• خانه
  • اخبار
  • Space Needle با آزمایش دستگاه‌های جدید در آسانسورها، به فناوری مبارزه با ویروس نور می‌بیند

Space Needle با آزمایش دستگاه‌های جدید در آسانسورها، به فناوری مبارزه با ویروس نور می‌بیند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Space Needle با آزمایش دستگاه‌های جدید در آسانسورها، به فناوری مبارزه با ویروس نور می‌بیند

Space Needle با آزمایش دستگاه‌های جدید در آسانسورها، به فناوری مبارزه با ویروس نور می‌بیند
یک آسانسور تا بالای سوزن فضایی در سیاتل بالا می رود. (عکس از brooztechnology/Kurt Schlosser)

سوزن فضایی 60 سال پیش با اشاره به معماری آینده نگر افتتاح شد. امروزه در ساختار نمادین سیاتل، Needle همچنان بر آینده متمرکز است و امیدوار است با به کارگیری فناوری به نگرانی‌های بهداشت عمومی فراتر از COVID-19 رسیدگی کند.

The Needle به Population روی آورد، یک استارت آپ مستقر در سانفرانسیسکو که یک دستگاه UVC دور را برای مشاغل می فروشد که می تواند روی سقف یا دیوار نصب شود تا به از بین بردن ویروس ها و باکتری های مضر کمک کند. مطالعه‌ای در اوایل سال جاری نشان داد که سیستم‌های UVC می‌توانند انتقال بیماری‌های موجود در هوا را کاهش دهند.

Needle در حال آزمایش فناوری Population در یکی از سه آسانسور خود است، که حدود 45 ثانیه طول می کشد تا از زمین به عرشه مشاهده بالایی برسد، و افراد ظاهراً تمایل دارند در نزدیکی یکدیگر باشند. امید این است که با نصب این راه حل، نیدل مجبور نباشد دائماً خود را در مسیر تنظیم کند.

چراغ ها با رویکرد هوای تازه تهاجمی مطابقت دارند. جوئل دیزی، مدیر پروژه ویژه نیدل و باغ و شیشه چیهولی، گفت که آسانسورهای نیدل در هر دقیقه یک تعویض هوا انجام می دهند، برخلاف هنجار پذیرفته شده 1.5 تا 3 تغییر هوا در ساعت.

دازی گفت: در برخی مناطق تبادل هوایی بهتری نسبت به مناطق عمومی بیمارستانی داریم.

Space Needle با آزمایش دستگاه‌های جدید در آسانسورها، به فناوری مبارزه با ویروس نور می‌بیند
لامپ های جمعیتی دور UV-C، که برای مبارزه با پاتوژن های موجود در هوا، در سقف یکی از آسانسورهای Space Needle استفاده می شود. (عکس از Space Needle)

در جولای 2020، چهار ماه پس از بسته شدن در شروع همه‌گیری، مقامات Needle یک میلیون دلار برای مجموعه‌ای از دستگاه‌هایی که برای پاکسازی هوا و سطوح از ویروس‌های مضر طراحی شده بودند، هزینه کردند. سرمایه گذاری در فناوری تمیز کردن برای کمک به این جاذبه توریستی محبوب برای بازگشت به تجارت و نمایش مناظر 600 فوتی آن در نظر گرفته شده بود.

تقریباً سه سال پس از شروع همه‌گیری، چیزهای زیادی آموخته شده است.

دازی گفت: «در روزهای اولیه COVID، ما اساساً می خواستیم این رویکرد را در مورد پنیر سوئیسی اعمال کنیم. «ما کمی از همه چیز خریدیم. ما دقیقا نمی‌دانستیم که چقدر خوب کار می‌کند، اما فکر می‌کردیم ارزش این را دارد که از منظر سلامتی این پول را خرج کنیم.»

بخشی از این “همه چیز” شامل اسکنرهای بدن “ضدعفونی کننده” دور UVC در دروازه های جلویی بود. سمپاش های ضدعفونی کننده الکترواستاتیک برای سطوح؛ و یک دستگاه نور ماوراء بنفش قابل حمل روی چرخ برای مسدود کردن حمام. او این روزها را «غرب وحشی سخت افزار بهداشتی» نامید.

دیزی با ابراز اطمینان به آنچه در مورد نور UVC دور شناخته شده است – هم توانایی آن در کشتن پاتوژن هایی مانند SARS-CoV-2 و هم ایمنی آن در اطراف انسان، گفت: «ما اکنون به سمت یک رویکرد هدفمندتر و سنجیده پیش می رویم.

Space Needle با آزمایش دستگاه‌های جدید در آسانسورها، به فناوری مبارزه با ویروس نور می‌بیند
تابلویی روی شیشه آسانسور Space Needle در سال 2020 (عکس brooztechnology / کورت شلوسر)

چیزی در حال کار است، حداقل در مورد جذب بازدیدکننده.

به گفته یکی از سخنگویان، Space Needle حدود 90 درصد از حضور خود را قبل از همه گیری بهبود یافته است. اما تمرکز بر ایمنی نیز به شدت بر روی 100 کارمندی که هر روز در محل کار می کنند متمرکز است.

مگان گرووز، مدیر عامل و موسس جمعیت: “همه‌گیری به ما نشان داده است که هوای پاک‌تر، ایمن‌تر و سالم‌تر در ساختمان‌های ما باید در اولویت باشد، و اگر بتوان این مزایا را به کاهش روزهای بیماری برای یک شرکت تعمیم داد، ما برنده هستیم.” ، در بیانیه ای گفته شده است.

Space Needle با آزمایش دستگاه‌های جدید در آسانسورها، به فناوری مبارزه با ویروس نور می‌بیند
جوئل دیزی، مدیر پروژه ویژه برای سوزن فضایی. (عکس لینکدین)

Dazey، که کارش معمولاً شامل انجام ترکیبی از تحقیق، توسعه و پیاده‌سازی سخت‌افزار و نرم‌افزار برای Needle است، گفت که از زمان ورود کووید بیشتر وقت خود را صرف «انتخاب مغز» کرده است. منظور او یافتن و جذب افرادی است که می دانند چگونه با عوامل بیماری زا و بیماری های منتقله از هوا مبارزه کنند یا می دانند که محل کار باید چه اقداماتی را انجام دهد.

مارتین کوهن یکی از این افراد است که به عنوان استاد دپارتمان علوم محیطی و بهداشت حرفه ای در دانشگاه واشنگتن فعالیت می کند.

کوهن در آغاز همه‌گیری با دازی همکاری نزدیک داشت و کلاسی را که او تدریس می‌کرد – تشخیص خطرات صنعتی – به نیدل آورد.

کوهن گفت: “ما به مشاغل مختلف می رویم و می بینیم که چه خطراتی وجود دارد و چه کنترل هایی وجود دارد.” تصمیم گرفتم آنها را به Space Needle ببرم تا ببینم یک شرکت برای بازگشایی موفقیت آمیز پس از اولین بار شیوع کووید چه کرد.

او گفت که Needle از نظر تشخیص اینکه کدام فناوری کار نمی کند و آن را حذف می کند بسیار انعطاف پذیر است و آنها فقط نگران COVID نیستند، بلکه نگران سایر ویروس های فعلی (آنفولانزا، نوروویروس و غیره) و ویروس هایی هستند که هنوز در راه نیستند.

کوهن می‌گوید: «سوزن فضایی، علاوه بر آینده‌نگر به نظر می‌رسد، آنها واقعاً سعی می‌کنند در رویکرد خود به کار آینده‌نگر باشند». آنها واقعاً به در اوج بودن اهمیت می دهند.»