• خانه
  • اخبار
  • Xplore با آغاز اولین ماموریت فضایی خود دارایی هایی را از شرکت نرم افزار پرواز Kubos به دست می آورد

Xplore با آغاز اولین ماموریت فضایی خود دارایی هایی را از شرکت نرم افزار پرواز Kubos به دست می آورد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Xplore با آغاز اولین ماموریت فضایی خود دارایی هایی را از شرکت نرم افزار پرواز Kubos به دست می آورد

Xplore با آغاز اولین ماموریت فضایی خود دارایی هایی را از شرکت نرم افزار پرواز Kubos به دست می آورد
کانسپت این هنرمند سکوی ماهواره ای Xplore را در مدار پایین زمین نشان می دهد. (تصویر Xplore)

Xplore مستقر در واشنگتن، مستقر در ردموند، می‌گوید که دارایی‌های Kubos Corp.، خالق نرم‌افزار مبتنی بر ابر برای نرم‌افزار مأموریت و کنترل ماهواره‌ای را به دست آورده است.

جف ریچ، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Xplore در یک بیانیه مطبوعاتی گفت که پلتفرم نرم افزاری Kubos Major Tom برای اولین ماموریت فضایی Xplore که در پاییز امسال پرتاب می شود، “و برای همه ماموریت های آینده” استفاده خواهد شد.

شرایط مالی خرید فاش نشده است، اما Xplore کارمندان کلیدی Kubos، از جمله بنیانگذار و مدیر عامل سابق تایلر برودر، را به عنوان بخشی از قرارداد می پذیرد. برودر گفت: “من برای پیوستن به تیم Xplore به عنوان مدیر توسعه کسب و کار برای عملیات ماموریت هیجان زده هستم.” در نقش جدیدم، به ساخت و توسعه پلتفرم Major Tom در یک ارائه خدمات گسترده ادامه خواهم داد.

Xplore با آغاز اولین ماموریت فضایی خود دارایی هایی را از شرکت نرم افزار پرواز Kubos به دست می آورد
این اسکرین شات صفحه کنترل پرواز سرگرد تام را نشان می دهد. (Xplore / Kubos Graphic)

Xplore در سال 2017 تأسیس شد و هدف آن ارائه “فضا به عنوان یک سرویس” است – یک مدل تجاری که محصولات داده، وظایف حسگر، نرم افزار برای عملیات ماموریت و میزبانی محموله را به مشتریان ارائه می دهد. این شرکت در حال توسعه سخت‌افزار برای مأموریت‌های خود، از جمله نانوماهواره‌های Xcube و پلت‌فرم‌های ماهواره‌ای Xcraft، در مرکز تولید ۲۲۰۰۰ فوت مربعی خود در ردموند است.

اولین ماموریت برنامه ریزی شده او قرار دادن تصاویر فراطیفی و ویدئویی با وضوح بالا در مدار پایین زمین بود. Xplore گفت ماموریت های آینده می توانند به مقاصد دورتر از جمله ماه، مریخ، زهره و سیارک ها بروند.

Xplore هنوز زمان یا مکان دقیقی را برای اولین راه‌اندازی مشخص نکرده است و همچنین ارائه‌دهنده راه‌اندازی را نیز مشخص نکرده است.

Kubos در سال 2014 در تگزاس تأسیس شد و دفتر مرکزی خود را در طول همه‌گیری COVID-19 به دریاچه اوسویگو، اورگان منتقل کرد. در ژانویه 2021، اعلام کرد که 2.88 میلیون دلار در دور سرمایه گذاری به رهبری Boost VC جمع آوری کرده است.

پلت فرم Major Tom این شرکت به اپراتورهای ماهواره ای اجازه می دهد تا برنامه ریزی ایستگاه زمینی، وظایف ماهواره ای و نظارت بر تله متری ابری را انجام دهند. (این ویدیوی Kubos نحوه کار سرگرد تام را توضیح می دهد.)

لیزا ریچ، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Xplore، امروز در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: “ما یک شرکت فضای تجاری متمرکز بر مشتری هستیم که اکنون هم مشتری و هم توسعه دهنده Major Tom هستیم.” “به عنوان کاربران، توسعه دهندگان و ذینفعان، توانایی اتصال و پیکربندی آسان سیستم های فرمان و کنترل برای ماهواره ها و صور فلکی ضروری است.

لیزا ریچ گفت که این خرید باید به Xplore کمک کند “به طور مداوم ویژگی ها و قابلیت های سیستم کنترل ماموریت آماده پرواز خود را بهبود بخشد.”

او همچنین اشاره کرد که این ممکن است آخرین خرید Xplore نباشد.

“ما فعالانه در حال کار بر روی مشارکت های جدید و [we] ما از بنیان‌گذاران و کسب‌وکارها دعوت می‌کنیم تا فرصت‌های کسب جدید را که مطابق با چشم‌انداز استراتژیک ما است، با ما به اشتراک بگذارند.