• خانه
  • اخبار
  • Startup Survival: چگونه یک بیماری همه گیر به این شرکت غرفه عکس کمک کرد تا تصویر بزرگتر را ببیند

Startup Survival: چگونه یک بیماری همه گیر به این شرکت غرفه عکس کمک کرد تا تصویر بزرگتر را ببیند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Startup Survival: چگونه یک بیماری همه گیر به این شرکت غرفه عکس کمک کرد تا تصویر بزرگتر را ببیند

Startup Survival: چگونه یک بیماری همه گیر به این شرکت غرفه عکس کمک کرد تا تصویر بزرگتر را ببیند
نمونه هایی از تصاویر غرفه عکس مجازی ایجاد شده با استفاده از Snapshot، یک برنامه وب ایجاد شده توسط Snapbar. (تصویر اسنپبار)

تقریباً سه سال پس از اینکه همه‌گیری کووید-19 رویدادهای زنده را تعطیل کرد و تجارت غرفه‌های عکس آجری سم آیزن را در معرض خطر جدی قرار داد، بنیانگذار و مدیر عامل Snapbar اکنون تصویری در حال تکامل از آنچه بقا و موفقیت به نظر می‌رسد دارد.

در حالی که بسیاری از افراد و شرکت‌ها به گردهمایی‌های حضوری بازگشته‌اند، Snapbar دیگر برنمی‌گردد. این استارتاپ اکنون یک شرکت فناوری است، شامل نرم‌افزار و دو محصول اصلی که قابلیت‌های عکاسی خود را برای مردم سراسر جهان به ارمغان می‌آورد.

Startup Survival: چگونه یک بیماری همه گیر به این شرکت غرفه عکس کمک کرد تا تصویر بزرگتر را ببیند
سام ایتزن مدیر عامل اسنپبار (عکس از اسنپبار)

این انتقال با اولین محور Snapbar در مارس 2020 آغاز شد، زمانی که Eitzen و شرکت Keep your City Smiling را راه اندازی کردند، یک ابتکار جعبه هدیه با هدف درگیر نگه داشتن کارمندان و کمک به بقای مشاغل کوچک. برای مدتی کار کرد زیرا Snapbar شناور ماند و از اخراج افراد اجتناب کرد.

اما تنها مهندس نرم‌افزار این شرکت که در ابتدا برای بازسازی وب‌سایت Snapbar استخدام شده بود، از قبل روی آینده کار می‌کرد – یک غرفه عکس مجازی. در ژوئن همان سال، برنامه وب به نام اسنپ شات راه اندازی شد و در همان ماه اول مشخص شد که سازمان ها و شرکت هایی که گردهمایی های مختلف را به صورت آنلاین برگزار می کردند، علاقه داشتند.

Eitzen گفت که درآمد دو برابر شد و به زودی غرفه عکس مجازی تقریباً تمام تجارت ایجاد شده توسط غرفه عکس سنتی را به خود اختصاص داد.

ایتزن گفت: «ما درآمد خود را دو برابر کردیم و دوباره دو برابر و دوباره دو برابر کردیم.

Snapbar به سرعت از یک شرکت غرفه عکس در ساحل غربی که در سیاتل، پورتلند، سانفرانسیسکو و دیگر شهرها فعالیت می کرد به یک برنامه وب مورد استفاده در سراسر جهان تبدیل شد.

ایتزن گفت: برای من، به عنوان یک کارآفرین غیر فناوری، همیشه در مورد مقیاس نرم افزار شنیده ام، اما این اولین تجربه شهودی ما بود. گوگل از ما در پاکستان استفاده کرد. هیئت گردشگری فرانسه مشتری بود.»

Startup Survival: چگونه یک بیماری همه گیر به این شرکت غرفه عکس کمک کرد تا تصویر بزرگتر را ببیند
تعامل کارکنان آمازون در روز پرایم با استفاده از ابزار غرفه عکس Snapbar. (تصویر اسنپبار)

Snapshot از طریق یک پیوند وب یا کد QR کار می کند و کاربران می توانند با وب کم یا دستگاه تلفن همراه خود عکس بگیرند. Snapbar پس زمینه ها، قاب ها، برچسب ها و غیره را سفارشی می کند. و گالری ها و قابلیت های اشتراک گذاری اجتماعی ایجاد کنید. این اساساً همان مفهوم یک غرفه عکس رویداد است، به جز اینکه همه در خانه هستند، نه سه نوشیدنی در یک مهمانی کاری با استفاده از بوآهای پر و عینک آفتابی بزرگ.

و هیچ کس دیگری این کار را نکرد. در آن سال، ایتزن وب را برای غرفه های عکس آنلاین جستجو کرد. او اول بود.

ایتزن گفت: «نزدیک‌ترین چیزی که من واقعاً کپی کردیم، در وب‌سایت باربی بود. «به جز اینکه از کسی عکس نگرفت. این فقط به شما امکان می‌دهد پس‌زمینه‌ای را انتخاب کنید، عروسک باربی کوچکی را به داخل آن بکشید و او را با وسایل شخصی‌سازی کنید. ما به معنای واقعی کلمه از وب سایت باربی به عنوان الهام استفاده کردیم.

