منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • Neu Direction: استارت‌آپ سیاتل بر Spritz، یک پلتفرم فناوری برای پشتیبانی بهتر از میزبان‌ها تمرکز دارد

Neu Direction: استارت‌آپ سیاتل بر Spritz، یک پلتفرم فناوری برای پشتیبانی بهتر از میزبان‌ها تمرکز دارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Neu Direction: استارت‌آپ سیاتل بر Spritz، یک پلتفرم فناوری برای پشتیبانی بهتر از میزبان‌ها تمرکز دارد

Neu Direction: استارت‌آپ سیاتل بر Spritz، یک پلتفرم فناوری برای پشتیبانی بهتر از میزبان‌ها تمرکز دارد
Kwame Bohler، چپ، و Claudius Mbemba، بنیانگذاران Neu و اکنون Spritz. (عکس های فایل جدید)

Kwame Boler و Claudius Mbemba ایده جدیدی دارند که حول پنج سال کار با Neu می چرخد، یک استارت آپ در سیاتل که به ارتباط مالکان خانه با نظافتچی ها، به خصوص در اجاره تعطیلات کمک کرده است.

استراحت تمیز است، به طوری که تمیز کردن همچنان تمرکز دارد. اما هم‌بنیان‌گذاران اکنون با راه‌اندازی Spritz، یک پلت‌فرم فناوری کسب‌وکار جعبه‌دار که برای کمک به نظافتچی‌ها در مدیریت پیچیدگی‌های متعدد مدیریت کسب‌وکارشان طراحی شده است، به صراحت روی پاک‌کننده‌ها تمرکز خواهند کرد.

Neu در پایان سال 2021 فعالیت خود را متوقف کرد و در مصاحبه ای با brooztechnology این هفته، کارآفرینان جوان برخی از درس های دشواری را که هنگام مدیریت یک بازار دو طرفه آموختند، به اشتراک گذاشتند.

Neu Direction: استارت‌آپ سیاتل بر Spritz، یک پلتفرم فناوری برای پشتیبانی بهتر از میزبان‌ها تمرکز دارد
(لوگوی اسپریتز)

“Neu یک تجارت عالی بود. بولر گفت و ما تیم فوق العاده ای داشتیم. “اما یک چیزی که واقعاً در زمان شروع ساخت و مقیاس بندی واضح بود این بود که یک ناهماهنگی شناختی بسیار آشکار بین نحوه درک ما از محصول و نحوه انجام اکثر مشتریان ما وجود داشت.”

صاحبان خانه Neu را به عنوان یک سرویس نظافت می دیدند. نظافتچی ها Neu را جایگزینی برای کارفرما می دانستند. و برخی از کارکنان Neu خود را به عنوان مدیران برف پاک کن ها می دیدند، نه اینکه این برف پاک کن ها مشتریان Neu بودند.

هماهنگی توزیع عناصر فیزیکی مانند مواد شوینده و ملافه، مسائل را پیچیده تر می کند.

بولر گفت: ما دیگر کالای فیزیکی نخواهیم داشت. «به همین دلیل است. دیگر خبری از ملحفه و حوله نیست.»

امببا افزود: “من فکر می کنم این بزرگترین کاری است که می توانیم برای ساده سازی تجارت انجام دهیم.”

با اسپریتز، آن‌ها هنوز هم می‌خواهند نظافت خانه را به قرن بیست و یکم بیاورند و از فناوری و اشخاص ثالث برای تخلیه عملکردها، عملیات، تدارکات و وظایف اداری استفاده کنند. آنها بر این باورند که می توانند به متخصصان خانگی در همه چیز از برنامه ریزی گرفته تا مالیات برای بخش کوچکی از هزینه ساخت یک امتیاز سنتی یا استخدام یک مدیر عملیات اختصاصی کمک کنند.

امبمبا گفت: «خیلی از خانه دارها به نوح آمدند زیرا نمی خواستند تجارتی راه بیندازند. آنها می‌خواستند روی چیزی که قبلاً کار می‌کرد بپرند و بتوانند به خاطر ارائه‌دهنده خدمات جبران شوند.»

