• خانه
  • اخبار
  • Wizards of the Coast یک اعلان دانلود به سازمان دهندگان پروژه NFT “Magic” ایجاد شده توسط طرفداران ارسال می کند.

Wizards of the Coast یک اعلان دانلود به سازمان دهندگان پروژه NFT “Magic” ایجاد شده توسط طرفداران ارسال می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Wizards of the Coast یک اعلان دانلود به سازمان دهندگان پروژه NFT "Magic" ایجاد شده توسط طرفداران ارسال می کند.


جادو: جادوگران از ساحل عرصه برای جمع آوری
اسکرین شات دیجیتال Magic: The Gathering Arena. (جادوگران ساحل)

شرکت پشت بازی محبوب ورق کلکسیونر جادو: جمع آوری یک اعلان دانلود به سازمان دهندگان mtgDAO ارسال کرد، یک پروژه هوادار که قصد دارد یک اقتصاد مبتنی بر NFT ایجاد کند. شعبده بازي به نام امکان سبک متفاوت بازی.

این پیام در 4 فوریه توسط وکلای Wizards of the Coast به mtgDAO ارسال شد که آن را از طریق حساب توییتر خود در 10 فوریه فاش کرد. این اطلاعیه همچنین فاش کرد که “ویزاردز در حال ارزیابی برنامه های آینده خود برای NFT و جادو: جمع آوری کارت “، اما هنوز در مورد این موضوع تصمیم نگرفته اند. این به نوبه خود باعث ایجاد بحثی در مورد این موضوع در آخر هفته در رسانه های اجتماعی شد، در صورتی که از خود می پرسید چرا جادوگران در بیشتر روزهای آخر هفته 11 فوریه در توییتر ترند هستند.

جادوگران ساحل، مستقر در رنتون، واشنگتن، منتشر شد شعبده بازي از زمان شروع آن توسط ریچارد گارفیلد در سال 1993 شعبده بازي، بازیکنان با کارت های سفارشی ساخته شده که در دسته های تصادفی خریداری می شوند، مانند بسته های تقویت کننده، با یکدیگر مبارزه می کنند.

Wizards با محدود کردن چاپ کارت های خاص، جنبه جمع آوری بازی را ارتقا می دهد. کارت‌های کمیاب ممکن است مفیدتر یا قدرتمندتر از کارت‌های «عمومی» نباشند، اما تمایل دارند سبک‌های بازی پیچیده‌تر و/یا جالب‌تری را ارائه دهند. در نتیجه، یک بازار ثانویه بزرگ برای شعبده بازي تقریباً از زمان شروع بازی، با کارت های خاصی که به طور منظم به مبلغ دو و سه رقمی فروخته می شوند.

هدف پروژه mtgDAO، با توجه به کاغذ سفید در دسترس عموم، رسیدگی به این موضوع است. نویسنده ناشناس مقاله ادعا می کند که با توجه به اقداماتی که Wizards برای اطمینان از جمع آوری کارت ها انجام داده است و همچنین شعبده بازيچشم انداز تاکتیکی همیشه در حال تغییر، شعبده بازي بازار ثانویه به عنوان یک نوع اقتصاد فیات عمل می کند. ارزش یک کارت می‌تواند در هر زمانی سر به فلک بکشد یا بر اساس آنچه جادوگران تصمیم می‌گیرند انجام دهند.

“من می خواهم مفهوم پول پایدار را ارائه دهم شعبده بازي اقتصاد به طوری که بازیکنان بتوانند به کمبود سرمایه گذاری خود اعتماد کنند، “نویسنده ناشناس mtgDAO نوشت. “من معتقدم که این پروتکل می تواند اکوسیستمی را با شفافیت کافی بسازد، جایی که آسمان حد سرمایه گذاری برخی افراد است. من فکر می کنم ما می توانیم ارزش عظیمی را در جامعه ای که ایجاد می کنیم ایجاد و حفظ کنیم.”

«در کوتاه مدت، ما می‌توانیم با کاوش در قالب جدیدی که به عمقی که قبلاً هرگز امکان‌پذیر نبوده است، لذت زیادی ببریم. در دراز مدت، من فکر می کنم فرصتی برای خرید آن وجود دارد شعبده بازي برندی از جادوگران ساحل. mtgDAO می تواند تکامل بعدی این بازی و این انجمن و نحوه مدیریت و کنترل آن باشد.”

Wizards of the Coast یک اعلان دانلود به سازمان دهندگان پروژه NFT "Magic" ایجاد شده توسط طرفداران ارسال می کند.
نمایشی استعاری از آنچه وکلای جادوگران می توانند با پروژه mtgDAO انجام دهند. (تصویر تبلیغاتی جادوگران ساحل)

طبق کتاب سفید، این کار از طریق «اقتصاد کارت‌های NFT کریپتو» انجام می‌شود، جایی که بازیکن باید برای هر کارت در آن بازیکن، مدرکی مبنی بر مالکیت NFT نشان دهد. شعبده بازي عرشه. MtgDAO با دقت اشاره می کند که “ما NFT های دارای مجوز WotC را ایجاد نمی کنیم، ما فقط یک لایه کمبود اضافی اضافه می کنیم تا بتوانیم Wizards را در قالب جدیدی بازی کنیم. بازیکنان برای اجرای قانونی بازی به کارت واقعی نیاز دارند، چه کارت کاغذی باشد، چه کارتی [Magic: The Gathering – Arena]یا نقشه روی [Magic: The Gathering Online]”

Wizards of the Coast بدیهی است که این را استدلال قانع کننده ای نمی دانند. وکلای وی در نامه فسخ و امتناع خود اظهار داشتند که «حق انحصاری صاحب حق چاپ، بازتولید اثر دارای حق چاپ است، مانند شعبده بازي کارت در هر فرمتی وایت در قانون کپی رایت استثنایی برای ایجاد نسخه پشتیبان یا “آرشیو” در شرایط خاص دارد، “این امتیاز فقط به برنامه های رایانه ای و نه به انواع دیگر آثار تعلق می گیرد.”

این نامه از mtgDAO می خواهد که از اجرای برنامه ریزی شده مبتنی بر NFT خودداری کند شعبده بازي انجمن. برای اطلاعات بیشتر جادوگران را دنبال کردیم.

استدلال متقابل MtgDAO این است که از ابزارهای Web3 برای ایجاد جامعه ای شبیه به یک فروشگاه بازی محلی استفاده می کند و ویزارد را به ارتجاعی متهم می کند.

این توقف و رهاسازی نشان می‌دهد که چگونه اتصال دنیای فیزیکی و دیجیتال به دنیای جدید NFT چالش‌های جدیدی را برای گروه‌هایی مانند mtgDAO ایجاد می‌کند.

جسی پرودمن، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری ارز دیجیتال ماکارا مستقر در سیاتل، در ایمیلی به brooztechnology گفت: “قوانین مالکیت معنوی به طور یکسان برای شرکت های وب 3.0 اعمال می شود.” کارآفرینانی که در این فضا نوآوری می‌کنند، باید راه‌هایی بیابند تا محصولات جدید را بدون تجاوز به برندهای موجود زنده کنند.»

به طور خاص، شرکت مادر Wizards Hasbro در حال حاضر تحقیق در مورد NFT را به تنهایی آغاز کرده است. پاور رنجرزمجموعه ای موضوعی که در اکتبر 2021 بر روی بلاک چین WAX منتشر شد. بعید است که موقعیت جادوگران در اینجا به دلیل مخالفت مفهومی با NFT باشد، اما در عوض این شرکت صرفاً برای اجرای حق چاپ خود اقدام می کند.