ایجاد یک صفحه وب و نامیدن آن “غرفه عکس مجازی” ضرری نداشت. در عرض دو هفته، این محصول در رتبه اول جستجوی گوگل قرار گرفت.

ایتزن گفت: «وقتی همه چیز مجازی بالا گرفت، ما فقط شاهد این موج تقاضا بودیم. ما نتوانستیم این را طراحی کنیم. من یک تاجر هستم، اما آنقدرها هم خوب نیستم.»

مهندس نرم افزار، پاتریک الیس، اکنون مدیر ارشد فناوری Snapbar است. و محصول بعدی استودیو است، یک پلتفرم مستقل که برای کمک به افراد و شرکت‌ها در گرفتن و هماهنگ کردن هد شات‌ها برای تیم‌های مجازی طراحی شده است.

زمانی که کاهش فناوری شش ماه پیش آغاز شد، شرکت شاهد درخواست‌های بیشتری از سوی افرادی بود که می‌خواستند از این محصول استفاده کنند، بنابراین آنها اکنون عکس‌های حرفه‌ای رایگان را به صورت آنلاین برای کمک و افزایش آگاهی ارائه می‌دهند.

Startup Survival: چگونه یک بیماری همه گیر به این شرکت غرفه عکس کمک کرد تا تصویر بزرگتر را ببیند
محصول Snapbar’s Studio به شرکت ها و مصرف کنندگان اجازه می دهد تا عکس های حرفه ای را به تصویر بکشند و دستکاری کنند. (تصویر اسنپبار)

گرفتن هد شات با گوشی و راه‌اندازی آن توسط فناوری Snapbar می‌تواند ارزان‌تر و کارآمدتر از استخدام یک عکاس سنتی باشد و همه این کارها از راه دور قابل انجام است.

موارد استفاده شامل عکس های پروفایل لینکدین یا امضای ایمیل است.

Eitzen گفت: “این محصول سریع‌ترین رشد ما با بزرگترین قراردادهای ما با بزرگترین شرکت‌ها است.”

«بنیانگذار فناوری بودن ترسناک است. من از قرار گرفتن در صندلی خلبانی که دقیقاً می دانستم چگونه هر مشکلی را که پیش می آمد حل کنم، به مورد اعتماد مردم تبدیل شدم.

Snapbar از همان ابتدا تعدادی شریک را در فضای “تعامل رویداد” ایمن کرده است و با شرکت هایی مانند Hopin، Bizzabo، Notified، XYVID و 6Connex یکپارچه شده است. Eitzen ادعا می‌کند در رقابت غرفه‌های عکس مجازی، که اکنون شرکت‌هایی مانند Simple Booth و Snappic را در بر می‌گیرد، شش ماه پیش است.

این شرکت بیش از 1000 مشتری از جمله Nordstrom، Netflix، Microsoft، Amazon و بسیاری دیگر دارد.

Eitzen گفت که همه چیز برای این استارت آپ نوپای «رنگین کمان و تک شاخ» نبوده است، که درآمد آن با رونق چشم انداز رویداد مجازی دیوانه وار رشد کرده است.

ایتزن گفت: «هر چند ضربه شلاق واقعی بود. بازگشت به رویدادهای حضوری منجر به کاهش شدید درآمد شرکای پلت فرم رویدادهای مجازی در تابستان 2022 شد. “ما انتظار کاهش داشتیم، اما از نظر تقاضا 60 تا 70 درصد بزرگی نداشتیم.”

چند ماه پیش، اسنپبار مجبور شد کارمندان خود را از 18 نفر به 12 نفر کاهش دهد و امروز 11 نفر را در یک مدل کاری ترکیبی استخدام می کند که به کارمندان اجازه می دهد هفته ای یک بار از یک دفتر در گیگ هاربر، واشینگتن بازدید کنند.

ایتزن در پاسخ به این سوال که آیا مایل است عملیات غرفه عکس فیزیکی را به عنوان بخشی از تجارت حفظ کند، از دیدگاه شخصی گفت، او تدارکات را از دست نمی دهد.

ایتزن می‌گوید: «بنیان‌گذار فناوری بودن، درک نکردن کد و نحوه نوشتن نرم‌افزار ترسناک است. من از جایگاه خلبانی که دقیقاً می‌دانستم چگونه هر مشکلی را که پیش می‌آمد حل کنم، به اعتماد کامل به مردم تبدیل شدم.»

اما ایتزن با سه سال تجربه بیماری همه گیر و تجربه اولیه زیر کمربند خود، توانست به غرایز خود اعتماد کند.

او گفت: “چشم انداز من برای سال 2023 این است… فقط آماده باشید تا بر اساس آنچه می بینیم سریع عمل کنید.”