• خانه
  • اخبار
  • Silverback Therapeutics با شرکت بیوتکنولوژی San Diego در حال توسعه جایگزین EpiPen ادغام خواهد شد.

Silverback Therapeutics با شرکت بیوتکنولوژی San Diego در حال توسعه جایگزین EpiPen ادغام خواهد شد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Silverback Therapeutics با شرکت بیوتکنولوژی San Diego در حال توسعه جایگزین EpiPen ادغام خواهد شد.

Silverback Therapeutics با شرکت بیوتکنولوژی San Diego در حال توسعه جایگزین EpiPen ادغام خواهد شد.
لورا شوور، مدیر عامل Silverback Therapeutics. (عکس پشت نقره ای)

کمتر از دو سال پس از عرضه اولیه اولیه خود و ماه‌ها پس از پایان برنامه نویدبخش آنکولوژی، Silverback Therapeutics مستقر در سیاتل با شرکت بیوتکنولوژی دیگری به نام ARS Pharmaceuticals مستقر در سن دیگو ادغام خواهد شد.

بر اساس اخبار منتشر شده در روز پنجشنبه، این شرکت ترکیبی ARS Pharmaceuticals نام دارد و در سن دیگو مستقر خواهد بود. این شرکت ترکیبی بر تایید نظارتی و تجاری سازی اسپری بینی اپی نفرین ARS برای واکنش های آلرژیک شدید تمرکز خواهد کرد. اسپری به نام neffy یک جایگزین بالقوه آسان برای EpiPen است.

ریچارد لونتال، مدیرعامل فعلی ARS، به عنوان مدیرعامل شرکت جدید خدمت خواهد کرد.

Silverback شش سال پیش تاسیس شد و در اواخر سال 2020 در یک IPO 241.5 میلیون دلاری پس از جمع آوری 210 میلیون دلار سرمایه گذاری به صورت عمومی عرضه شد. اما در ماه مارس، این شرکت داده های بالینی ناامیدکننده ای را برای درمان تجربی پیشرو خود برای تومورهای جامد گزارش کرد و برنامه انکولوژی خود را تعطیل کرد. همچنین اعلام کرد که قصد دارد 27 درصد از 90 کارمند خود را کاهش دهد.

در آن زمان، این شرکت گفت که بر توسعه یک درمان تجربی برای بیماری کبد تمرکز خواهد کرد. اما در یک کنفرانس تلفنی با سرمایه گذاران در روز پنجشنبه، لورا شوور، مدیر عامل Silverback گفت که این شرکت اکنون فعالیت های تحقیق و توسعه خود را کاهش می دهد و تعداد کارکنان خود را بیشتر کاهش می دهد.

شوور در این تماس گفت: «کارمندان و مدیریت باقی‌مانده Silverback بر تکمیل ادغام و بررسی فرصت‌ها برای واگذاری دارایی‌های بالینی ما و به طور کلی خروج تدریجی از سازمان با پایان فعالیت‌ها تمرکز خواهند کرد.

انتظار می رود که شرکت ترکیبی در زمان بسته شدن دارای 265 میلیون دلار پول نقد، معادل های نقدی و اوراق بهادار قابل فروش باشد که شامل 240 میلیون دلار پول نقد از Silverback می شود. سهامداران Silverback حدود 37% از سهام شرکت جدید و سهامداران ARS 63% را در اختیار خواهند داشت. انتظار می رود این معامله در سه ماهه چهارم سال جاری بسته شود و در انتظار تایید سهامداران باشد.

ARS که در بهار گذشته 55 میلیون دلار از بودجه سری D جمع آوری کرد، قصد دارد NDA (برنامه دارویی جدید) خود را برای neffy تا سه ماهه سوم سال جاری به سازمان غذا و داروی ایالات متحده ارائه کند. در صورت تایید این اسپری، این شرکت قصد دارد این محصول را در سال 2023 عرضه کند.

شوور گفت: سهامداران به دلایل متعددی باید از این معامله هیجان زده باشند. «این محصول یک پیشنهاد ارزش واضح نسبت به دستگاه های تزریق اپی نفرین در بازار بالقوه قابل توجهی ارائه می دهد. نکته مهم این است که ARS توسط یک تیم مدیریتی بسیار با تجربه هدایت می شود که سابقه اثبات شده ای در توسعه و تجاری سازی داروهای داخل بینی و مصرف کننده دارد.”

شاور انتظار دارد عضو هیئت مدیره بماند.

Silverback در حال توسعه درمانی بر اساس پلت فرم ImmunoTAC خود بود. این پلت فرم با استفاده از آنتی بادی ها، مولکول های اصلاح کننده بیماری را به مکان های خاصی در بدن می رساند. نامزد اصلی آن در سرطان شناسی مولکولی به نام آگونیست TLR8 را به سلول های سرطانی تحویل داد.