• خانه
  • اخبار
  • Sella که از کارگران گیگ برای تبلیغ و فروش مجدد اقلام ناخواسته استفاده می کند، 3 میلیون دلار جمع آوری می کند

Sella که از کارگران گیگ برای تبلیغ و فروش مجدد اقلام ناخواسته استفاده می کند، 3 میلیون دلار جمع آوری می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Sella که از کارگران گیگ برای تبلیغ و فروش مجدد اقلام ناخواسته استفاده می کند، 3 میلیون دلار جمع آوری می کند

Sella که از کارگران گیگ برای تبلیغ و فروش مجدد اقلام ناخواسته استفاده می کند، 3 میلیون دلار جمع آوری می کند
کاربران Sella می‌توانند اقلام خود را به کارمندی ارسال کنند یا آن را به کارمندی بسپارند که کالای شما را در یک پلتفرم فروش مجدد آنلاین ارزیابی، بازاریابی و بفروشد. (عکس از سلا)

Sella، استارت آپی که از کارگران گیگ برای بازاریابی، فهرست کردن و فروش اقلام کاربران در پلتفرم خود استفاده می کند، 3 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

این شرکت مستقر در پورتلند، اورگان، طی پنج ماه گذشته شاهد افزایش تقاضا برای خدمات خود بوده است و اندازه آن ماه به ماه افزایش یافته است. در ماه فوریه، از ریشه های اورگان خود با یک مرکز جدید در دالاس، تگزاس گسترش یافت و قصد دارد در سه ماه آینده وارد سیاتل شود.

مشتریان به این سایت می آیند تا خانه های خود را از شر وسایل اضافی خلاص کنند در حالی که به دنبال کسب درآمد اندک هستند.

بایرون بینکلی، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران، گفت: «آنها همه این چیزها را در خانه هایشان دارند و آن چیزها را نمی خواهند. سپس آنها از خدمات ما استفاده می کنند و در نهایت در واقع پول در می آورند. این کاملاً جذاب است.»

بازار فروش مجدد به دلیل همه‌گیری افزایش یافته است، جایی که بسیاری از افراد با وقت اضافی در خانه، خرید و فروش اقلام آنلاین را تجربه کرده‌اند. بر اساس تحقیقات بازار از GlobalData، فروش مجدد همچنان ادامه دارد و طبق تحقیقات بازار GlobalData، فروش دست دوم تا پایان سال جاری به 43 میلیارد دلار و تا سال 2025 به 77 میلیارد دلار خواهد رسید.

Sella که از کارگران گیگ برای تبلیغ و فروش مجدد اقلام ناخواسته استفاده می کند، 3 میلیون دلار جمع آوری می کند
بایرون بینکلی بنیانگذار Sella. (عکس از سلا)

جف هریس، شریک مدیریت Flying Fish Ventures در بیانیه‌ای گفت: «روندهای شتاب‌گرفته از همه‌گیری دیگر روند نیستند، بلکه تغییرات رفتاری در مقیاس بزرگ هستند. “روش مصرف مردم در حال تغییر است، که زمان بندی را برای سرمایه گذاری ما در Sella، که ما آن را به عنوان “آمازون برای فروش مجدد” تصور می کنیم، کلید می کند. “

در عین حال، مدل کسب‌وکار سلا ذاتاً ضد چرخه‌ای با رکود اقتصادی است. بینکلی گفت که مصرف‌کنندگان بیشتر تمایل دارند با فروش اقلام ناخواسته پول بیشتری به دست آورند، در حالی که مشتریان به دنبال محصولات ارزان‌تر هستند. وی افزود که تقاضای بیشتری برای اجرای کنسرت برای تکمیل درآمد وجود دارد.

در حالی که تقاضا برای این استارت‌آپ مشکلی نبوده است، کنترل عملیات آن با رشد آن دشوار است.

