Stratolaunch با آزمایش موفقیت آمیز بزرگترین هواپیمای جهان به ارتفاعات جدیدی می رسد

Stratolaunch با آزمایش موفقیت آمیز بزرگترین هواپیمای جهان به ارتفاعات جدیدی می رسد

راک Stratolaunch بر فراز صحرای موهاوی در کالیفرنیا پرواز کرد. (Stratolaunch از طریق توییتر)

Stratolaunch می گوید که ناو هواپیمابر عظیمش در طول هفتمین آزمایش پرواز خود بر فراز صحرای موهاوی در کالیفرنیا به بالاترین ارتفاع خود تا کنون رسیده است.

این شرکت هوافضا، که بیش از یک دهه پیش توسط یکی از بنیانگذاران مایکروسافت، پل آلن تأسیس شد، اما اکنون متعلق به یک شرکت سرمایه گذاری خصوصی است، در آزمایش امروز حداکثر ارتفاع را 27000 فوت اعلام کرد.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، هواپیمای Roc دو بدنه می‌تواند با خودروهای آزمایشی مافوق صوت Talon-A Stratolaunch برای آزمایش در اسارت و جدایی از اوایل امسال شروع به پرواز کند.

یکی از اهداف اصلی پرواز سه ساعته امروز در بندر هوایی و فضایی موهاو، جمع‌آوری داده‌های مربوط به ویژگی‌های آیرودینامیکی هواپیما، از جمله طراحی پایه‌ای بود که خودروهای موشکی Talon-A از آن پرتاب و پرتاب خواهند شد. هفتمین پرواز Roc یک هفته پس از ششمین آزمایش پروازی انجام شد که نتوانست به تمام اهداف خود دست یابد.

Zachary Crevor، مدیرعامل و رئیس Stratolaunch در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: «پرواز امروز یک داستان موفقیت‌آمیز از توانایی تیم Stratolaunch برای افزایش سرعت عملیاتی به سرعت مورد نظر مشتریان ما برای انجام آزمایش‌های مکرر پرواز مافوق صوت است.» علاوه بر این، تیم رکورد جدیدی را برای ارتفاع 27000 فوتی به ثبت رساند و ویژگی های هواپیمای مورد نیاز برای وسیله نقلیه مافوق صوت تالون ما را برای دستیابی به محدوده طراحی گسترده خود در شرایط مافوق صوت نشان داد.

انتظار می رود پنتاگون یکی از مشتریان اصلی خدمات Stratolaunch باشد. این شرکت در حال حاضر قراردادی با آزمایشگاه تحقیقات نیروی هوایی ایالات متحده برای ارزیابی امکان سنجی انجام آزمایش های پرواز مافوق صوت برای طیف گسترده ای از آزمایش ها و محموله های نیروی هوایی منعقد کرده است.

Roc از نام یک پرنده افسانه ای غول پیکر برای تشخیص وضعیت کشتی با عرض 385 فوت به عنوان بزرگترین هواپیمای جهان که از نظر طول بال اندازه گیری می شود، نامگذاری شده است. پس از انهدام هواپیمای باربری اوکراینی Antonov Mriya An-225 در سال جاری، Roc نیز با 250 تن سنگین ترین هواپیمای جهان تعریف شده است.