• خانه
  • اخبار
  • OceanGate یک تور ویدیویی با راهنما از کشتی غرق شده تایتانیک ارائه می دهد – و دوباره بازگشته است

OceanGate یک تور ویدیویی با راهنما از کشتی غرق شده تایتانیک ارائه می دهد – و دوباره بازگشته است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
OceanGate یک تور ویدیویی با راهنما از کشتی غرق شده تایتانیک ارائه می دهد - و دوباره بازگشته است

OceanGate یک تور ویدیویی با راهنما از کشتی غرق شده تایتانیک ارائه می دهد - و دوباره بازگشته است
تصویری از اکسپدیشن تایتانیک OceanGate، کمان نمادین کشتی غرق شده را با رشته نازکی از مرجان که از ریل بالایی بیرون زده است، نشان می دهد. (OceanGate از طریق یوتیوب)

آخرین فیلم تایتانیک لئوناردو دی کاپریو را نشان نمی دهد که روی نرده های کمانی ایستاده است – در عوض، رشته نازکی از مرجان جای او را به عنوان پادشاه جهان می گیرد.

این تنها یکی از صحنه‌های «تایتان – نمایی از تایتانیک» است، یک ویدیوی 20 دقیقه‌ای که اخیراً منتشر شده است و غواصی OceanGate Expeditions به معروف‌ترین کشتی غرق شده جهان در سال‌های 2021 و 2022 را مرور می‌کند.

این فیلم از ویدئویی با کیفیت بالا گرفته شده است که در طی یک سری غواصی توسط زیردریایی تیتان OceanGate تهیه شده است، کشتی ای که به طور خاص طراحی شده بود تا خدمه خود را به عمق 12600 فوتی در اقیانوس اطلس شمالی برساند تا مکان را سال به سال مستند کند. .

استاکتون راش، مدیرعامل و موسس OceanGate واقع در واشنگتن، در خبری گفت: متخصصان ماموریت، دانشمندان و کارشناسان تایتانیک به OceanGate Expeditions کمک کردند تا بیش از 50 ساعت فیلم و تصاویر 4K و 8K با کیفیت بالا و تصاویر محل غرق را ضبط کند. رهایی.

«تایتان – نمایی از تایتانیک» توسط روری گلدن، غواص و محقق کهنه‌کار تایتانیک که بخشی از تیم OceanGate است، روایت می‌شود.

در حین باز شدن صحنه‌ها، گلدن به نکات جالبی در میان لاشه‌ها اشاره می‌کند: مثلاً مرجانی که از کمان بیرون زده است یا رشته‌های مرجانی که در اعماق زیردریایی تایتان از بدنه عبور می‌کند.

گلدن گفت که وضعیت کشتی در دو دهه از زمانی که او اولین غواصی خود در تایتانیک را انجام داد، به طور قابل توجهی بدتر شده است. او توجه خاصی به دکل اصلی کشتی و درب آن به لانه کلاغ داشت. اینجاست که ناظران کوه یخی را که در سال 1912 در اولین سفر خود از ساوتهمپتون به نیویورک با کشتی لوکس برخورد کرد، مشاهده کردند.

گلدن در طول فیلم می‌گوید: «وقتی برای اولین بار در تابستان سال 2000 در کشتی شیرجه زدم، دکل اصلی درست روی عرشه چاه روی پل قرار داشت. «و اکنون، همانطور که می بینیم، او کاملاً از بین رفته است. خیلی ناراحت کننده است که او را اینگونه ببینم.»

بیش از 1500 مسافر و خدمه در این فاجعه جان باختند که الهام بخش فیلم برنده اسکار تایتانیک با صحنه پادشاه جهان دی کاپریو بود.

برخی از مکان های نشان داده شده در این فیلم – مانند پلکان بزرگ تایتانیک – پس از برخورد با کوه یخ و شکسته شدن کشتی از بین رفتند. اما فیلم OceanGate چندین مصنوع جالب را نشان می‌دهد که باقی مانده‌اند، مانند لوسترهایی که در میان لاشه‌ها دیده می‌شوند، یا جرثقیل آویزان که یکی از قایق‌های نجات تایتانیک را بیش از یک قرن پیش به دریا فرود آورد، یا مکانیزم دور موتوری که بازی می‌کند. مشارکت در مدیریت کشتی

در سفرهای قبلی، چندین پلاک یادبود در اطراف تله موتور قرار داده شد. امروزه آنها در معرض خوردگی هستند. گلدن گفت: «سه نفر در سمت چپ در واقع همان هایی هستند که من در سال های 2000 و 2005 در غواصی خود باقی گذاشتم.

گلدن با تأمل در کار خود با OceanGate از مزایای بازگشت به سایت تایتانیک برای چندین سال متوالی صحبت کرد.

وی در بیانیه خبری امروز گفت: «مقایسه‌های سال به سال علاوه بر فیلم‌های قبلی، داده‌های مهمی را در مورد خرابی مداوم این میراث یونسکو در اختیار مورخان قرار می‌دهد. «برخی از چیزهایی که اکنون می‌گیریم، روزی ناپدید می‌شوند. پیشرفت ها و پیشرفت های چشمگیر در فناوری دوربین و نور این امکان را فراهم کرده است. بخشی از این ابتکار مهم مستندسازی، فرصت یک عمر است.»

OceanGate Expeditions در حال برنامه ریزی برای 2023 تایتانیک اکسپدیشن در ماه مه و ژوئن است. راش گفت: “ما به کار با کسانی که به عنوان متخصص ماموریت و باستان شناسان دریایی به ما ملحق می شوند، ادامه خواهیم داد تا با ثبت فیلم های جدید در سال 2023 و پس از آن، وضعیت خرابی لاشه را توصیف کنیم.”

OceanGate Expeditions می‌گوید تعداد محدودی اسلات برای متخصصان مأموریتی که برای شرکت در پروژه هزینه تعمیر و نگهداری می‌پردازند، باز است. متخصصان ماموریت های گذشته شامل یک اپراتور دوربین مستند، الف نویسنده پادکست کمدی، یک دانشمند سیاره شناسی و دو سرمایه گذار که قبلاً با کشتی موشکی زیرمداری نیو شپرد متعلق به شرکت Blue Origin به فضا سفر کرده اند. هزینه نگهداری ماموریت 2023 250000 دلار است.