منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • USPS توسط ایالات به دلیل خرید خودروهای گازسوز به اتهام نقض قوانین زیست محیطی مورد شکایت قرار گرفت

USPS توسط ایالات به دلیل خرید خودروهای گازسوز به اتهام نقض قوانین زیست محیطی مورد شکایت قرار گرفت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
USPS توسط ایالات به دلیل خرید خودروهای گازسوز به اتهام نقض قوانین زیست محیطی مورد شکایت قرار گرفت

USPS توسط ایالات به دلیل خرید خودروهای گازسوز به اتهام نقض قوانین زیست محیطی مورد شکایت قرار گرفت
اتومبیل های خدمات پستی ایالات متحده (Unsplash Photo / Sam Larussa)

باب فرگوسن، دادستان کل واشنگتن و سایر شرکت‌های AG در سراسر کشور، علیه رئیس پست ژنرال لوئیس دیجوی و سرویس پست ایالات متحده به دلیل نقض محیط‌زیست در تصمیم آنها برای جایگزینی 165000 کامیون پستی منسوخ شده با حامل‌های عمدتاً گاز، شکایت کرده‌اند. .

«پست مستر دی‌جوی بدون در نظر گرفتن جایگزین‌های کافی، به‌طور غیرقانونی از وسایل نقلیه گازسوز پرید. فرگوسن روز پنجشنبه در بیانیه‌ای با اعلام این شکایت گفت: «مستر دی‌جوی در انجام مسئولیت خود برای حفاظت از محیط مشترک ما شکست خورده است».

دیجوی که توسط دولت ترامپ منصوب شده است، متهم به نقض قانون سیاست ملی محیط زیست (NEPA) در طول فرآیند بررسی خرید شده است.

در فوریه 2021، DeJoy Oshkosh Defense را برای تولید خودروها انتخاب کرد. وب سایت مستقر در ویسکانسین می گوید وسایل نقلیه جدید USPS “می توانند هم موتورهای احتراق داخلی و هم موتورهای الکتریکی قابل شارژ داشته باشند.” طی ده سال آینده، بسته به نیازهای خدمات پستی، بین 50000 تا 165000 خودروی الکتریکی باتری دار با موتورهای احتراق داخلی کم آلایندگی و 2 یا 4 چرخ متحرک ساخته و تحویل خواهیم داد.

USPS ماه گذشته اعلام کرد که حدود 10000 خودرو از 50000 وسیله نقلیه اولیه الکتریکی خواهند بود، که تعداد خودروهای الکتریکی را که در ابتدا هدف قرارداد 2.98 میلیارد دلاری بود، دو برابر می‌کند. ناوگان خدمات پستی شامل حدود 212000 وسیله نقلیه است.

وی گفت: «دستور امروز، همانطور که قبلاً گفته‌ایم، نشان می‌دهد که خدمات پستی کاملاً متعهد است که وسایل نقلیه الکتریکی را به عنوان بخش قابل توجهی از ناوگان تامینی خود در نظر بگیرد، اگرچه هزینه سرمایه‌گذاری بیشتر از یک وسیله نقلیه با موتور احتراق داخلی خواهد بود». شادی در پیام در ماه مارس.

این برای منتقدان معامله کافی نبود.

زمانی که USPS بررسی زیست محیطی خود را منتشر کرد، جایگزین های معقولی مانند خرید اکثر وسایل نقلیه الکتریکی و انتخاب خودروهای گازسوز در جایی که وسایل نقلیه الکتریکی امکان پذیر نیست را در نظر نگرفت. خدمات پستی همچنین اثرات زیست محیطی کلیدی، مانند اثرات تداوم کیفیت پایین هوا در جوامع آلوده را نادیده می گیرد. فرگوسن در بیانیه ای گفت: USPS همچنین در نظر نمی گیرد که آیا خرید اکثر وسایل نقلیه گازسوز مطابق با سیاست های آب و هوایی در ایالت هایی مانند واشنگتن است یا خیر.

آمازون مستقر در سیاتل در تعقیب وسایل نقلیه الکتریکی برای ناوگان خود تهاجمی تر بوده است.

در ژانویه، این شرکت اولین مشتری تجاری خودروی الکتریکی Ram ProMaster با باتری شد. این مینی‌بوس قرار است در سال 2023 راه‌اندازی شود. این اطلاعیه ارقام خاصی برای خرید ارائه نمی‌کند و می‌گوید که این معامله “هزاران BEV ProMasters را هر ساله در جاده‌ها قرار می‌دهد”.

آمازون قبلاً متعهد شده بود که 100000 ون برقی را برای تحویل از Rivian خریداری کند که 10000 اولین آن به صورت بالقوه آنلاین امسال خواهد بود. آمازون نزدیک به 20 درصد از خودروساز آمریکایی ریوین را در اختیار دارد.

پانزده ایالت دیگر، از جمله اورگان و کالیفرنیا، و همچنین واشنگتن، دی سی و نیویورک، و منطقه مدیریت کیفیت هوای خلیج فارس، به پرونده علیه DeJoy و USPS پیوسته اند.

این شکایت در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه شمالی کالیفرنیا تنظیم شده است.