• خانه
  • اخبار
  • Redfin با درآمد 643 میلیون دلاری از انتظارات سه ماهه چهارم فراتر رفت، اما سهام 13 درصد سقوط کرد.

Redfin با درآمد 643 میلیون دلاری از انتظارات سه ماهه چهارم فراتر رفت، اما سهام 13 درصد سقوط کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Redfin با درآمد 643 میلیون دلاری از انتظارات سه ماهه چهارم فراتر رفت، اما سهام 13 درصد سقوط کرد.


Redfin با درآمد 643 میلیون دلاری از انتظارات سه ماهه چهارم فراتر رفت، اما سهام 13 درصد سقوط کرد.
(عکس قرمز)

ردفین روز پنجشنبه درآمد سه ماهه چهارم را 643.1 میلیون دلار و زیان 0.27 دلاری به ازای هر سهم گزارش کرد. تحلیلگران درآمد 598 میلیون دلاری و ضرر 0.31 دلاری به ازای هر سهم را پیش بینی کرده بودند.

علیرغم انتظارات، سهام Redfin در معاملات پس از ساعت کاری بیش از 13 درصد سقوط کرد.

گلن کلمن، مدیرعامل ردفین در بیانیه‌ای گفت کارگزاری املاک و مستغلات با قدرت قیمت و خدمات درخواستی خود آماده مقابله با “بازار نامطمئن” است.

او گفت: «ردفین منابع ارزش خود را برای مشتریان و درآمد شرکت‌ها گسترش می‌دهد، با اموال، وام‌های مسکن و خرید iBuying در مسیر تولید سود ناخالص، پس از سال‌ها یارانه از کارگزاری ما».

کلمن رشد درآمد شرکت را تا حدی به کسب و کار رو به رشد iBuying، RedfinNow نسبت می دهد که در سه ماهه 600 خانه از 388 خانه در سه ماهه سوم فروخت. درآمد Redfin’s Properties به 377 میلیون دلار رسید که 3.9 میلیون دلار درآمد داشت.

کلمن به تحلیلگران گفت: «سهم Redfin Now در سود ناخالص یک نقطه عطف کلیدی برای شرکتی است که از واسطه‌ها برای تأمین مالی کسب‌وکارهای جانبی ما پول گرفته است».

پیشرفت Redfin در iBuying با دیگر غول املاک سیاتل، Zillow Group، که کسب و کار خانگی خود را تعطیل می کند، در تضاد است.

کلمن گفت که iBuyers کمتری در برابر Redfin برای املاکی که در تلاش برای خرید است، مناقصه می‌کنند، که دامنه قیمت پیشنهادات رقبا را محدود می‌کند.

کسب و کار دلالی سنتی Redfin درآمد 225 میلیون دلاری را در سه ماهه چهارم گزارش کرد که 15 درصد بیشتر از سال قبل است.

به گزارش ردفین، قیمت مسکن در دسامبر 14.2 درصد افزایش یافت، در حالی که فروش مسکن 6.4 درصد کاهش یافت. اقتصاددانان Redfin پیش بینی می کنند که رشد قیمت مسکن تا پایان سال 2022 کاهش یابد.

برخی از تحلیلگران نگران این هستند که حباب بازار مسکن ایالات متحده ممکن است در سال جاری بشکند. جنی شوئتز، محقق مسکن در مؤسسه بروکینگز، به نیویورک تایمز گفت، اما دیگران می گویند که هیچ حبابی وجود ندارد، بلکه “این واقعاً در مورد اصول” روند فعلی عرضه و تقاضا است.

کلمن گفت که انتظار دارد کمبود سهام در تابستان تضعیف شود، زیرا نرخ وام مسکن همچنان در حال افزایش است، اما روند عرضه پایین ممکن است در سال جاری به پایان نرسد.

کلمان گفت: «ما به خوبی از فشار اقتصادی بر خریداران خانه آگاه هستیم، اما بسیاری از مردم هنوز از جابجایی بسیار ناامید هستند. «فروش تا کنون هنوز عمدتاً بر اساس موجودی محدود است، نه قیمت‌ها یا حتی نرخ بهره وام مسکن.

ردفین گفت ترافیک اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌هایش در سال گذشته 10 درصد افزایش یافته و به بیش از 47 میلیون کاربر متوسط ​​ماهانه رسیده است.

در ماه ژانویه، Redfin اعلام کرد که قصد دارد وام مسکن Bay Equity را به مبلغ 135 میلیون دلار به صورت نقدی و سهام خریداری کند. وام دهندگان وام مسکن مستقر در خلیج فارس در 42 ایالت فعال است و 1200 کارمند دارد و باید تجارت وام ردفین را تقویت کند.

سهام Redfin در سال 2021 بیش از 25 درصد سقوط کرد.