• خانه
  • اخبار
  • Panopto قصد دارد رقیب ویدیویی سازمانی Kaltura را در یک قرارداد پیشنهادی 383 میلیون دلاری به دست آورد

Panopto قصد دارد رقیب ویدیویی سازمانی Kaltura را در یک قرارداد پیشنهادی 383 میلیون دلاری به دست آورد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Panopto قصد دارد رقیب ویدیویی سازمانی Kaltura را در یک قرارداد پیشنهادی 383 میلیون دلاری به دست آورد

Panopto قصد دارد رقیب ویدیویی سازمانی Kaltura را در یک قرارداد پیشنهادی 383 میلیون دلاری به دست آورد
توبی هارتمن مدیر عامل پانوپتو (عکس از پانوپتو)

ارائه‌دهنده ویدیوی سازمانی مستقر در سیاتل، پانوپتو، پیشنهاد خرید رقیب مستقر در نیویورک Kaltura را به ازای هر سهم 3 دلار و ارزش گذاری Kaltura 383 میلیون دلاری ارائه کرده است.

این سومین تلاش پانوپتو برای به دست آوردن Kaltura، یک شرکت تحت حمایت اینتل است که سال گذشته به صورت عمومی عرضه شد، به صورت خصوصی برگزار می شود. دو پیشنهاد اول که در ماه های ژوئن و جولای انجام شد، توسط هیئت مدیره کالتورا رد شد.

بایگانی‌های SEC نشان می‌دهند که K1 Investment Management، یک شرکت سهام خصوصی که از پانوپتو حمایت مالی می‌کند، در ماه جولای 6.9 درصد از سهام Kaltura را خریداری کرد. بلومبرگ گزارش داد که خرید سهام K1 را به پنج سهامدار برتر Kaltura تبدیل می کند.

پیشنهاد Panopto نشان دهنده حق بیمه 27 درصدی نسبت به قیمت سهام پایانی Kaltura در 28 جولای و 75 درصد حق بیمه نسبت به قیمت سهام پایانی Kaltura به مبلغ 1.72 دلار در 6 جولای است، یک روز قبل از اینکه K1 شروع به ایجاد موقعیت خود در شرکت کند.

توبی هارتمن که مدیرعامل پانوپتو در نامه پایانی ماه مه شد، نوشت: «در حالی که ما از اینکه هیئت مدیره تاکنون تصمیم به رد پیشنهاد اصلاح شده ما بدون شرکت در گفتگوی معنادار گرفته است، ناامید هستیم، ما همچنان متعهد به دنبال کردن معامله بین دو تجارت خود هستیم. به هیئت مدیره کالتورا.

قیمت سهام Kaltura با انتشار این خبر بیش از 10 درصد افزایش یافت و به 2.60 دلار رسید. از ابتدای سال تاکنون نزدیک به 30 درصد کاهش داشته است. ارزش این شرکت پس از عرضه عمومی در جولای گذشته به 1.24 میلیارد دلار رسید.

هارتمن در این نامه گفت که شرکت‌های ترکیبی «بازیگر قدرتمندی در صنعت ویدیو ایجاد خواهند کرد».

او نوشت: «ما معتقدیم بهترین فرصت کالتورا برای به حداکثر رساندن ارزش استراتژیک، بخشی از یک ترکیب استراتژیک است.

او افزود که آخرین پیشنهاد “فرصتی بسیار جذاب برای سهامداران Kaltura برای درک ارزش استثنایی در یک محیط مالی متلاطم فراهم می کند.”

Panopto به طور فعال در حال به دست آوردن سهم بازار از طریق فعالیت M&A خود است. در آوریل 2021، این شرکت Ensemble Video مستقر در Syracuse واقع در نیویورک را خریداری کرد.

این شرکت که در سال 2007 تأسیس شد، ابتدا دانشگاه‌هایی را هدف گرفت که راهی برای ضبط، ذخیره، پخش و مرتب‌سازی ویدیوهای سخنرانی می‌خواستند. بعداً تقاضا در مدیریت محتوای ویدیوی سازمانی پیدا کرد – سازمان‌هایی از موسسات مالی گرفته تا تولیدکنندگان لوازم خانگی که راهی برای مدیریت ویدیوها و اسلایدها برای آموزش، رویدادها، فروش، بازاریابی و موارد دیگر می‌خواستند.