• خانه
  • اخبار
  • Redfin در فرآیند ثبت اختراع بر یکی از بنیانگذاران برتری دارد

Redfin در فرآیند ثبت اختراع بر یکی از بنیانگذاران برتری دارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Redfin در فرآیند ثبت اختراع بر یکی از بنیانگذاران برتری دارد

Redfin در فرآیند ثبت اختراع بر یکی از بنیانگذاران برتری دارد

یک هیئت منصفه فدرال در تگزاس این هفته در یک شکایت حق اختراع که دو سال پیش توسط Surefield، یک استارت آپ در سیاتل، که توسط بنیانگذار Redfin، دیوید ایراکر، چند سال پس از ترک شرکت راه اندازی شد، با Redfin طرف شد.

این مورد شامل فناوری برای تورهای خانگی سه بعدی آنلاین بود، ویژگی که در دو سال گذشته اهمیت بیشتری پیدا کرده است زیرا این بیماری همه گیر در برخی موارد تورهای شخصی را دشوارتر کرده است.

Redfin در فرآیند ثبت اختراع بر یکی از بنیانگذاران برتری دارد
دیوید ایراکر بنیانگذار Surefield. (عکس از Surefield)

یک هیئت منصفه در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه غربی تگزاس به اتفاق آرا دریافتند که Surefield نتوانسته است با شواهد قاطع ثابت کند که Redfin در مجموع 10 دعوی حقوقی مورد مناقشه در چهار اختراع Surefield را نقض کرده است. هیئت منصفه همچنین دریافت که ردفین با شواهد واضح و قانع کننده ثابت کرده است که این ادعاها بی اعتبار هستند.

Surefield ادعا می کند که Redfin و Matterport، شریک و ارائه دهنده عملکرد آن، از ظاهر و فناوری هسته Surefield کپی کرده اند، که اولین در بازار بود.

Eraker در طول دادخواست گفت که این رقابت ناعادلانه ادعایی از طرف Redfin مانع از توانایی Surefield برای جمع آوری بودجه برای VC شده و شرکت او را مجبور به حرکت به مدل تجاری متفاوتی کرده است.

ردفین، یک شرکت کارگزاری املاک و مستغلات با فناوری پیشرفته که در سیاتل معامله می‌شود، این موضوع را رد کرده است که گشت‌های سه بعدی خانگی در سایتش حق ثبت اختراع Surefield را نقض می‌کند. در شکایتی، Redfin همچنین به شهادت مدیر اجرایی Matterport استناد می کند که گفته است Redfin در هدایت فناوری و اجرای این ویژگی دخالتی نداشته است.

در اسناد دادگاه، Redfin و Motherport از فناوری Google Street View Indoors به ​​عنوان بخشی از تلاش‌های خود برای لغو اختلافات ثبت شده Surefield به عنوان هنر قبلی یاد می‌کنند.

Matterport این هفته یک شکایت جداگانه علیه Surefield در دادگاه فدرال سیاتل تنظیم کرد و به دنبال لغو اختراعات و به دنبال صدور حکمی بود که Matterport آنها را نقض نمی کند.

ما برای اظهار نظر در مورد پرونده Matterport و رای هیئت منصفه در پرونده Redfin با Eraker تماس گرفتیم.

ردفین در بیانیه ای گفت که از رای هیئت منصفه خوشحال است و “خوشحال است که آن را پشت سر گذاشته است.” این شرکت اخیراً یک شکایت جداگانه در سال 2020 توسط اتحادیه ملی مسکن نمایشگاهی و سایر سازمان ها تنظیم کرده است.

مدارک مربوطه

  • شکایت مه 2020 Surefield علیه Redfin
  • قضاوت هیئت منصفه در دادگاه منطقه ای آمریکا برای منطقه غربی تگزاس
  • ردفین اسنادی را ارائه کرد که در آن پرونده خود را توصیف می کرد و به دنبال تصمیم دادگاه بود
  • Matterport v. Surefield در دادگاه منطقه سیاتل