• خانه
  • اخبار
  • Starbucks Goes Web3: چگونه غول قهوه قصد دارد از NFT و بلاک چین در برنامه پاداش خود استفاده کند

Starbucks Goes Web3: چگونه غول قهوه قصد دارد از NFT و بلاک چین در برنامه پاداش خود استفاده کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Starbucks Goes Web3: چگونه غول قهوه قصد دارد از NFT و بلاک چین در برنامه پاداش خود استفاده کند

Starbucks Goes Web3: چگونه غول قهوه قصد دارد از NFT و بلاک چین در برنامه پاداش خود استفاده کند
Starbucks Odyssey قرار است اواخر امسال راه اندازی شود و تمبرهای دیجیتالی کلکسیونی را به عنوان توسعه برنامه پاداش خود ارائه دهد. استارباکس در حال اعلام جزئیات و باز کردن لیست انتظار در روز دوشنبه است. (تصویر استارباکس)

اعضای جوایز استارباکس می‌توانند تمبرهای دیجیتالی کلکسیونی را به دست آورند و بخرند، سپس آنها را در یک بازار با سایر اعضای برنامه وفاداری از طریق طرحی که در آینده رونمایی می‌شود، بخرند و بفروشند.

این غول قهوه که به عنوان ادیسه استارباکس شناخته می شود، ورود طولانی مدت این غول قهوه به حوزه موسوم به Web3 است. تمبرها توکن های غیر قابل تعویض (NFT) خواهند بود. فناوری بلاک چین هر توکن را احراز هویت می کند و مالکیت آن را با تغییر در بازار دیجیتال شرکت دنبال می کند.

استارباکس می‌گوید که برندهای Odyssey مزایا و تجربیات را با ارزش امتیاز بر اساس کمیاب بودن هر نام تجاری باز می‌کنند. این شرکت نمونه هایی مانند دسترسی به کالاهای با نسخه محدود، دعوت به یک کلاس مجازی ساخت اسپرسو مارتینی یا سفر به مزرعه استارباکس Hacienda Alsacia در کاستاریکا را ذکر کرد.

با گذشت بیش از یک سال از اوج هیجان NFT، ممکن است وسوسه انگیز باشد که Starbucks را به عنوان دیر به مهمانی کنار بگذارید. اما بردی بروئر، مدیر ارشد بازاریابی استارباکس، می‌گوید این شرکت معتقد است که از «صبور بودن استراتژیک» و دقت در رویکرد خود سود خواهد برد.

Starbucks Goes Web3: چگونه غول قهوه قصد دارد از NFT و بلاک چین در برنامه پاداش خود استفاده کند
بردی بروئر، مدیر ارشد بازاریابی استارباکس. (عکس از استارباکس)

بروئر در مصاحبه ای قبل از معرفی Odyssey گفت: «با ورود بسیاری از برندها، ما شاهد پتانسیل طولانی مدت این فناوری بودیم، نه یک بار. ما به این فکر کردیم که چگونه می تواند نه تنها تجربه مشتری، بلکه کسب و کار اصلی ما را به جای چیزی که در کنار آن باشد، افزایش دهد.”

اعضای Starbucks Rewards برای شرکت در برنامه نیازی به دانستن هیچ چیز در مورد NFT یا بلاک چین، داشتن کیف پول رمزنگاری یا تجارت ارز دیجیتال ندارند. آنها می توانند در بازی های تعاملی یا چالش های دیگر برای کسب تمبر شرکت کنند. آنها همچنین می توانند با کارت اعتباری خود تمبر خریداری کنند.

این بخشی از تلاش بزرگتر این شرکت برای گسترش مفهوم “محل سوم”، مقصدی غیر از خانه و محل کار، به دنیای دیجیتال است. استارباکس بر این باور است که با بکارگیری فناوری های Web3 در مقیاس بزرگ به عنوان توسعه برنامه پاداش وفاداری موجود خود، در بین برندهای بزرگ منحصر به فرد خواهد بود.

