• خانه
  • اخبار
  • Silverback Therapeutics برنامه انکولوژی را تعطیل می کند و قصد دارد 27٪ از نیروی کار را کاهش دهد

Silverback Therapeutics برنامه انکولوژی را تعطیل می کند و قصد دارد 27٪ از نیروی کار را کاهش دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Silverback Therapeutics برنامه انکولوژی را تعطیل می کند و قصد دارد 27٪ از نیروی کار را کاهش دهد

Silverback Therapeutics برنامه انکولوژی را تعطیل می کند و قصد دارد 27٪ از نیروی کار را کاهش دهد
لورا شیور، مدیر عامل Silverback Therapeutics. (عکس از سیلوربک)

این شرکت مستقر در سیاتل روز پنجشنبه در گزارش درآمد سه ماهه چهارم خود اعلام کرد که Silverback Therapeutics 27 درصد از نیروی کار خود را کاهش داده و برنامه سرطان خود را تعطیل خواهد کرد. این شرکت داده‌های بالینی ناامیدکننده‌ای را در مورد درمان تجربی پیشرو خود برای تومورهای جامد گزارش کرد و گفت تمرکز خود را به توسعه درمانی برای هپاتیت B تغییر خواهد داد.

لورا شاور، مدیر عامل شرکت در کنفرانس تلفنی با سرمایه گذاران گفت: «طی چند روز و هفته آینده، نیروی کار خود را بازسازی خواهیم کرد و منابع را حول اولویت های استراتژیک جدید خود تخصیص خواهیم داد. این شرکت شش ساله 90 کارمند دارد.

این اخراج تنها چند هفته پس از آن صورت می گیرد که یکی دیگر از شرکت های بیوتکنولوژی سیاتل، Adaptive Biotechnologies، حدود 100 کارمند خود را اخراج کرد. به گفته Fierce Biotech، حداقل 23 شرکت بیوتکنولوژی امسال در میان کاهش سهام بیوتکنولوژی در سراسر بازار اخراج شده اند، از جمله Zymeworks که از ونکوور، بریتیش کلمبیا و سیاتل فعالیت می کند.

سهام Silverback یک سال پیش در حدود 60 دلار به اوج خود رسید و در پایان معاملات روز پنجشنبه با 3.50 دلار معامله شد.

پلت فرم ImmunoTAC Silverback مولکول های اصلاح کننده بیماری را از طریق آنتی بادی ها به محل های بیماری در بدن می رساند. عامل اصلی سرطان شناسی آن، SBT6050، از یک آنتی بادی برای شناسایی تومورهای جامد مانند سرطان سینه یا ریه استفاده می کند و مولکولی به نام آگونیست TLR8 را برای آنها تامین می کند.

این شرکت SBT6050 را به‌عنوان تک‌تراپی یا در ترکیب با پمبرولیزوماب برای «نقطه بازرسی» ایمنی در 58 بیمار ثبت‌نام شده در مطالعه فاز 1/1b آزمایش کرد. این شرکت گفت که داده ها فقط فعالیت ضد توموری “محدود” را نشان می دهد. او گفت، علاوه بر این، هنگامی که با پمبرولیزوماب ترکیب شد، هیچ واکنشی مشاهده نشد و نگرانی های مربوط به سمیت مانع از آزمایش دوزهای بالاتر SBT6050 شد. تینائومی هندر، مدیر ارشد پزشکی این شرکت در این گفتگو.

Silverback همچنین برنامه خود را برای توسعه دومین عامل سرطان شناسی که انتظار می رفت مشخصات بالینی مشابهی داشته باشد، خاتمه داده است. این عامل از یک آنتی بادی متفاوت برای هدف قرار دادن تومورها استفاده می کند.

این شرکت اکنون بر برنامه های تشخیص و درمان تجربی خود با هدف کبد متمرکز شده است. این شرکت قصد دارد تا پایان سال یک درخواست نظارتی به سازمان غذا و داروی ایالات متحده ارائه کند تا آزمایش بالینی هپاتیت B را آغاز کند.

Silverback در سال 2020 در یک IPO به ارزش 241.5 میلیون دلار وارد بورس شد و قبلاً 210 میلیون دلار سرمایه خطرپذیر جذب کرده بود. این شرکت زیان خالص 89.5 میلیون دلاری را برای سال 2021 و 386.6 میلیون دلاری به صورت نقدی، معادل نقدی، وجه نقد محدود و سرمایه گذاری گزارش کرده است.

شاور در مصاحبه ای گفت: با تغییر ساختار و اخراج، این شرکت تا نیمه دوم سال 2026 بودجه دارد. این کاهش تا 15 جولای سال جاری تکمیل خواهد شد.