• خانه
  • اخبار
  • Vista Equity Partners غول مالیاتی سهام خصوصی سیاتل Avalara را در قراردادی 8.4 میلیارد دلاری خریداری خواهد کرد.

Vista Equity Partners غول مالیاتی سهام خصوصی سیاتل Avalara را در قراردادی 8.4 میلیارد دلاری خریداری خواهد کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار

Vista Equity Partners غول مالیاتی سهام خصوصی سیاتل Avalara را در قراردادی 8.4 میلیارد دلاری خریداری خواهد کرد.
اسکات مک فارلین، بنیانگذار و مدیرعامل Avalara. (عکس فایل brooztechnology)

Avalara، یک شرکت نرم‌افزار مالیاتی سیاتل که در سال 2004 تأسیس شد، در یک معامله 8.4 میلیارد دلاری با Vista Equity Partners دوباره خصوصی می‌شود.

ویستا، یک شرکت سرمایه گذاری جهانی مستقر در آستین، تمام سهام موجود در سهام عادی Avalara را به قیمت هر سهم 93.50 دلار به دست خواهد آورد. سهام Avalara روز دوشنبه با قیمت 92 دلار به ازای هر سهم افتتاح شد و در اوایل معاملات 3 درصد کاهش یافت.

در یک بیانیه مطبوعاتی اشاره شد که قیمت‌های خرید 27 درصد نسبت به قیمت سهام Avalara در 6 ژوئیه برتری داشت، معامله‌ای که قبل از انتشار گزارش‌های رسانه‌ها از یک معامله احتمالی بود.

این معامله نشان دهنده نقطه عطف مهم دیگری برای Avalara است که بیش از 30000 مشتری دارد که از نرم افزار اتوماسیون مطابقت آن برای مدیریت فروش و سایر انواع مالیات های خود استفاده می کنند.

سهام این شرکت در سال جاری در بحبوحه کاهش گسترده تر در بازار عمومی نزدیک به 30 درصد کاهش یافته است.

این معامله آخرین نمونه از شرکت های سهام خصوصی است که مشتاق به تصاحب شرکت های دولتی با قیمت های مقرون به صرفه هستند.

Avalara درآمد 204.5 میلیون دلاری را در سه ماهه اول گزارش کرد که 33 درصد نسبت به دوره سال قبل افزایش داشت. زیان خالص GAAP آن 32.6 میلیون دلار بود، در مقایسه با زیان 30.1 میلیون دلاری در سال گذشته.

Avalara در سال 2018 با قیمت سهام 24 دلار در بورس عرضه شد. این شرکت توسط مدیر عامل، اسکات مک فارلین، که 14 سال پیش به همراه روری رالینگ و جرد وگت، Avalara را در جزیره باینبریج، واشنگتن تأسیس کرد، رهبری می شود.

انتظار می‌رود معامله ویستا در نیمه دوم سال 2022 بسته شود، مشروط به تایید قانون‌گذاران و سهامداران Avalara. Avalara با همین برند به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

Avalara درآمد سه ماهه دوم خود را بعد از ظهر دوشنبه گزارش می دهد. ما این داستان را با جزئیات جدید از تماس پس از کسب درآمد به روز می کنیم.