• خانه
  • اخبار
  • Monod Bio 25 میلیون دلار برای بیوسنسورهای مولکولی جمع آوری می کند

Monod Bio 25 میلیون دلار برای بیوسنسورهای مولکولی جمع آوری می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Monod Bio 25 میلیون دلار برای بیوسنسورهای مولکولی جمع آوری می کند

Monod Bio 25 میلیون دلار برای بیوسنسورهای مولکولی جمع آوری می کند
بنیانگذاران Monod Bio، از سمت چپ: دیوید شولتز، دانیل آدریانو سیلوا و آلفردو کویجانو روبیو. (عکس از مونود)

اخبار: Monod Bio 25 میلیون دلار برای توسعه بیوسنسورهای مولکولی جمع‌آوری کرده است که هنگام اتصال به هدف خود روشن می‌شوند. حسگرها را می توان برای شناسایی مولکول های مرتبط با بیماری طراحی کرد و همچنین دارای پتانسیل برای کاربردهای صنعتی است.

اصل و نسب: حسگرهای مبتنی بر پروتئین Monod با نرم افزار مهندسی پروتئین “Rosetta” طراحی شده اند که در موسسه طراحی پروتئین دانشگاه واشنگتن توسعه یافته است، که در چند سال گذشته استارت آپ هایی را ایجاد کرده است. Monod و سایر پروژه های IPD در مجموع بیش از 1 میلیارد دلار جمع آوری کرده اند.

مردم: یکی از بنیانگذاران عبارتند از دانیل آدریانو سیلوا، مدیرعامل. آلفردو کویجانو روبیو، مدیر ارشد علمی؛ و دیوید شولتز، مدیر عملیات. همه آنها از جانبازان IPD spinout Neoleukin Therapeutics هستند. دیوید بیکر، رئیس IPD نیز یکی از بنیانگذاران است.

تکنولوژی: حسگرها در حضور یک هدف، یک سیگنال بیولومنسانس ساطع می کنند. یک نشریه در طبیعت سنسورهایی را نشان داد که ویروس کووید-19 و مولکول های مرتبط با سرطان را تشخیص می دهند. هدف دیگر تروپونین بود، مولکولی که بدن پس از حمله قلبی آزاد می کند. یک مطالعه اخیر در بیوتکنولوژی های طبیعی از این فناوری برای شناسایی آنتی‌بادی‌ها علیه COVID-19 استفاده می‌کند.

عمیق تر رفتن: حسگرهای Monod بر دو جزء پروتئینی متکی هستند. یک پروتئین پس از شناسایی هدف از حالت بسته به حالت باز تغییر می کند و به آن اجازه می دهد پروتئین دوم را متصل کند. هنگامی که این دو به هم متصل می شوند، سنسور روشن می شود. نور توسط لوسیفراز که یک آنزیم ساطع کننده نور است ساطع می شود. سیستم مدولار است: منطقه ای که هدف را تشخیص می دهد می تواند با منطقه دیگری جایگزین شود.

اهداف: این شرکت اهدافی را که در حال توسعه است فاش نخواهد کرد. سیلوا گفت، اما یک هدف برای سلامتی است که شامل تشخیص بیومارکرها در یک مایع، احتمالاً خون است. دیگری برای کاربردهای بیوتکنولوژی است.

بعدش چی: این تیم 22 نفره روش های محاسباتی و تجربی را برای طراحی و بهینه سازی حسگرها و سیستم خود به منظور آماده سازی آنها برای تجاری سازی آورده است. یکی از نیازها، فرموله کردن حسگرهای پایداری و بهینه سازی عملکرد آنها است.

سیلوا به brooztechnology گفت: «هدف این است که همه این خطوط لوله تا پایان سال در جای خود قرار گیرند. این تیم همچنین در حال توسعه یک کارتریج نمونه و ماشینی برای خواندن نور از حسگرهای زیستی است.

Monod از نوامبر گذشته در خارج از آزمایشگاه CoMotion در پردیس UW فعالیت می کند، اما مکان جدیدی را برای آزمایشگاه های خود در نظر گرفته است. هدف او این است که تا پایان سال وارد خانه شود و تعداد کارمندان خود را دو برابر کند.

حامیان: دور اولیه 25 میلیون دلاری توسط Matrix Capital با مشارکت شرکت سرمایه گذاری سلامت جهانی، مدیریت Cercano (سابق Vulcan Capital)، بنیاد تحقیقات واشنگتن، Boom Capital Ventures، Sahsen Ventures و Pack Ventures هدایت شد.