Redfin 8% از نیروی کار خود را به دلیل "شرایط بازار" اخراج می کند زیرا تقاضا برای املاک و مستغلات کاهش می یابد.

Redfin 8% از نیروی کار خود را به دلیل “شرایط بازار” اخراج می کند زیرا تقاضا برای املاک و مستغلات کاهش می یابد.

(عکس قرمز)

شرکت املاک و مستغلات Redfin مستقر در سیاتل روز سه شنبه اعلام کرد که حدود 8 درصد از نیروی کار خود را کاهش می دهد و اذعان داشت که کاهش ساخت و ساز مسکن در ایالات متحده به شدت به این شرکت ضربه می زند.

این شرکت “شرایط بازار” را در سند کمیسیون بورس و اوراق بهادار مقصر دانست و مدیر عامل Redfin، گلن کلمن، در یادداشتی خطاب به کارمندان که در وبلاگ این شرکت منتشر شد، گفت: “اخراج همیشه یک شوک وحشتناک است، به خصوص زمانی که گفتم ما به جهنم خواهیم رفت. برای اجتناب از یکی او افزود، اما تقاضا در ماه می 17 درصد کمتر از حد انتظار بود و فروش کمتر شرکت را با “پول کمتری برای پروژه ها در دفتر مرکزی” مواجه کرد.

این اخراج تقریباً 470 کارمند را تحت تأثیر قرار می دهد و انتظار می رود تا پایان ژوئن تکمیل شود. با در نظر گرفتن کارکنان RentPath و Bay Equity، این تعداد نزدیک به 6٪ از نیروی کار Redfin است.

کارگزار املاک و مستغلات Compass نیز روز سه شنبه اعلام کرد که 10 درصد از نیروی کار خود را کاهش می دهد.

ردفین تحلیلی را روز دوشنبه منتشر کرد که نشان می‌دهد بودجه خریداران خانه به میزان قابل توجهی متعادل است. افزایش تنها 0.3 درصدی به صورت سالانه در سطح کشور در سه ماه منتهی به 30 آوریل، این پایین‌ترین نرخ رشد از ژوئن 2020 است. کاهش بودجه‌ها شاخصی است که نشان می‌دهد رشد قیمت مسکن از اوج خود عبور کرده و کند خواهد شد. در ماه های آینده، Redfin گزارش می دهد.

کلمن نوشت: «نرخ وام مسکن سریعتر از هر مقطعی در تاریخ در حال افزایش است. ما ممکن است با سال‌ها، نه ماه‌ها، فروش خانه‌های کمتر مواجه باشیم، و Redfin همچنان در حال برنامه‌ریزی برای پیشرفت است. اگر سقوط از 97 دلار برای هر سهم به 8 دلار، شرکتی را آزار نمی دهد، نمی دانم چه کار می کند.

سهام این شرکت در روز سه شنبه بیش از 4 درصد کاهش یافت.

Redfin قبلاً 7٪ از کارکنان خود را کاهش داده بود و صدها کارمند را در آغاز همه‌گیری COVID-19 در آوریل 2020 اخراج کرده بود.

گلن کلمن، مدیرعامل Redfin در اجلاس brooztechnology 2018 (فایل عکس برای brooztechnology / Dan Delong)

کلمن گفت: «ما دو بار در سه سال تعهد خود را نسبت به مردممان شکستیم. ما نمی‌توانیم امروز و هر روز از آنچه برای کل شرکت بهترین است، نه فقط یک بخش از آن، منحرف شویم. اما بقیه عمرم را به این فکر می کنم که چگونه می توانستم از این بریدگی ها اجتناب کنم.”

یادداشت او جزئیاتی را در مورد جایی که شرکت این بار کاهش خواهد داد.

او گفت: «ما قبلاً ابزارهایی را برای تیم‌ها ساخته‌ایم که با هم در یک معامله کار کنند، بنابراین به مهندسان کمتری نیاز داریم که به این ابزارها اضافه کنند.» او افزود که آنها همچنین هزینه کمتری را برای تجزیه و تحلیل و تحقیقات مصرف‌کننده هزینه خواهند کرد. او گفت که گروه های استخدام، آموزش و صدور مجوز نیز “بیشترین متاثر” خواهند بود.

این شرکت گفت که کاهش نیروی کار منجر به مزایای نقدی قبل از مالیات برای مزایای پایان کار یکباره می شود که شامل مزایا و هزینه های مربوطه است، بین تقریباً 9.5 میلیون دلار تا 10.5 میلیون دلار در سه ماهه دوم. 2022.

کلمن گفت: امروز ما افراد خوب زیادی را از دست می دهیم، اما برای اینکه دیگران بخواهند بمانند، باید ارزش ردفین را افزایش دهیم. و برای افزایش ارزش خود، باید پول دربیاوریم.»

حرکت Redfin همزمان با استارتاپ Convoy در بازار کامیون سیاتل است که هفته گذشته اعلام کرد 7 درصد از نیروی کار خود را کاهش می دهد.

بسیاری از استارت‌آپ‌های فناوری کارمندان خود را کاهش داده‌اند و غول‌های بزرگ‌تر با تعدادی از شرایط اقتصاد کلان، از جمله افزایش تورم، شرکت‌ها را در بخش‌های مختلف نگران کرده‌اند. سرمایه گذاران خطرپذیر به شرکت های فناوری توصیه می کنند که هزینه ها را کاهش دهند و صندوق های نقدی خود را گسترش دهند. Stitch Fix و Bird از جمله افرادی بودند که هفته گذشته نیز اخراج خود را اعلام کردند و صرافی ارزهای دیجیتال Coinbase در روز سه شنبه 18 درصد از نیروی کار خود را کاهش داد.