• خانه
  • اخبار
  • T-Mobile و SpaceX قرار است «چیزی خاص» را در مورد اتصال Starlink اعلام کنند

T-Mobile و SpaceX قرار است «چیزی خاص» را در مورد اتصال Starlink اعلام کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
T-Mobile و SpaceX قرار است «چیزی خاص» را در مورد اتصال Starlink اعلام کنند

T-Mobile و SpaceX قرار است «چیزی خاص» را در مورد اتصال Starlink اعلام کنند
کانسپت یک هنرمند، ماهواره های Starlink را در مدار نشان می دهد. (تصویر توسط SpaceX)

مدیران عامل SpaceX و T-Mobile روز پنجشنبه به نیروهای خود ملحق خواهند شد تا نشان دهند که چگونه شرکت های آنها برای افزایش اتصال بی سیم با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

جزئیات اعلامیه که در ساعت 7 بعد از ظهر به وقت CT (5 صبح به وقت محلی) از تأسیسات Starbase SpaceX در جنوب تگزاس پخش خواهد شد، منتشر نشده است. اما به نظر می رسد این طرح شامل استفاده از صورت فلکی ماهواره ای استارلینک اسپیس ایکس و شبکه تلفن همراه T-Mobile برای افزایش دسترسی مشترکین و ثروت هر دو شرکت باشد.

ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس ایکس گفت: «این چیز خاصی است در یک توییت گفت.

مایک سیورت، مدیر عامل بلیو، T-Mobile مستقر در واشنگتن، برای ارائه روز پنجشنبه یوتیوب به ماسک می پیوندد:

ترکیب دسترسی سلولی و ماهواره ای به هر دو شرکت برتری در بازار اتصال صوتی، متنی و داده می دهد.

طی سه سال گذشته، اسپیس ایکس بیش از 3000 ماهواره استارلینک خود را پرتاب کرده است که در تاسیسات این شرکت در ردموند، واشنگتن ساخته شده‌اند. گفته می شود که Starlink حدود 400000 مشترک دارد، اگرچه این سرویس هنوز در حالت دسترسی محدود است.

در همین حال، T-Mobile بیش از 100 میلیون مشترک برای خدمات خود از جمله اتصال نسل بعدی 5G دارد. T-Mobile می تواند فرصت های جدیدی را برای گسترش دسترسی Starlink ایجاد کند، شاید با استفاده از پیوندهای ماهواره ای برای گسترش شبکه موجود T-Mobile و پر کردن شکاف های پوششی. در عوض، Starlink می تواند از شبکه زمینی T-Mobile استفاده کند.

سال گذشته، ماسک گفت که اسپیس‌ایکس «دو مشارکت بسیار مهم» با شرکت‌های بزرگ مخابراتی داشته است، اما او نمی‌توانست آن‌ها را فاش کند. اخیراً، سیگنال دیگری از نیات SpaceX زمانی منتشر شد که کمیسیون ارتباطات فدرال مجوز ارائه سرویس اینترنت تلفن همراه را به Starlink داد.

هر دو T-Mobile و SpaceX با چیزی روبرو هستند که می تواند به بازار رقابتی فزاینده ای برای خدمات اینترنت پهن باند تبدیل شود. در جبهه بی سیم زمینی، جایی که 5G مرز جدید است، T-Mobile باید از رقبای خود از جمله Verizon و AT&T جلوگیری کند. و در بازار پهنای باند ماهواره ای، Starlink می تواند در مدار پایین زمین با رقابت OneWeb (که اخیراً برای ادغام با Eutelsat قراردادی منعقد کرده) و شبکه Project Kuiper آمازون که هنوز راه اندازی نشده است، روبرو شود.