منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • Wave Motion برنده جایزه 1.3 میلیون دلاری برای نمونه اولیه جت لانچر شد

Wave Motion برنده جایزه 1.3 میلیون دلاری برای نمونه اولیه جت لانچر شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آتومو، سازنده دانه قهوه مستقر در سیاتل، 40 میلیون دلار جمع آوری می کند تا شروع به فروش آنلاین نوشیدنی های پایدار خود کند.

آتومو، سازنده دانه قهوه مستقر در سیاتل، 40 میلیون دلار جمع آوری می کند تا شروع به فروش آنلاین نوشیدنی های پایدار خود کند.
کیسی دان، فین ون دانکلار و جیمز پنا پرتابگر موشک Wave Motion Launch Big Iron را به نمایش گذاشتند. (عکس حرکت موج)

اورت، شرکت Wave Motion Launch مستقر در واشنگتن. جایزه 1.3 میلیون دلاری را برای حمایت از تلاش های شرکت برای توسعه فناوری پرتاب بدون بشکه که در نهایت می تواند برای ارسال محموله به فضا مورد استفاده قرار گیرد، دریافت کرد.

Wave Motion برای تامین مالی پروژه ها توسط بخش دریایی Dahlgren نیروی دریایی ایالات متحده از طریق کنسرسیوم فناوری و نوآوری سطح دریایی انتخاب شد. NSTIC فرصت‌های تحقیقاتی و تجاری با بودجه فدرال را در ارتباط با نوآوری فناوری سطح نیروی دریایی، با تمرکز بر تلاش‌های در حال ظهور، ارائه می‌دهد.

بودجه باید تا پایان سال 2023 ادامه یابد – و اگر فناوری تپانچه جت Wave Motion ثابت شود، این شرکت می تواند برای جوایز بعدی انتخاب شود.

Wave Motion ایده ای از سه فارغ التحصیل از دانشگاه واشنگتن است – فین ون دانکلار، جیمز پنا و کیسی دان. این سرمایه گذاری دو ساله یکی از برندگان جوایز I-Corps UW CoMotion در سال 2020 بود. Van Donkelaar مدیر عامل Wave Motion است و دارای حق امتیاز برای سیستم جنگ افزار جت است. پنا مدیر عملیاتی است و دان به عنوان مدیر ارشد مالی خدمت کرده است.

مفهوم تپانچه جت شامل شلیک یک جت گاز مافوق صوت برای هل دادن پرتابه به سرعت های بسیار بالا است. از آنجایی که هیچ ساختار فیزیکی یا لوله‌ای در اطراف پرتابه وجود ندارد، Wave Motion می‌گوید که این سیستم تا 100 برابر فشرده‌تر از یک موشک یا توپ معمولی با قدرت معادل است.

Wave Motion در وب سایت خود گفت: «پرتاب موشک معمولاً هزاران دلار به ازای هر کیلوگرم محموله هزینه دارد. به جای قیمت بالایی که موشک ها نیاز دارند، تفنگ جت ما می تواند محموله هایی را با قیمت 100 دلار پرتاب کند. [per pound]”

این تیم قبلاً مجموعه‌ای از آزمایش‌ها را با یک نمونه اولیه با نام مستعار “آهن بزرگ” انجام داده‌اند و در حال کار بر روی نمونه اولیه مافوق صوت یک تفنگ جت به نام “Hi-Ho, Silver” هستند.

روز سه‌شنبه، در اعلان جایزه نیروی دریایی ایالات متحده، Wave Motion گفت که بخشی از بودجه خود را برای همکاری با آزمایشگاه کنترل خودمختار UW در مورد روشی برای کنترل وسایل نقلیه شلیک شده از یک تفنگ جت در حین کار در جو و داخل جو استفاده خواهد کرد. فضا.