بروئر گفت: «از بسیاری جهات، من فکر می‌کنم که این امر باعث ایجاد مدل وفاداری نسل بعدی برای برندها خواهد شد. “ما واقعاً در تلاش هستیم تا لبه آنچه را که در اینجا ممکن است پیش ببریم و آن را به تخصص اصلی خود در تجارت اصلی خود متصل کنیم.”

این شرکت سابقه پیاده‌سازی فناوری‌های جدید مانند Mobile Order & Pay را دارد که رویکردهای جدیدی را رایج کرد و در نهایت توسط سایر خرده‌فروشان در بخش‌های مختلف دنبال شد.

استارباکس برای اولین بار در ماه می به طرح NFT اشاره کرد. این شرکت رسماً Starbucks Odyssey را اعلام می‌کند و لیست انتظاری را از دوشنبه برای اعضای جوایز استارباکس راه‌اندازی می‌کند تا در اواخر امسال جزو اولین افرادی باشند که به آنها اجازه دسترسی داده می‌شود.

این شرکت می‌گوید که کارمندانش (به قول استارباکس «شریک‌ها») در لیست انتظار اولویت‌بندی خواهند شد و به آنها فرصتی برای کمک به ساخت و مشارکت در جامعه می‌دهند.

زمانی که باریستاها در برخی از مکان‌های استارباکس برای تشکیل اتحادیه تلاش می‌کنند، این در زمان پرفراز و نشیبی در روابط شرکت با کارمندانش رخ می‌دهد. برویر گفت، در حالی که برای مثال، کارکنانی که جلسات آموزشی آنلاین را سازماندهی می کنند، شبانه روزی خواهند بود، مشارکت جامعه Odyssey “بیشتر در مورد سرگرمی و تعامل خواهد بود.”

استارباکس می‌گوید این برندها «آثار هنری نمادین استارباکس» ساخته شده توسط کارمندان و هنرمندان خارجی را نشان خواهند داد. این شرکت قبل از اعلام صبح دوشنبه نمونه ای ارائه نکرد.

برویر گفت، اعضا به شرکت می گویند که می خواهند بیشتر به رسمیت شناخته شوند و برای وفاداری خود پاداش دریافت کنند. با افزایش تعامل آنها با این شرکت و افزایش دانش آنها در مورد قهوه، ایده این است که برنامه جدید در نهایت به تجارت استارباکس نیز کمک کند.

این شرکت 27.4 میلیون عضو پاداش استارباکس را گزارش کرد که در پایان سه ماهه سوم مالی خود که در 3 جولای به پایان رسید، 13 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت. هاوارد شولتز، مدیرعامل موقت، در یک کنفرانس تلفنی گفت: اعضای استارباکس Rewards مسئول رکورد 53 درصد درآمد در فروشگاه های شرکت در ایالات متحده در سه ماهه بودند.

این ابتکار همچنین شامل یک عنصر خیریه است که بخشی از درآمد حاصل از فروش تمبرهای چاپ محدود به اهداف بشردوستانه با حمایت کارمندان و اعضا اختصاص می یابد. این شرکت می گوید از فناوری بلاک چین Polygon استفاده می کند که نسبت به نسل های قبلی این فناوری انرژی کمتری مصرف می کند.

انتظار می‌رود استارباکس فردا به عنوان بخشی از روز سرمایه‌گذار 2022 درباره اودیسه بحث کند.

این شرکت اخیراً مدیرعامل بعدی خود را Laxman Narasimhan معرفی کرد که پس از نقل مکان از لندن به منطقه سیاتل، در اول اکتبر به شرکت ملحق خواهد شد. نراسیمهان تا 1 آوریل 2023 به عنوان مدیرعامل جدید خدمت خواهد کرد. تا آن زمان، شولتز به عنوان مدیرعامل موقت باقی خواهد ماند، سمتی که او از زمان کناره گیری کوین جانسون در ماه مارس در اختیار داشته است.