مبمبا و بولر قدردانی شدیدی از کاری که خانه داران انجام می دهند پیدا کرده اند و معتقدند که این یک تکامل طبیعی از مدل Neu است که بخواهیم آنها را با اسپریتز توانمند کنیم.

هر دو از شرکت های دیگری الهام گرفته شده اند که وظایف مشابهی را انجام می دهند: شنیده ها برای حسابداران. معرفی برای کارشناسان دیجیتال؛ و جمعی برای صاحبان انفرادی. آن‌ها شباهت‌های زیادی بین Spritz و Squire می‌بینند، یک استارت‌آپ سیاه‌کار و پلت‌فرم فناوری برای آرایشگاه‌ها که تجارت را آسان‌تر می‌کند.

“هیچ کس واقعاً محصولی را با آن خلق نکرده است [housekeepers] آن‌ها آن را در ذهن دارند و به گونه‌ای طراحی کرده‌اند که می‌تواند این را به بهترین شکل افزایش دهد و آنها را برای موفقیت در موقعیت مناسب قرار دهد.»

“هیچ کس واقعاً محصولی را با آن خلق نکرده است [housekeepers] آنها آن را به گونه ای در نظر گرفته و طراحی کرده اند که بتوانند به بهترین شکل آن را افزایش دهند و آنها را برای موفقیت در موقعیت مناسب قرار دهند.»

Boler و Mbemba همچنین قصد دارند در پدیده Web3 شرکت کنند و یک سازمان غیرمتمرکز خودمختار (DAO) در اسپریتز ایجاد کنند که از طریق توکن سازی امنیتی که بر اساس فعالیت کاربر تعیین می شود، همه خانه داران را علاقه مند می کند.

بولر هفته گذشته در یک خبرنامه ایمیلی نوشت: «هرچه رفتار مصرف‌کنندگان مثبت‌تر باشد، توکن‌های بیشتری با توکن‌هایی که مستقیماً به سهام مرتبط هستند، دریافت خواهند کرد». همچنین روابط ما را از رقابتی به مشترک تغییر خواهد داد و اثرات نامطلوب اثر شبکه را از بین می برد. این نیز به خوبی در راستای ماموریت ما است و ما یک فرصت منحصر به فرد برای شکستن دوگانگی محکوم به فنا کارگران خدماتی را می بینیم.”

Neu درست قبل از شیوع COVID-19 در سال 2020 به Techstars Seattle انتخاب شد. تأثیر همه‌گیری بر اجاره تعطیلات و تجارت Neu فوری و ویرانگر بود. در ژوئیه همان سال، بولر و امببا درباره روی آوردن به یک عملیات پاکسازی گسترده تر، افزودن دفاتر و ضد عفونی کردن مخلوط های درخواستی برای جهانی در حال تغییر بحث کردند.

Neu کمی بیش از 1 میلیون دلار جمع آوری کرد و بنیانگذاران معتقدند وفادارترین سرمایه گذاران آنها از تغییر اسپریتز هیجان زده هستند.

بولر می‌گوید: «ما مقداری دفع را دریافت کرده‌ایم، اما برای اکثریت قریب به اتفاق، به‌ویژه کسانی که طولانی‌ترین مدت با ما بوده‌اند، از ما تمجید می‌کنند و معتقدند که این بهترین راه‌حل از نظر آنچه می‌دانیم و به آن اعتماد داریم، است.»

Neu دارای 15 کارمند و مجری در صدر بود و اسپریتز با چهار نفر از جمله Boler و Mbemba کار خود را آغاز خواهد کرد. آنها در حال حاضر به دنبال یک رئیس محصول قوی هستند.

این منزجر کننده است که باید بسیاری از تیم خود را رها کنیم تا بتوانیم آن چرخش را انجام دهیم. امبما گفت، این چیزی نبود که ما آن را سهل انگاری کنیم. ما از همه افرادی که روی Neu با ما کار کردند و ما را به این نقطه رساندند سپاسگزاریم، زیرا این فقط ما نبودیم.”