غذا می شود.

Yelp با کمک یک استارت‌آپ در سیاتل رتبه‌بندی سلامت رستوران‌ها را افزایش می‌دهد
آرش نصیبی مدیر عامل شرکت Hazel Analytics. (عکس از Hazel Analytics)

روزهای نخست:نصیبی گفت که این استارت آپ از طریق دانشگاه مریلند و ایالت مریلند بودجه دریافت کرد تا یک تیم اولیه را جمع کند و محصول بتا خود را در سال 2015 راه اندازی کند. نصیبی گفت که این شرکت در حال حاضر 20 کارمند دارد و از سال 2018 سودآور بوده است.

مشتریان: محصول اصلی این شرکت نرم افزار Food Safety Insights است که به رستوران های زنجیره ای ارائه می شود. هازل داشبوردهایی را با اطلاعات بازرسی همراه با داده هایی مانند مقایسه با رستوران های دیگر ارائه می دهد. Chick-Fil-A و Jack in the Box جزو اولین مشتریان بودند و اکنون بیش از 200 برند بزرگ به آن ملحق شده اند. نصیب گفت: رشد آهسته و پیوسته نام بازی ماست.

مشارکت: Yelp قبلاً با ارائه دهندگان دیگر برای داده های بازرسی خود کار می کرد و در ماه مه گذشته با Hazel که اکنون تنها ارائه دهنده داده های سلامتی آن است، درگیر شد. این مشارکت به هازل اجازه می دهد تا از خدمات رستوران به ارائه مستقیم داده ها به مصرف کنندگان برود. نصیبی گفت: می‌توانیم برای ارائه این اطلاعات روی شهرت و اعتبار شریکی مانند Yelp حساب کنیم تا مجبور نباشیم مستقیماً این کار را انجام دهیم. شهرستان کینگ سیاتل هنوز ارزیابی سلامت Yelp را ارائه نکرده است.

داده های عمومی، خدمات خصوصی: سارا شاخت که با شرکای قبلی Yelp مشورت کرده و برای استانداردسازی داده ها کار کرده است، گفت: در حالت ایده آل، اطلاعات بازرسی رستوران باید به راحتی از طریق رابط های عمومی قابل دسترسی باشد. دولت ایالات متحده علاقه مند به تسهیل استانداردسازی است، اما داده ها همچنان پراکنده هستند. Schacht، که از سیستم رتبه‌بندی سلامت فعلی کینگ کانتی حمایت می‌کند، گفت: «در نهایت، برای مصرف‌کنندگان مفید است که بتوانند بازرسی‌های رستوران را در همه جا ببینند». نصیبی امیدوار است اجرای جدید ادارات بهداشت، مصرف کنندگان و رستوران ها را تشویق کند تا “کمی سخت تر کار کنند”.

رتبه بندی: شاخت گفت، حدود نیمی از خدمات بهداشتی ارزیابی عمومی را پس از بازرسی رستوران ها صادر نمی کنند، و این امر در برخی حوزه های قضایی غیرقانونی است، که عمدتاً به دلیل لابی توسط صنعت رستوران است. او گفت: «این یک تاکتیک بحث‌برانگیز در دنیای بهداشت عمومی است که برای حوزه‌هایی که نتیجه‌گیری آنها ممنوع است، نتایج حاصل شود. نصیبی گفت که شرکت او درک “مبتنی بر علم” از روش ارزیابی مورد استفاده توسط بخش‌های بهداشتی را ایجاد کرده است، که آن را در مورد داده‌های بازرسی توسط بخش‌هایی که تخمینی ارائه نمی‌کنند اعمال می‌کند.

بعدش چی: Schacht خاطرنشان می کند که ارائه داده ها به رستوران های زنجیره ای می تواند مزیت بازار را نسبت به شرکت های مستقل به آنها بدهد. اما پروژه بعدی Hazel می تواند به یکسان کردن زمین بازی کمک کند – این شرکت قصد دارد پلت فرم بینش خود را به رستوران های جداگانه گسترش دهد. از روز پنجشنبه، مشتریان بالقوه می توانند برای دریافت اطلاعات در مورد در دسترس بودن محصول آینده، در وب سایت ثبت نام کنند. نصیبی همچنین علاقه مند به کمک به خدمات بهداشتی در دیجیتال سازی و استانداردسازی داده های خود است. او در عین حال گفت که این شرکت “به عنوان پلی برای اطلاعات دیجیتال بین این روش قدیمی انجام کارها و رویکرد مدرن تر و دیجیتالی تر به داده های بزرگ بلادرنگ عمل می کند.”