• خانه
  • اخبار
  • Starlink در حال حرکت؟ حکم جدید FCC برای سرویس اینترنت اسپیس ایکس برای وسایل نقلیه متحرک چه معنایی دارد

Starlink در حال حرکت؟ حکم جدید FCC برای سرویس اینترنت اسپیس ایکس برای وسایل نقلیه متحرک چه معنایی دارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Starlink در حال حرکت؟ حکم جدید FCC برای سرویس اینترنت اسپیس ایکس برای وسایل نقلیه متحرک چه معنایی دارد

Starlink در حال حرکت؟ حکم جدید FCC برای سرویس اینترنت اسپیس ایکس برای وسایل نقلیه متحرک چه معنایی دارد
آزمایش SpaceX Starlink در دریاچه Black Butte در شمال کالیفرنیا. (عکس از brooztechnology/Todd Bishop)

حکمی در هفته جاری توسط کمیسیون ارتباطات فدرال به اسپیس ایکس متعلق به ایلان ماسک اجازه داد تا سرویس اینترنت ماهواره ای Starlink خود را به خودروها، کامیون ها، قایق ها و هواپیماهای در حال حرکت در ایالات متحده ارائه دهد.

فعال کردن یک کلاس جدید از پایانه‌ها برای سیستم ماهواره‌ای اسپیس ایکس، دامنه قابلیت‌های پهنای باند را برای پاسخگویی به تقاضاهای رو به رشد مصرف‌کنندگانی که اکنون در حال حرکت خواستار اتصال هستند، گسترش می‌دهد، چه در حال رانندگی با RV در سراسر کشور باشید، چه در حال جابجایی یک کشتی باری از FCC گفت: اروپا به یک بندر ایالات متحده، یا در حین پرواز داخلی یا بین المللی.

تایید گامی کلیدی در جهت گسترش قابل توجه عملکرد Starlink است، اما کاربران این سرویس باید قبل از دسترسی به اینترنت منتظر بمانند.

Starlink در حال حاضر اجازه می دهد قابل حمل بودن برای کسانی که 25 دلار اضافی در ماه علاوه بر هزینه معمولی 110 دلاری ماهانه پرداخت می کنند. با این حال، قابلیت حمل به معنای توانایی انتقال ایستگاه پایه Starlink از یک مکان ثابت به مکان دیگر است.

تحرک، از سوی دیگر، امکان دسترسی به اینترنت در حال حرکت است. در حالی که حکم FCC به SpaceX برای ارائه این قابلیت چراغ سبز نشان داد، این شرکت واضح است که این سرویس هنوز برای این سناریو پیکربندی نشده است.

در نسخه فعلی صفحه پرسش‌های متداول Starlink درباره این موضوع آمده است: «استفاده از کیت Starlink در حین حرکت، گارانتی محدود کیت شما را از بین می‌برد. “در حالی که تیم های ما فعالانه در حال کار برای امکان استفاده از Starlink در وسایل نقلیه متحرک هستند، Starlink هنوز پیکربندی نشده است که به طور ایمن از این طریق استفاده شود.”

اسپیس ایکس جدول زمانی عمومی یا جزئیات دیگری را برای پرتاب متحرک ارائه نکرده است.

اگرچه قابلیت حمل و جابجایی موضوعات مورد علاقه کاربران استارلینک است، اما با توجه به در دسترس بودن شبکه های سلولی در بسیاری از نقاط کشور، مشخص نیست که این ویژگی تا چه حد به طور گسترده مورد استفاده قرار خواهد گرفت. و همچنین در ابتدا با ایستگاه های پایه Starlink موجود چقدر قابل اعتماد خواهد بود. برای SpaceX، به نظر می رسد کاربران تجاری بخش بزرگی از انگیزه هستند.

تاییدیه FCC اولین بار در این هفته توسط CNBC گزارش شد، که اشاره کرد که این حکم یک مناقشه نظارتی گسترده‌تر بین SpaceX و Dish Network و RS Access بر سر توانایی باند بی‌سیم 12 گیگاهرتز برای پشتیبانی از زمین و از راه دور را حل نمی‌کند. خدمات ارتباطی

در همین حال، SpaceX به گسترش مجموعه ماهواره های خود در مدار پایین زمین ادامه می دهد. آمازون که در حال توسعه سرویس اینترنت ماهواره‌ای خود به نام Project Kuiper است، اخیراً نامه‌ای ارسال کرده و از FCC خواسته است تا در بررسی سیستم نسل دوم SpaceX (با نزدیک به 30000 ماهواره پیشنهادی) “با دقت پیش برود” تا اطمینان حاصل شود که استقرار SpaceX در این زمان انجام نخواهد شد. هزینه رقابت و نوآوری» از شبکه های رقیب.

ماهواره های استارلینک در تاسیسات اسپیس ایکس در نزدیکی سیاتل در ردموند، واشنگتن توسعه یافته اند.