• خانه
  • اخبار
  • SEC از Dragonchain شکایت کرد و ادعا کرد که فروش 16.5 میلیون دلاری کریپتو پیشنهادات غیرقانونی اوراق بهادار است

SEC از Dragonchain شکایت کرد و ادعا کرد که فروش 16.5 میلیون دلاری کریپتو پیشنهادات غیرقانونی اوراق بهادار است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار

SEC از Dragonchain شکایت کرد و ادعا کرد که فروش 16.5 میلیون دلاری کریپتو پیشنهادات غیرقانونی اوراق بهادار است
جو روتس، مدیر عامل Dragonchain در اجلاس brooztechnology 2017 (عکس از دن دلانگ برای brooztechnology)

Dragonchain، یک شرکت ارزهای دیجیتال مستقر در Bellevue، واشنگتن، روز سه‌شنبه توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار به اتهام دست داشتن در فروش غیرقانونی اوراق بهادار ثبت‌نشده از طریق عرضه اولیه سکه در سال 2017 و فروش بعدی توکن‌های DRGN خود به مبلغ 16.5 میلیون دلار مورد شکایت قرار گرفت.

این شرکت که در سال 2017 توسط یک معمار سابق بلاک چین شرکت والت دیزنی تأسیس شد، اتهامات موجود در پرونده های قبلی را که در حال بررسی پرونده علیه SEC بود، رد کرده است.

این جدیدترین شرکت ارزهای دیجیتال است که با اتهامات مشابهی از سوی SEC مواجه شده است، که ادعا می کند برخی از دارایی های رمزنگاری با تعریف قانونی اوراق بهادار مطابقت دارند و به سطوح بالاتری از مقررات و نظارت فدرال نسبت به کالاها نیاز دارند.

بنیانگذار و مدیر عامل Dragonchain، جان جوزف “جو” روتس، به عنوان متهم در این دعوی به همراه سه شرکت و سازمان تابعه: Dragonchain Inc.، Dragonchain Foundation و The Dragon Co.

کمیسیون SEC در شکایت 17 صفحه‌ای که روز سه‌شنبه در روز سه‌شنبه ارائه شد، ادعا کرد: «از آنجایی که Dragonchain هرگز برای عرضه و فروش DRGN بیانیه‌ای ثبت نکرد، هرگز اطلاعات مادی را که سایر ناشران در چنین اظهاراتی در هنگام درخواست سرمایه‌گذاری عمومی درج می‌کنند، در اختیار سرمایه‌گذاران قرار نداد. دادگاه منطقه ای ایالات متحده در سیاتل.

این به شرکت اجازه داد تا در یک «خلاء اطلاعاتی» فعالیت کند و توکن‌ها را «در بازاری که فقط اطلاعاتی را در اختیار داشت که Dragonchain انتخاب کرده بود درباره DRGN به اشتراک بگذارد، بفروشد.

کت و شلوار Dragonchain را شگفت زده نکرد. پس از بیش از چهار سال ارتباط، SEC در 27 آوریل به Dragonchain اطلاع داد که طبق یک پست در 24 مه توسط Roets، که به یک دفاع پیشگیرانه طولانی مرتبط بود، بازرسان دراگونچین را به دلیل فروش اوراق بهادار ثبت نشده تحت پیگرد قانونی قرار خواهند داد.

در بخشی از آن دفاعیات آمده است: «خریداران Microlicense DRGN این کار را انجام داده‌اند و به طور قانونی اذعان کرده‌اند که DRGN یک مجوز نرم‌افزاری برای استفاده در پلتفرم Dragonchain است و به‌هیچ‌وجه دارایی یا مالکیت در Dragonchain، Dragonchain Platform یا موارد دیگر را شامل نمی‌شود. IP مرتبط.”

Roots همچنین در آن زمان نوشت: «ما مطمئن هستیم که اگر چنین اتهاماتی مطرح شود، یک پرونده بسیار قوی در برابر چنین اتهاماتی داریم. ما همچنین مطمئن هستیم که این امر بر برنامه های تجاری فعلی یا سایر پروژه ها تأثیر نخواهد گذاشت.

brooztechnology برای اظهار نظر در مورد شکایت علیه SEC با Roets تماس گرفته است.

پس از تشکیل پرونده SEC، سایت خبری Crypto Briefing بعد از ظهر سه‌شنبه گزارشی تحقیقاتی در مورد Dragonchain منتشر کرد که بر اساس مصاحبه با کارمندان سابق و سایر افراد مرتبط با این شرکت است.

فشار برای تلقی برخی از دارایی های رمزنگاری شده به عنوان اوراق بهادار همچنین باعث شد که SEC در ماه ژوئیه علیه یکی از کارمندان سابق Coinbase مستقر در سیاتل، که جداگانه متهم به تجارت داخلی در ارزهای دیجیتال بود، شکایت کند. بسیاری در صنعت کریپتو استدلال می کنند که چنین دارایی ها باید به عنوان کالا به جای اوراق بهادار در نظر گرفته شوند.