Scoop: Flyhomes Loftium را خریداری می کند و دو شرکت فناوری املاک و مستغلات سیاتل را گرد هم می آورد

Scoop: Flyhomes Loftium را خریداری می کند و دو شرکت فناوری املاک و مستغلات سیاتل را گرد هم می آورد

بنیانگذاران Loftium، یفان ژانگ (سمت چپ) و آدام استل. (عکس فایل brooztechnology/مونیکا نیکلزبرگ)

Flyhomes مجموعه ابزارهای خرید خانه خود را با خرید پلتفرم اختصاصی Loftium در معامله ای برای استارت آپ املاک سیاتل گسترش می دهد.

شرایط خرید که ابتدا توسط brooztechnology گزارش شد، فاش نشد.

11 کارمند Loftium، از جمله دو بنیانگذار آن، به Flyhomes خواهند پیوست. به گفته یفان ژانگ، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Loftium، این استارت آپ 6 ساله، فعالیت ها و برند خود را بدون اختلال در خدمات روزمره مشتریان حفظ خواهد کرد.

این خرید در زمانی اتفاق می‌افتد که بازار املاک و مستغلات در نوسان است که بخشی از آن ناشی از افزایش نرخ‌های بهره است. فلای هومز که به خریداران خانه کمک می کند تا خریدهای خود را با پیشنهادات نقدی تضمین کنند، 20 درصد از کارکنان خود را در ماه ژوئیه اخراج کرد و سپس دوباره در نوامبر کارمندان خود را کاهش داد.

لوفتیوم و سایر شرکت های فناوری املاک سیاتل، از جمله Redfin، Zillow و Inspectify نیز کارگران خود را اخراج کردند.

لوفتیوم در سال 2017 با طرح غیرمعمول خود برای ارائه کمک پیش پرداخت به خریداران بالقوه خانه که موافقت کردند سود Airbnb را با شرکت با اجاره اتاقی در خانه تقسیم کنند، خبرساز شد.

این استارت آپ در سال 2019 شروع به کار کرد و در عوض در صورت موافقت برای تبدیل شدن به میزبان Airbnb، خانه ها را با تخفیف به مستاجران اجاره کرد.

Loftium یک سال پیش برنامه میزبانی خود را راه اندازی کرد. شبیه مدل اصلی است اما چند تفاوت دارد. در اینجا نحوه کار آن آمده است:

  • Loftium ابتدا خانه مورد نظر مشتری را خریداری می کند، مستاجر را در یکی از اتاق ها قرار می دهد، سپس 40٪ از درآمد اجاره را هر ماه می گیرد.
  • پس از 1 تا 3 سال، خریدار می تواند خانه را از لوفتیوم با پیش پرداخت 3 تا 5 درصد خریداری کند، سپس نرخ وام مسکن از پیش تعیین شده را پرداخت کند.
  • سپس خریدار این گزینه را دارد که به اجاره اتاق برای درآمد ادامه دهد.
  • لوفتیوم تمام وظایف اجاره را بر عهده دارد: تبدیل اتاقی در خانه به عنوان اتاق مهمان، دریافت تاییدیه نظارتی از دولت محلی و یافتن مستاجر آنلاین.

ژانگ گفت که هدف از خرید این است که در نهایت این سرویس را در کنار ابزارهای جستجو و خرید خانه Flyhomes ادغام کند.

ژانگ، فینالیست مدیرعامل سال استارتاپ در جوایز brooztechnology 2020، گفت: “هدف کلی ما واقعاً ارائه محصولات مقرون به صرفه تر به فضای خرید خانه است.”

به گفته آدام هاپسون، EVP استراتژی و رشد Flyhomes، یک نظرسنجی اخیر نشان داد که 41٪ از پاسخ دهندگان جستجوی خانه خود را به دلیل کاهش قدرت خرید به تاخیر انداخته یا متوقف کرده اند.

او گفت مشخصات مشتریان معمولی Loftium شامل کارگران با درآمد متوسطی است که در مسیر دستمزدهای بالا نیستند، از جمله پرستاران، معلمان و کارگران غیرانتفاعی. وی افزود: این کارگران می خواهند نزدیک به محل کار خود زندگی کنند، اما دستمزد آنها با افزایش هزینه مسکن همگام نشده است.

“[This acquisition] این راهی به ما می دهد تا مجموعه افرادی را که می توانیم به عنوان مشتری به آنها خدمت کنیم، گسترش دهیم.»

Loftium املاک را در 10 بازار اجاره می کند، در حالی که برنامه مالکیت آن در حال حاضر در دنور و پورتلند فعال است. Zhang گفت که این شرکت “متوجه تقاضای بیشتری برای میزبان خود نسبت به گذشته شده است”، اما از ارائه تعداد مشخصی خودداری کرد.

او گفت: «فکر می‌کنم بازار مسکن دارای ابهامات زیادی است. “هنوز ترس ها و سوالات زیادی از سوی خریداران خانه وجود دارد. اما به طور کلی، من فکر می کنم پیشنهاد ارزش ما در این نوع محیط طنین انداز زیادی دارد.”

لوفتیوم قبلاً 15 میلیون دلار سرمایه در سری A به رهبری Norwest Venture Partners با مشارکت حامیان فعلی Threshold Ventures و Founders’ Co-op جمع آوری کرده بود.

Flyhomes همچنین خدمات وام مسکن ارائه می دهد و یک برنامه خرید قبل از فروش دارد که به فروشندگان کمک می کند قبل از فروش ملک فعلی خود خرید کنند و به خانه بعدی خود نقل مکان کنند.

این استارتاپ به مشتریان کمک کرده تا بیش از 5.7 میلیارد دلار خانه هایی با قیمت 150000 دلار تا 7 میلیون دلار خریداری کنند.

این شرکت توسط مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران توشار گرگ رهبری می شود. تا به امروز بیش از 200 میلیون دلار جمع‌آوری کرده است، از جمله 150 میلیون دلار سری C که در ژوئن 2021 جمع‌آوری شد.

سرمایه گذاران عبارتند از Norwest Venture Partners، Battery Ventures، Fifth Wall، Camber Creek، Balyasny Asset Management، Andreessen Horowitz، Canvas Partners و مدیر عامل سابق گروه Zillow Spencer Rascoff.