• خانه
  • اخبار
  • Space Shorts: شرکت موشکی آلمانی یدک کش های مداری را برای Spaceflight Inc.

Space Shorts: شرکت موشکی آلمانی یدک کش های مداری را برای Spaceflight Inc.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Space Shorts: شرکت موشکی آلمانی یدک کش های مداری را برای Spaceflight Inc.

Space Shorts: شرکت موشکی آلمانی یدک کش های مداری را برای Spaceflight Inc.
طرح مفهومی یک هنرمند، وسیله نقلیه پرتاب کارخانه راکت آگسبورگ را در حال پرواز نشان می دهد. (تصویر RFA)

شرکت Spaceflight مستقر در سیاتل و Rocket Factory Augsburg، یک شرکت پرتاب آلمانی، می‌گویند که یادداشت تفاهمی امضا کرده‌اند که بر اساس آن می‌خواهند وسایل نقلیه مداری Sherpa متعلق به Spaceflight بر موشک RFA One سوار شوند.

در بیانیه ای که امروز در کنگره بین المللی فضانوردی در پاریس منتشر شد، این شرکت ها اعلام کردند که اواسط سال 2024 را برای اولین پرتاب خود هدف قرار داده اند.

Spaceflight Inc. تدارکات قبل از پرتاب را انجام می دهد و ترتیبی می دهد که محموله ها با وسایل پرتاب سایر شرکت ها به مدار ارسال شوند. Rocket Factory Augsburg یا RFA به لیستی از تامین کنندگان پروازهای فضایی می پیوندد که شامل SpaceX، Rocket Lab، Northrop Grumman و کنسرسیوم اروپایی Arianespace نیز می شود.

RFA قصد دارد موشک سه مرحله‌ای به ارتفاع 100 فوت خود را از تاسیسات گویان فرانسه، بریتانیای کبیر و جاهای دیگر از سال 2023 پرتاب کند. در نهایت، RFA قصد دارد پرتاب‌ها را به صورت هفتگی انجام دهد.

کرت بلیک، مدیر عامل Spaceflight در بیانیه‌ای گفت: «داشتن گزینه‌های مختلف پرتاب در قیمت‌های مختلف، مقصدهای مداری و مکان‌های تأسیسات برای مشتریان با تجربه توسعه فضاپیما بسیار مهم است.

Sherpa OTV های Spaceflight که به عنوان یدک کش های فضایی نیز شناخته می شوند، فضاپیماهای مستقلی هستند که می توانند از وسایل پرتاب اولیه خود مستقر شوند – و سپس محموله ها را به مدارهای مختلف بفرستند. در این ماه، اسپیس ایکس یک یدک کش شرپا را برای آزمایش فناوری مخابراتی برای برنامه وارونا بوئینگ به مدار فرستاد.

اطلاعیه های دیگر از نشست IAC در پاریس و جاهای دیگر:

  • نجومی می گوید LunaGrid، یک سیستم تولید برق تجاری که برای استفاده در سطح ماه طراحی شده است را از اوایل سال 2026 به کار خواهد گرفت و نشان خواهد داد. قطب ماه الکتریسیته تولید شده توسط آرایه های خورشیدی به مریخ نوردهای متصل که می توانند دستگاه های دیگر را در سطح ماه به صورت بی سیم شارژ کنند، هدایت می شود. WiBotic مستقر در سیاتل با Astrobotic برای کار بر روی سیستم های شارژ بی سیم شریک شده است.
  • هیلتون به گزارش CNBC، قراردادی را برای طراحی امکانات فضانوردی برای ایستگاه فضایی تجاری امضا کرده است که توسط وویجر اسپیس هولدینگ و لاکهید مارتین در حال توسعه است. هیلتون علاوه بر طراحی سوئیت‌های هتل و مکان‌های خواب، با Voyager برای کشف فرصت‌های بازاریابی برای ایستگاه فضایی Starlab و تجربیات فضانوردان همکاری خواهد کرد. Starlab یکی از سه پروژه ایستگاه فضایی تجاری است که سال گذشته از حمایت ناسا برخوردار شد. دو پروژه دیگر توسط شرکت فضایی جف بزوس Blue Origin و Sierra Space هدایت می شوند. و از Northrop Grumman و Dynetics. علاوه بر این، Axiom Space در حال کار بر روی یک ماژول فضایی تجاری تحت یک قرارداد جداگانه با ناسا است.
  • Lynk Global تاییدیه کمیسیون ارتباطات فدرال را برای سرویس داده مستقیم ماهواره به تلفن دریافت کرد. چراغ سبز FCC طرح Lynk را برای افزایش عملیات تجاری در مشارکت با اپراتورهای تلفن همراه پیش می برد. این شرکت مستقر در ویرجینیا یکی از چندین شرکتی است که شبکه های سلولی-ماهواره ای هیبریدی را ایجاد می کند. شرکت های دیگر عبارتند از اپل و گلوبال استار و همچنین تی موبایل و اسپیس ایکس.