• خانه
  • اخبار
  • SOBA، جامعه ای از پخش کننده های توییچ در سیاتل، در حال راه اندازی مجدد چشم انداز و برنامه نویسی است.

SOBA، جامعه ای از پخش کننده های توییچ در سیاتل، در حال راه اندازی مجدد چشم انداز و برنامه نویسی است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
SOBA، جامعه ای از پخش کننده های توییچ در سیاتل، در حال راه اندازی مجدد چشم انداز و برنامه نویسی است.

SOBA، جامعه ای از پخش کننده های توییچ در سیاتل، در حال راه اندازی مجدد چشم انداز و برنامه نویسی است.
کنلی چونگ، مدیر تولید و آموزش انجمن پخش‌کنندگان آنلاین در سیاتل، در اولین جلسه حضوری SOBA از سال 2020 به جمعی از پخش‌کنندگان سخنرانی می‌کند. (عکس brooztechnology/توماس وایلد)

از آنجایی که رویدادهای زنده پس از یک وقفه ناشی از بیماری همه گیر شروع به بازگشت می کنند، یکی از سازمان های اصلی در صحنه زنده محلی سیاتل از فرصت استفاده می کند تا رویدادها و جامعه خود را دوباره سازماندهی کند.

انجمن پخش‌کنندگان آنلاین سیاتل (SOBA) گروهی است که بر اساس وب‌سایت خود، «منبعی برای همکاری، آموزش و پشتیبانی متقابل» به پخش‌کنندگان زنده محلی و تولیدکنندگان محتوا اختصاص داده است. از اردیبهشت ماه به صورت رسمی به عنوان یک موسسه غیرانتفاعی تاسیس شده است.

از سال 2015، SOBA به پخش کنندگان سیاتل فرصت هایی برای شبکه، جمع آوری اطلاعات و یادگیری از یکدیگر ارائه کرده است. با رشد Twitch، هم آن و هم جامعه پخش‌کننده‌های آن با تعدادی موانع غیرمنتظره مانند مشکلات مداوم با انجمن صنعت ضبط آمریکا (RIAA) مواجه شده‌اند. در گذشته، SOBA به اعضای خود در جهت یابی این محیط کمک کرده است.

قبل از قرنطینه 2020، SOBA یک گردهمایی منظم برای اعضای خود در مرکز شهر سیاتل در بار بازی GameWorks ترتیب داد. SOBA اخیراً این جلسه ماهانه را مجدداً راه اندازی کرده است و اولین جلسه آن را در ماه آگوست و اندکی پس از بازگشایی GameWorks سیاتل برگزار کرد.

به‌عنوان یک شرکت‌کننده، به‌سرعت آشکار شد که سازمان برای بازنگری در شیوه‌های خود، با سازماندهی فعال‌تر و حمایت‌های شرکتی، مدتی زمان صرف کرده است.

کنلی چونگ، مدیر تولید و آموزش SOBA به brooztechnology گفت: «وقفه از جلسات ماهانه به تیم اجازه داد تا بنشینند و در مورد اینکه SOBA ممکن است در چند سال آینده چگونه باشد فکر کنند.

چنگ ادامه داد: «ما زمان زیادی برای جمع‌آوری بازخورد و نظرات از پخش‌کنندگان در داخل و خارج از جامعه داشته‌ایم. این باور ما را شکل داده است که ما به مکانیسم‌های بازخورد مستمر و مؤثر نیاز داریم تا اطمینان حاصل کنیم که فعالیت‌ها، برنامه‌ها و رویدادهای ما ارزشی برای پخش‌کننده‌ها دارد.»

این شامل تأسیس رسمی SOBA به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی 501(c)6 با برنامه عضویت است. تعیین هیئت مدیره؛ و دنبال سرمایه گذاری اضافی در برنامه های آموزشی و توسعه حرفه ای مانند کارگاه ها و بحث های میزگرد.

“جامعه به ما گفت که کارگاه های توسعه حرفه ای ما در موضوعاتی مانند مصاحبه و میزبانی و بهبود برای سازندگان محتوا به آنها کمک کرد تا به تولیدکنندگان محتوای بهتری تبدیل شوند، و آنها را برای فرصت های حرفه ای در این فضا آماده کرد.

رویدادهای SOBA اکتبر در درجه اول بر روی TwitchCon این آخر هفته در سن دیگو متمرکز هستند. پانل های میزبانی شده توسط SOBA عبارتند از: “چگونه به یک خالق محتوای مجازی تبدیل شویم”، میزبانی شده توسط کیساکا توریاما چند استریمری مستقر در پورتلند، اورگان. «پس می‌خواهید هنر را پخش کنید؟» توسط هنرمند زنده PokuriMio. و “شروع به کار” در مورد چالش های سازماندهی اجتماعی در Twitch، به میزبانی Cheung.

در حال حاضر، تیم‌های مختلف SOBA توسط داوطلبان اداره می‌شوند و رویدادها از طریق سرور رسمی Discord سازماندهی می‌شوند. جلسه ماهانه او معمولاً از طریق ویژگی Community Meetup Twitch برنامه ریزی می شود.

Cheung گفت: «در ادامه، ما قصد داریم به ماموریت خود برای حمایت و ارتقای سازندگان محتوا با سرمایه گذاری در رشد رویدادها و برنامه هایمان ادامه دهیم. ما فضاهای حمایتی برای سازندگان می سازیم.»