برای انجام معامله Sella، کارمند کنسرت ابتدا باید کالا را از طریق پست یا پیکاپ از فروشنده دریافت کند. آن کارگر سپس از آن عکس می‌گیرد، فهرست و قیمت را بر اساس اطلاعات فروشنده و تحقیقات آنلاین ایجاد می‌کند، سپس آن را در پنج پلتفرم از جمله Craigslist، eBay و OfferUp پست می‌کند. فروشنده تنها پس از پذیرش و تایید خریدار کالا را دریافت می کند.

بینکلی گفت: «خیلی چیزها باید اصلاح شوند.

به‌علاوه، مجموعه‌ای از رقبای فن‌آوری و دارای بودجه خوبی در فضای فروش مجدد وجود دارد، از شرکت‌های سهامی عام مانند RealReal و Thredup گرفته تا استارت‌آپ‌هایی مانند Gazelle.

Binkley گفت که سرمایه گذاران خطرپذیر سریعاً متوجه می شوند که فروش مجدد آنلاین بارها قبلاً آزمایش شده است و بسیاری از این استارتاپ ها نتوانسته اند یک مدل پایدار بسازند.

به عنوان مثال، Ebay Valet به کاربران اجازه می‌داد تا اقلامی را به شرکت تجارت الکترونیک ارسال کنند تا در فهرست قرار بگیرند و به فروش برسند، اما در سال 2015 تعطیل شد. Gone App، استارت‌آپی که به کاربران اجازه می‌داد دستگاه‌ها و ابزارهای فناوری خود را به صورت آنلاین بفروشند، در سال 2017 بسته شد. طبق گفته PitchBook، پس از جمع آوری نزدیک به 3 میلیون دلار.

بینکلی گفت: “تلاش های زیادی برای نفوذ به فضای فروش آن برای من صورت گرفته است.” «به طور کلی، آنها به نتیجه نرسیدند. آنها نتوانسته اند اقتصاد واحد را به درستی انجام دهند.

او ادعا می‌کند که Sella اولین استارت‌آپی است که به اقتصاد گیگ دست می‌یابد، که به گفته او به بخش توسعه‌یافته‌تر و پذیرفته‌شده‌تر تبدیل شده است. وی افزود: مدل این استارت آپ برای پردازش و فروش اقلام نیازی به انبارهای متمرکز یا تسهیلات دریافتی ندارد که این امر هزینه های سربار سرمایه بری را به همراه خواهد داشت. در عوض، کارگران شرکت‌کننده از اتاق اضافی در خانه‌های خود برای ذخیره اقلامی استفاده می‌کنند که شرکت آن را «میکروذخیره‌سازی» می‌نامد.

سلا با دریافت نرخ ثابت 5.99 دلار برای هر کالا به اضافه 20 سنت در روز تا زمانی که به فروش برسد، درآمد کسب می کند. اقلام بزرگتر و آنهایی که در eBay فروخته می شوند کمی بیشتر قیمت دارند. در همین حال، کارگران کنسرت او به طور متوسط ​​حدود 18 تا 22 دلار در ساعت درآمد دارند. این استارت آپ نگفت که آیا در حال حاضر سودآور است یا خیر.

سلا توسط بلینکلی، که بنیانگذار استارت آپ های متعددی از جمله نرم افزار پروتو و کرور است، بنیانگذاری شد. آری کارداسیس، مدیر ارشد فناوری، که مدت کوتاهی به عنوان مهندس نرم افزار برای خدمات وب آمازون کار می کرد و بنیانگذار استودیوی بازی سازی Space Inch است، به او ملحق شد.

این استارتاپ هفت کارمند به همراه ده ها کارگر از راه دور دارد. او در مرحله استخدام است و می گوید تا پایان سال 10 نفر پرسنل خواهد داشت.

Flying Fish مستقر در سیاتل، که بر سرمایه گذاری در استارتاپ های هوش مصنوعی تمرکز دارد، در این دور پیشتاز است. سلا ارزش گذاری آن را فاش نکرد.