منو سایت

PayPal، Visa و Mastercard در روسیه کار نمی کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
PayPal، Visa و Mastercard در روسیه کار نمی کنند

در جدیدترین اخبار، رویترز گزارش داد که پس از ویزا و مسترکارت، پی پال نیز امروز خدمات خود را در روسیه متوقف کرد. معاون نخست وزیر اوکراین نامه ای از مدیر عامل پی پال در توییتر منتشر کرد که در آن تصمیم این شرکت برای توقف فعالیت در روسیه تایید شد.

پی پال روسیه را ترک می کند

مدیر اجرایی PayPal در نامه ای گفت: ما در حال حاضر خدمات PayPal را در روسیه تعلیق می کنیم. ما همچنین تمام تلاش خود را برای حمایت از کارکنان خود در منطقه در این زمان دشوار انجام می دهیم.»

اوایل این هفته، PayPal بیانیه‌ای صادر کرد که ثبت نام کاربران جدید روسیه را به حالت تعلیق درآورد. این شرکت در حال حاضر حساب های برخی از مصرف کنندگان و چندین بانک بزرگ در روسیه را مسدود کرده است. این امر در مورد تحریم هایی که در لیست تحریم های آمریکا و برخی کشورهای دیگر قرار دارند، صدق می کند.

ویزا و مسترکارت نیز در روسیه فعالیت خود را متوقف کرده اند

پیش از این دو برند دیگر کارت اعتباری ویزا و مسترکارت نیز تجارت خود را در روسیه متوقف کردند. بر اساس این گزارش، ویزا و مسترکارت تصمیم گرفته اند موسسات مالی مختلف روسیه را از شبکه خود مسدود کنند. این در راستای تحریم های اعمال شده توسط دولت آمریکا است مسکو به اوکراین حمله می کند پیوست شده است. علاوه بر تحریم‌های فوری اعمال‌شده برای اطمینان از تحریم‌های قابل اعمال، ویزا و مسترکارت 2 میلیون دلار کمک بشردوستانه ارائه خواهند کرد. گفتید که اپل نیز مدتی پیش فروش تمامی محصولات خود را در روسیه متوقف کرد.

اپل فروش تمامی محصولات و خدمات خود در روسیه را متوقف کرده است

مدیران مسترکارت در بیانیه‌ای جداگانه گفتند: «ما در روزهای آینده به همکاری با تنظیم‌کننده‌ها ادامه خواهیم داد تا به طور کامل به تعهدات خود در قبال رشد آنها عمل کنیم.

آنها با پذیرفتن تحریم‌های شدید دولت ایالات متحده، ویزاهایی را برای تعلیق دسترسی به شبکه خود برای نهادهایی که به‌عنوان شهروندان ویژه تعیین‌شده فهرست شده‌اند، وضع کردند. در این لیست می توانیم تعدادی از شرکت های مالی روسی را پیدا کنیم. از جمله نام های قابل توجهی مانند بانک مرکزی روسیه است.

در بیانیه بانک مرکزی روسیه آمده است که مشتریان همچنان می توانند به طور معمول از کارت های مسترکارت و ویزا صادر شده توسط بانک های محلی روسیه در روسیه در طول مدت اعتبار استفاده کنند. با این حال، پرداخت در خارج از کشور و خرید آنلاین خارج از کشور امکان پذیر نیست.

پی پال

پی پال

تحریم های روسیه عواقبی برای این سه شرکت خواهد داشت

البته سه شرکت ویزا، مسترکارت و پی پال قطعا از این تصمیم آسیب زیادی خواهند دید. به عنوان مثال، در سال 2021، حدود 4 درصد از درآمد خالص مسترکارت از تجارت در داخل یا به طور مستقیم در داخل و خارج روسیه حاصل می شود. در حالی که همین شاخص برای اوکراین 2 درصد است.

به نقل از منبعدیروز آمریکا، انگلیس، اروپا و کانادا مجموعه جدیدی از تحریم ها را علیه روسیه اعمال کردند. تحریم های جدید شامل مسدود کردن دسترسی به برخی از پلتفرم های وام دهی سیستم پرداخت سوئیفت بین المللی است.

این فشار می تواند روسیه را دچار تردید کند. نظر شما در مورد تحریم های بین المللی علیه روسیه چیست؟