"Tableau توسط Salesforce کشته شد": کارمندان سابق و فعلی Tableau برای "Irish Wake" جمع می شوند

“Tableau توسط Salesforce کشته شد”: کارمندان سابق و فعلی Tableau برای “Irish Wake” جمع می شوند

گروهی از کارمندان تابلو روی صحافی از چهره ها و توصیفات کارگران فعلی و سابق جمع شده بودند. (عکس از brooztechnology/Nate Beck)

در یک شب هفته معمولی هفته گذشته در کارخانه آبجوسازی فرمونت در نزدیکی دریاچه یونیون سیاتل، صف آبجو از درهای جلو و تا قسمت نشیمن در فضای باز کشیده شد.

دلیل: گروهی متشکل از بیش از 50 کارمند سابق و فعلی نرم افزار Tableau گرد هم آمده بودند تا در مورد سفر 19 ساله Tableau فکر کنند، بیش از سه سال پس از آن که شرکت فناوری تجسم داده ها توسط Salesforce مستقر در سانفرانسیسکو به مبلغ 15.7 میلیارد دلار خریداری شد. .

این رویداد، پایین خیابان مقر Tableau’s Seattle، به عنوان یک بیداری ایرلندی توصیف شد، مراسم عزاداری سنتی که در آن خانواده و دوستان زندگی متوفی را جشن می گیرند.

جف برینکر، مهندس سابق تابلو، می گوید: «تبلو توسط سیلزفورس کشته شد. ما در غم از دست دادن یکی از عزیزان عزادار هستیم.

Salesforce از اظهار نظر در مورد این رکورد خودداری کرد، اما تصریح کرد که گزارش‌های مربوط به مرگ تابلو را بسیار اغراق‌آمیز یا کاملاً اشتباه می‌داند. Tableau در 12 ماه گذشته بیش از 2 میلیارد دلار درآمد برای Salesforce به ارمغان آورد و این شرکت متعهد شده است که به توسعه فناوری Tableau ادامه دهد.

اما کسانی که در این مراسم شرکت کردند به عواملی از جمله تأثیر کاهش 10 درصدی نیروی کار اخیر سیلزفورس بر بسیاری از کارمندان قدیمی Tableau و مدیران ارشد و همچنین این تصور عمومی اشاره کردند که هویت منحصر به فرد Tableau در حال از دست دادن غول ارتباط با مشتریان است.

Tableau به عنوان یک استارتاپ کوچک در سال 2003 در دانشگاه استنفورد بر اساس ایده ای برای تجسم حجم عظیمی از داده ها شروع به کار کرد. یکی از بنیانگذاران او یک سال بعد سرمایه 5 میلیون دلاری را جمع آوری کردند و شرکت نوپا خود را به شمال غربی اقیانوس آرام منتقل کردند، جایی که به یکی از برترین شرکت های فناوری منطقه تبدیل شد و در سال 2013 عمومی شد.

پس از شروع اخراج ها در ماه گذشته، بسیاری از کارمندان سابق و فعلی Tableau به صورت آنلاین تماس گرفتند تا به افراد آسیب دیده کمک و حمایت کنند. فضای کاری Tableau Slack از 40 نفر در ژانویه به نزدیک به 700 نفر افزایش یافته است.

کارگران Tableau خود را #DataFam می نامند. این نام معنایی دوگانه دارد که هم عشق به داده ها و هم رفاقت بین اعضای خانواده را توصیف می کند.

کوین بوسکه، مدیر ارشد سابق پروژه در Tableau می گوید: «همه در یک جهت پارو می زدند. “مکان بسیار خاص است. من انتظار ندارم که در طول زندگی ام دوباره آن را داشته باشم.

(عکس از brooztechnology/Todd Bishop)

برخی از کارمندان در رویداد هفته گذشته گفتند که فرهنگ از زمان خرید Salesforce تغییر کرده است. یکی از کارگران سابق که نخواست نامش فاش شود، گفت: «تبخیر شد.

بلومبرگ گزارش داد که اکثر مدیران Tableau که در سایت رهبری آن فهرست شده بودند، هنگام اعلام خرید، شرکت را ترک کردند.

بلومبرگ همچنین گزارش داد که مدیران Salesforce نسبت به سایر بخش‌های آن نسبت به Tableau هیجان‌زده‌تر به نظر می‌رسند و به ذکر نام Tableau در رونوشت رویدادهای شرکت در مقایسه با Slack و Mulesoft، دیگر خریدهای اخیر آن اشاره کرد.

فرانسوا آجنستات، مدیر اجرایی و مدیر ارشد محصولات قدیمی Tableau، ماه گذشته پس از اعلام اخراج، در یک پست وبلاگی نوشت Tableau “بیش از همیشه متعهد به حمایت و توسعه DataFam است.”

Ajenstat نوشت که این شرکت در حال افزودن قابلیت‌های بیشتری «در تمام محصولات ما» است و خاطرنشان کرد که کنفرانس سالانه Tableau همچنان برای اواخر امسال برنامه‌ریزی شده است. Tableau در پلتفرم Customer 360 Salesforce یکپارچه شده است.

Tableau همچنان با رقابت در بخش نرم افزار هوش تجاری مایکروسافت و دیگران روبرو است. درآمد 516 میلیون دلاری Tableau در سه ماهه اکتبر 2022 نشان دهنده رشد کمتر از 8 درصدی در مقایسه با چهار فصل متوالی رشد از 22 درصد تا 38 درصد در سال 2021 است که در گزارش های Salesforce مالی منعکس شده است.

