• خانه
  • اخبار
  • Spaceflight Inc. از چندین پرتاب موفق استقبال می کند زیرا اصطکاک اسپیس ایکس را مدیریت می کند

Spaceflight Inc. از چندین پرتاب موفق استقبال می کند زیرا اصطکاک اسپیس ایکس را مدیریت می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Spaceflight Inc. از چندین پرتاب موفق استقبال می کند زیرا اصطکاک اسپیس ایکس را مدیریت می کند

Spaceflight Inc. از چندین پرتاب موفق استقبال می کند زیرا اصطکاک اسپیس ایکس را مدیریت می کند
پرتاب الکترون آزمایشگاه موشک در آسمان نیوزیلند برمی خیزد و دو ماهواره بلک اسکای را به مدار می فرستد. شرکت Spaceflight مستقر در سیاتل نقش حمایتی در این ماموریت داشت. (عکس از جوزف باکستر از طریق Rocket Lab)

به لطف نقش مدیریت لجستیک قبل از پرتاب، Spaceflight Inc مستقر در سیاتل. ممکن است سهمی از اعتبار را برای دو استقرار موفقیت‌آمیز ماهواره‌ای که در 24 ساعت این هفته انجام شده است، دریافت کند، اما همچنین با اسپیس ایکس، یکی از شرکای قدیمی پرتاب خود، با شکاف مواجه خواهد شد.

اول، درباره موفقیت ها: روز جمعه، اسپیس ایکس 40 ماهواره را از ایستگاه فضایی کیپ کاناورال در فلوریدا با یک موشک فالکون 9 به عنوان بخشی از ماموریتی به نام Transporter-4 پرتاب کرد. Spaceflight Inc. با ترتیبات پروازی چندین مورد از این ماهواره ها مقابله کنید.

این پرواز فضایی همچنین نقش پشتیبانی را در پرتاب امروز موشک Rocket Lab Electron از شبه جزیره Mahia در نیوزلند ایفا کرد. دو ماهواره رصد زمین برای بلک اسکای، یک شرکت ویرجینیا که زمانی برادر شرکتی Spaceflight بود و هنوز هم نیروی کار قابل توجهی در سیاتل دارد، با موفقیت به مدار زمین پرتاب شدند.

نقش Spaceflight Inc. و گوشه سیاتل در ماموریت پرتاب موشک راکت، که شامل سوزن فضایی در طراحی آن است، شناسایی شدند.

با تشکر برای یک شروع عالی دیگر! این را Spaceflight در مقابل آزمایشگاه موشک در توییتی اعلام کرد.

در مقابل، تعاملات Spaceflight با SpaceX در چند ماه گذشته کمتر صمیمانه و پیچیده تر شده است.

مدل تجاری Spaceflight بر خرید ظرفیت مازاد از ارائه دهندگان پرتاب در سراسر جهان متکی است – و از سال 2015 با اسپیس ایکس برای پرتاب ماهواره های اشتراک گذاری سفر چانه زنی کرده است. یکی از بزرگترین رویدادها در سال 2018 رخ داد، زمانی که Spaceflight Inc. کل ظرفیت اسپیس ایکس فالکون 9 را برای پرتاب 64 ماهواره به مدار خرید. Spaceflight همچنین در ماموریت های SpaceX Transporter-1 و Transporter-2 در سال گذشته نقشی ایفا کرد.

سپس به دلیل مشکلاتی که با وسیله نقلیه مداری Sherpa متعلق به Spaceflight وجود داشت، این اتصال به سنگ تبدیل شد.

فضاپیمای شرپا برای جدا شدن از یک پرتابگر و استقرار چندین ماهواره در مدارهای مختلف طراحی شده است. آنها با موفقیت در بسیاری از پروازهای SpaceX استفاده شده اند. اما در آماده‌سازی برای پرتاب SpaceX Transporter-3 در ژانویه، Sherpa-LTC1 متعلق به Spaceflight با مشکلی در سیستم پیش‌رانش مواجه شد و از ماموریت حذف شد. در نتیجه، هر دو شرکت Spaceflight و SpaceX مجبور به تغییر زمان‌بندی برنامه‌های پرتاب ماهواره خود شدند.

Spaceflight همچنین قصد داشت یک یدک کش مداری Sherpa را در طول ماموریت Transporter-4 این هفته به پرواز درآورد، اما گفت که SpaceX اعلام کرد که Sherpa-FX5 آن از مانیفست حذف شده است “به دلیل نگرانی در مورد سطوح آزمایش برای فضاپیمای مشتری نصب شده در Sherpa”. «به همین دلیل است.

جودی سورنسن، معاون بازاریابی Spaceflight در یک پست وبلاگی گفت: “برخی حدس می زنند که شرپا در تست ارتعاش شکست خورده است، اما اینطور نیست.” “آزمایش ارتعاش 100٪ موفقیت آمیز بود و هیچ شکستی در شرپا پس از آزمایش مشاهده نشد.”

هنگامی که اسپیس نیوز گزارش داد که اسپیس ایکس ایمیلی را در مورد اشتراک گذاری سفرهای ماهواره ای به مشتریان خود ارسال کرده است، این ارتباط ضربه بیشتری خورد و به آنها گفت که “ما دیگر پس از ماموریت های در حال انجام پرواز یا همکاری با صنایع فضایی نخواهیم داشت.”

کرت بلیک، رئیس و مدیرعامل Spaceflight گفت که از تصمیم اسپیس ایکس “متعجب و ناامید شده است”.

بلیک در پست وبلاگ سورنسن گفته است: «ما طبق برنامه‌ریزی‌شده به کار با آنها در مأموریت‌های فعلی‌مان ادامه خواهیم داد و امیدواریم در آینده دوباره با SpaceX کار کنیم. همزمان، ما گزینه‌های راه‌اندازی جایگزین را از طریق شبکه بزرگ فروشندگان استارت‌آپ برای پاسخگویی به نیازهای مشتریانمان، از جمله مأموریت‌های بیشتر شرپا، تسریع می‌کنیم.»

اسپیس ایکس به طور عمومی در مورد این شکاف اظهار نظر نکرده است.

در بیانیه بعدی که به brooztechnology ایمیل شد، Spaceflight گفت که در حال پیشروی با تمام ماموریت‌های Falcon 9 است که در حال حاضر طبق برنامه، از جمله تعدادی از ماموریت‌های Sherpa که برای امسال برنامه‌ریزی شده‌اند، و همچنین ماموریت GEO Pathfinder برای دور ماه در سال آینده.

این شرکت همچنین گفت که در حال تلاش برای حل مشکلات عمیق تر است.

اسپیس‌فلایت گفت: «تیم‌های فنی Spaceflight و SpaceX به همکاری نزدیک با هم برای اطمینان از یکپارچه‌سازی روان و موفقیت‌آمیز و تجربه پرتاب مشتری ادامه می‌دهند.» ما به تلاش‌های خود در همه جبهه‌ها ادامه می‌دهیم تا با شرایط مقابله کنیم و درک کنیم که چگونه می‌توانیم در آینده با یکدیگر همکاری کنیم.»