• خانه
  • اخبار
  • USB TYPE-C که توسط اتحادیه اروپا به عنوان یک درگاه شارژ جهانی تایید شده است

USB TYPE-C که توسط اتحادیه اروپا به عنوان یک درگاه شارژ جهانی تایید شده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
USB TYPE-C که توسط اتحادیه اروپا به عنوان یک درگاه شارژ جهانی تایید شده است

انحصار باعث ایجاد تنوع می شود و تنوع باعث سردرگمی مصرف کنندگان می شود. موضوع یکپارچه سازی پورت های شارژ گوشی های هوشمند موضوع جدیدی نیست و مدت هاست موضوع بحث و جدل های زیادی بین اپل و اشخاص حقوقی بوده است. اکنون که USB TYPE-C توسط اتحادیه اروپا به عنوان یک درگاه شارژ جهانی تایید شده است، احتمال استفاده از این نوع پورت در آیفون اپل بیشتر است. اس ترنجی با من باش.

USB TYPE-C مورد تایید اتحادیه اروپا

کمیته بازار داخلی و حمایت از مصرف کننده پارلمان اروپا پیشنهادی را برای پذیرش رابط USB Type-C به عنوان یک استاندارد جهانی برای شارژرهای فروخته شده در اتحادیه تصویب کرده است. در بروکسل، آنها در مورد تغییر قانون برای استاندارد کردن کانکتورها برای شارژ دستگاه های الکترونیکی مختلف بحث کردند. مانند استفاده از USB Type-C، Micro-USB و حتی درگاه Lightning.

اعضای کمیسیون توافق کردند که همه گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها، دوربین‌های دیجیتال، هدفون و ایرفون، کنسول‌های بازی دستی و بلندگوهای قابل حملی که در کشورهای اتحادیه اروپا فروخته می‌شوند باید دارای یک پورت شارژ مشترک باشند. استثنائات، دستگاه های کوچکی مانند ساعت های هوشمند، دستبندهای تناسب اندام و سایر گجت ها خواهند بود که به دلیل اندازه آنها قادر به استفاده از کانکتور USB Type-C نخواهند بود که نیاز به قانون جدید و خاصی دارد.

بررسی USB TYPE-C

برای پذیرش USB Type-C به عنوان استاندارد جهانی شارژ، 43 نماینده پارلمان اروپا رای موافق و دو رای مخالف دادند. گام بعدی در این زمینه، تدوین و تصویب قانون مناسب برای این امر خواهد بود. این قانون قرار است به طور رسمی در ماه مه به عنوان بخشی از جلسه عمومی عادی پارلمان اروپا اجرا شود. پیش بینی می شود که انتقال به استاندارد اتصال شارژ جهانی مدتی طول بکشد. بنابراین، این قانون زودتر از سال 2024 لازم الاجرا می شود، علاوه بر این، فناوری های شارژ بی سیم تا سال 2026 در اتحادیه اروپا جهانی می شود.

اروپا USB TYPE-C را به عنوان پورت شارژ جهانی تایید می کند

توانایی استفاده از استاندارد جهانی برای شارژ با بسیاری از دستگاه های الکترونیکی مختلف به مصرف کنندگان این امکان را می دهد که هر بار که دستگاه جدیدی خریداری می کنند کابل یا شارژر جدیدی خریداری نکنند. طبق اعلام اتحادیه اروپا، افزایش سالانه زباله های الکترونیکی به صورت شارژر از 11 تا 13 هزار تن است.

علاوه بر این، کمیسیون اروپا تخمین می زند که استفاده از قانون جهانی شارژ باعث صرفه جویی 250 میلیون یورویی در سال برای مصرف کنندگان اروپایی خواهد شد. علاوه بر دستورالعمل‌های جدید، نمایندگان پارلمان اروپا همچنین می‌خواهند دستگاه‌ها بر اساس میزان توانی که می‌توانند ارائه کنند به وضوح علامت‌گذاری شوند. زیرا همیشه برای مصرف کنندگان واضح نیست و می تواند مشکلاتی را ایجاد کند.

مطابق با GizChinaآنها همچنین می خواهند یک برچسب واضح روی بسته بندی محصول ببینند که آیا شارژر در جعبه وجود دارد یا خیر. نمایندگان پارلمان اروپا همچنین از کمیسیون اروپا می خواهند تا یک استراتژی شارژ بی سیم را تا پایان سال 2026 ارائه کند تا از حداقل سازگاری بین استانداردهای مختلف شارژ بی سیم اطمینان حاصل کند.

این تلاشی برای جلوگیری از تکه تکه شدن بازار و همچنین کاهش ضایعات الکترونیکی و تلاش برای جلوگیری از اجبار مصرف کنندگان به رعایت استانداردهای شارژ خاص خواهد بود. نظر شما در این مورد چیست؟ آیا اتحادیه اروپا در نهایت می تواند تمام تولیدکنندگان موبایل و تبلت به خصوص اپل را متقاعد کند که از پورت USB TYPE-C استفاده کنند؟ در صورت اجرای چنین قانونی چه مشکلاتی برای اپل پیش خواهد آمد؟ به نظر شما آیا این قانون واقعاً به نفع مصرف کنندگان خواهد بود؟