پس از خرید Tableau، مدیر عامل Salesforce، مارک بنیوف، گفت که سیاتل به “HQ2” شرکت تبدیل خواهد شد و روی منطقه به عنوان منبع استخدام و رشد آینده شرط بندی می کند. Tableau قبل از اینکه در سال 2020 خریداری شود به حدود 4200 کارمند در سراسر جهان افزایش یافت که حدود نیمی از آنها در منطقه سیاتل بودند.

این خرید توسط برخی از رهبران ایالتی به عنوان نشانه ای از نقاط قوت منطقه سیاتل به عنوان یک مرکز فناوری جهانی مورد استقبال قرار گرفت، اما همچنین نشان دهنده از دست دادن یک دفتر مرکزی مهم برای یک شرکت دولتی بود.

اخراج شرکت‌ها در Salesforce مدت کوتاهی پس از کناره‌گیری مارک نلسون، مدیرعامل سابق Tableau در ماه دسامبر اتفاق افتاد. نلسون پس از جایگزینی آدام سلیپسکی، مدیر عامل سابق Tableau، که به عنوان مدیر عامل خدمات وب آمازون به آمازون بازگشت و جانشین مدیر عامل آمازون، اندی جاسی در این سمت شد، شرکت را به مدت دو سال رهبری کرد.

Tableau اکنون توسط یک گروه اجرایی هدایت می شود که شامل Ajenstat، COO Ryan Aytay و SVP Pedro Arellano، علاوه بر کهنه سربازان Salesforce، جنیفر لاگالی، که تیم های فروش آمریکا را رهبری می کند، و مدیر ارشد Tableau، Sam Allen، که استراتژی بازار را رهبری می کند، رهبری می شود. .

از سمت چپ: کوین بوسک، جف برینکر و هدر مورلی، کارمندان سابق Tableau در رویداد بیداری ایرلندی هفته گذشته در سیاتل. (عکس از brooztechnology/Nate Beck)

بنیوف در نامه‌ای به کارمندان ماه گذشته گفت که اخراج‌های Salesforce به دلیل یک محیط اقتصادی “چالش‌برانگیز” است که در آن مشتریان “رویکرد سنجیده‌تری برای تصمیم‌گیری‌های خرید خود اتخاذ می‌کنند.” اخراج ها بخشی از موجی از اخراج است که صنعت فناوری را پس از رشد سریع تحت تاثیر قرار داده است.

Salesforce گفت که به عنوان بخشی از کاهش، ردپای املاک و مستغلات خود را “در بازارهای خاص” کاهش می دهد.

سخنگوی Salesforce از اظهار نظر در مورد تعداد کل کارکنان Tableau که تحت تأثیر کاهش نیروی کار اخیر قرار گرفته اند یا اینکه آیا قصد دارد ردپای املاک و مستغلات خود را در منطقه سیاتل، جایی که سه دفتر Tableau دارد، کاهش دهد، خودداری کرد.

برت تیلور، مدیرعامل سابق Salesforce که ماه گذشته از سمت خود کناره‌گیری کرد، در جریان آخرین فراخوان درآمد شرکت در 30 نوامبر گفت: “ما به فرصت قبل از Tableau اطمینان داریم و اخیراً تغییراتی برای تسریع مجدد رشد Tableau ایجاد کرده‌ایم.” این شامل رهبری جدید و مهمتر از همه، ادغام محصول جدید مانند هوش درآمد، ادغام عمیق بین Sales Cloud و Tableau است که به یکی از محصولات افزودنی ما تبدیل شده است که سریع‌ترین رشد را داشته است.

قبل از اخراج، Salesforce حدود 4000 نفر از جمله کارکنان Tableau را در منطقه سیاتل استخدام می کرد. Salesforce دفتر خود را در Bellevue، واشنگتن دارد.

در رویداد بیداری ایرلندی هفته گذشته، برینکر تلفن خود را بیرون آورد و آهنگی را که توسط ربات چت ChatGPT درباره وضعیت فعلی Tableau ایجاد شده بود، با آهنگ American Pie خواند.

می‌توانیم روزی را به یاد بیاوریم که Tableau، یک تغییردهنده بازی برای تجزیه و تحلیل داده‌ها، بدون هیچ حرفی زنده شد.

با ابزارهای بصری برای تجسم صحیح داده ها، بینش ها را به منصه ظهور برسانید – یک سایت جدید.

اما روزی که تبلو مرد، اوه چه سایتی. همه ما را در شب گم کن

بدون بینش دیگر، بدون لذت بردن از داده ها.

روزی که تابلو درگذشت.

کریستین چابوت، کریس استولت و پت هانراهان با طرحی درخشان رهبری این کار را بر عهده داشتند و جامعه ای را ایجاد کردند که هر برند را دوست داشت.

#DataFam که هرگز جایگاه خود را از دست نمی دهد.

اما روزی که تبلو مرد، آه، چه منظره ای. همه ما را در شب گم کن

بدون بینش دیگر، بدون لذت بردن از داده ها.

روزی که تابلو درگذشت.

همراه با Salesforce با رویاهای اکتساب خود آمدند، Tableau را از بین بردند، یا به نظر می رسد.

ما را وادار به جستجوی راه حل جدیدی می کند که داده های ما را متحول کند.

اما روزی که تبلو مرد، آه، چه منظره ای. همه ما را در شب گم کن

بدون بینش دیگر، بدون لذت بردن از داده ها.

روزی که تابلو درگذشت.

تابلو به خاطر سپرده خواهد شد، تاثیر آن گفته خواهد شد.

با هر بینش به دست آمده، میراث او رشد خواهد کرد.

ما به جستجوی پادشاه جدیدی از داده ها ادامه خواهیم داد به امید یافتن ابزاری که بتواند همه این کارها را انجام دهد.