• خانه
  • اخبار
  • Pokémon Go Fest در سیاتل: رویداد غول پیکر، هواداران ماندگار بازی واقعیت افزوده را به نمایش می گذارد

Pokémon Go Fest در سیاتل: رویداد غول پیکر، هواداران ماندگار بازی واقعیت افزوده را به نمایش می گذارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Pokémon Go Fest در سیاتل: رویداد غول پیکر، هواداران ماندگار بازی واقعیت افزوده را به نمایش می گذارد

Pokémon Go Fest در سیاتل: رویداد غول پیکر، هواداران ماندگار بازی واقعیت افزوده را به نمایش می گذارد
سیاتل سنتر در آخر هفته گذشته برای پوکمون GO Fest تغییر شکل داد. (عکس از جولی امری)

ده ها هزار نفر در آخر هفته گذشته در جستجوی یک هدف مشترک به سیاتل سفر کردند: گرفتن تمام پوکمون ها.

Niantic، خالق Pokémon GO، مرکز سیاتل را به عنوان اولین مکان ایالات متحده برای Pokémon GO Fest از سال 2019 انتخاب کرده است.

Pokémon GO در سال 2016 با هیاهوی جهانی راه اندازی شد و با توجه به داده های SensorTower، به یکی از موفق ترین بازی های موبایل واقعیت افزوده تبدیل شد که تا به امروز بالغ بر 6 میلیارد دلار خرج بازیکن شده است، از جمله 1.3 میلیارد دلار در سال 2021. بیش از 678 میلیون بار در سراسر جهان دانلود شده است.

بازی پوکمون را در دنیای واقعی تولید می کند. بازیکنان می توانند با پیدا کردن پوکمون ها روی نقشه، پوکمون ها را بگیرند. آنها همچنین می توانند با کسب تجربه و افزایش رتبه بازیکن خود با دیگران معامله یا مبارزه کنند.

منطقه زیر سوزن فضایی در مرکز سیاتل برای پوکمون GO Fest تغییر شکل داده است. این رویداد محیط های مجازی و واقعی را در هم آمیخت و به دارندگان بلیط امکان دسترسی به ماموریت های درون برنامه ای انحصاری و پوکمون در زیستگاه های واقعی ایجاد شده توسط Niantic را می داد.

Pokémon Go Fest در سیاتل: رویداد غول پیکر، هواداران ماندگار بازی واقعیت افزوده را به نمایش می گذارد
مربیان وارد زیستگاه Dreamy Mindscape می شوند.

این رویداد دارای ماموریت‌های درون‌برنامه‌ای بود که به مربیان اجازه می‌داد چهار محیط را در مرکز شهر سیاتل و منطقه وسیع‌تر مرکز شهر در جستجوی پوکمون‌های افسانه‌ای خاص مانند Sky Forme Shaymin و Buzzwole کاوش کنند. منطقه مملو از مربیانی بود که تی شرت های GO Fest و جاکلیدی پوکمون مورد علاقه خود را پوشیده بودند.

جذابیت پوکمون نسل‌ها را در بر می‌گیرد، زیرا کودکان، نوجوانان، سالمندان و کل خانواده‌ها در خیابان‌های شهر پرسه می‌زنند تا با یک پوکمون اسطوره‌ای کمیاب روبرو شوند. طرفداران فقط برای عکس گرفتن با پوکمون هایی مانند Eevee و Pikachu نبودند. مربیان برای جامعه حضور داشتند. هر کس را که ملاقات کردم به سرعت از آنها خواستند تا کدهای خود را با دوستان خود مبادله کنند.

Humberto Cam، مدیر رویدادهای زنده جهانی Pokémon GO در Niantic، گفت که هدف Niantic این است که “مردم را به کاوش در جهان وادار کند.” Cam از دیدن سایر مربیان در زندگی واقعی و هیجان در چهره بازیکنان وقتی با پوکمون های منحصر به فرد رویداد روبرو می شد هیجان زده بود.

کم گفت: «همه چیز همین است، گرفتن این پوکمون‌هایی که مردم منتظر آن بودند و هیجان‌زده بودند.

Niantic که یک دفتر مهندسی در Bellevue، واشنگتن دارد، سال گذشته 300 میلیون دلار با ارزش 9 میلیارد دلاری جمع آوری کرد و گفت که می خواهد یک “فراتعالی در دنیای واقعی” بسازد.

چشم انداز Niantic برای GO Fest با فلسفه پایدار پوکمون برای “اتحاد جهان از طریق پوکمون” مطابقت دارد. مربیان می‌توانند با تبلیغ پوکمون‌هایی که می‌خواهند تجارت کنند، با دیگران درگیر شوند. آنها همچنین در نبردهای میدان نبرد بازیکن در مقابل بازیکن شرکت کردند که مهمانان ویژه ای مانند ریچارد شرمن ستاره سابق Seahawks بودند.

هر منطقه از مرکز سیاتل در تمام ساعات روز پر از فعالیت بود، از چادرهای تیم گرفته تا فودکورت و خط کالا.

محیط بازی متغیر بود و بلافاصله ماموریت Pokémon GO Fest من را بدون مشکل شروع کرد. با معرفی کوتاهی از Ultra Beasts و توانایی گرفتن Pokémon که معمولاً در بازی نمی‌دیدم – از جمله Unown بیشتری که در زندگی‌ام در بازی‌های Pokémon دیده‌ام، استقبال کردم.

در حالی که از زمانی که بازی را برای اولین بار دانلود کردم از رشد Pokémon GO لذت بردم، با دو انتقاد از این رویداد که دوست دارم در جشنواره های GO آینده اجرا شود، آنجا را ترک کردم. برخلاف کارت معاملاتی و بازی ویدیویی، بازیکنان معمولاً در حین بازی پوکمون GO حرکت می کنند. وقتی سعی کردم نقشه مجازی و دنیای واقعی اطرافم را دنبال کنم، به طور تصادفی با دیگران برخورد کردم.

اگر بازی قابلیت تمرکز بر روی یک پوکمون خاص را داشته باشد و در صورت مواجهه با آن به طور خودکار نبردی را شروع کند، راحت‌تر می‌شود که به جای تلاش برای انتخاب پوکمون دلخواه، دنیای واقعی را زیر نظر داشته باشند.

Pokémon Go Fest در سیاتل: رویداد غول پیکر، هواداران ماندگار بازی واقعیت افزوده را به نمایش می گذارد
یک خبرنگار توسط یک Snorlax وحشی متوقف می شود!

همچنین، خوب است که به جای چند ساعت، ماموریت در بازی را در تمام سه روز مشاهده کنید. این باعث می شود مربیان به جای عجله برای انجام وظایف به موقع برای مواجهه با پوکمون های افسانه ای، زمان بیشتری را در مرکز شهر سیاتل بگذرانند.

علی‌رغم این نقص‌ها، پوکمون گو فست یک رویداد شاداب بود که افراد با پیشینه‌های مختلف را برای یک علاقه مشترک گرد هم آورد – منظره‌ای که به ندرت خارج از رویدادهای ورزشی دیده می‌شود.

Niantic اوایل این ماه یک رویداد GO Fest را در برلین برگزار کرد و هفته آینده به ساپورو، ژاپن خواهد رفت. میزبان آخرین رویداد Pokémon GO Fest در 27 آگوست است که پوکمون های ویژه ای را ارائه می دهد.