• خانه
  • اخبار
  • Vivo تراشه پردازش تصویر جدید خود را با نام V1 + معرفی کرده است

Vivo تراشه پردازش تصویر جدید خود را با نام V1 + معرفی کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Vivo تراشه پردازش تصویر جدید خود را با نام V1 + معرفی کرده است

دیروز ویوو تراشه پردازش تصویر جدیدی را در شبکه اجتماعی Weibo معرفی کرد که قابلیت های تصویر پرچمدار بعدی ویوو را بهبود می بخشد. سری Vivo X80 دارای تراشه V1 + است که توسط این شرکت و MediaTek توسعه یافته است. تراشه جدید چندین پیشرفت داشته است، از جمله سازگاری بهبود یافته و بهینه سازی تصویر.

سری Vivo X80 پرچمدار بعدی شرکت چینی Vivo است و تراشه پردازش تصویر بهبود یافته V1 + ارزش بیشتری به مدل های این خانواده می دهد. تراشه V1 + جایگزین تراشه V1 می شود که سال گذشته Vivo معرفی کرد. این تراشه اضافی از تراشه های MediaTek Dimension 9000 و همچنین Snapdragon 8 نسل 1 پشتیبانی می کند. اما اکنون، همکاری با MediaTek با بیش از 30 پتنت مرتبط به اوج خود رسیده است. پردازشگر تصویر جدید V1 + از چند جهت اولین است. به عنوان مثال، این تراشه ویوو را به اولین شرکتی تبدیل کرد که پردازنده‌های تصویر خود را با تراشه‌های پیشرفته‌ای مانند نسل اول Dimension 9000 و Snapdragon 8 سازگار کرد.

Vivo تراشه پردازش تصویر جدید خود را با نام V1 + معرفی کرده است

تراشه پردازش تصویر + V1

تراشه V1 + نقطه اوج همکاری یک ساله مدیاتک و ویوو با حدود 300 کارمند است. این تراشه برای برنامه های بازی با کیفیت و سرعت بالا نیز مناسب است. Vivo همچنین بهبودهایی در رنگ، پرتره و عکسبرداری اضافه می کند و طراحی و بافت حافظه جدیدی ایجاد می کند. همچنین از فناوری هوش مصنوعی برای بهبود قابل توجه کیفیت تصویر استفاده می کند.

به نقل از منبع، این شرکت الگوریتم هایی را برای بهینه سازی تخصیص منابع CPU، کاهش تولید گرما و افزایش بازده تا 9000 بعد پیاده سازی می کند. این امر منجر به بهبود چشمگیر مصرف انرژی در 9000 بعد شده است. آزمایشات 10 درصد بهبود را نشان می دهد که تأثیر خوبی بر عمر باتری نیز دارد. از سوی دیگر، تأثیر کلی بر سری X80 می تواند بسیار گسترده باشد.

آیا منتظر خانواده Vivo X80 هستید؟ کمتر از یک هفته باید دید.