• خانه
  • اخبار
  • Mojang که متعلق به مایکروسافت است، ادغام NFT ها در Minecraft را ممنوع می کند

Mojang که متعلق به مایکروسافت است، ادغام NFT ها در Minecraft را ممنوع می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Mojang که متعلق به مایکروسافت است، ادغام NFT ها در Minecraft را ممنوع می کند

Mojang که متعلق به مایکروسافت است، ادغام NFT ها در Minecraft را ممنوع می کند
(تصویر موجانگ)

در اخباری که ضربه‌ای به چندین جامعه تجاری وارد کرد، سازندگان آن ماین کرافت صبح چهارشنبه اعلام کرد که دستورالعمل‌های کاربری بازی را بازنویسی می‌کند تا عملاً ادغام توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) ساخته شده توسط طرفداران با بازی را ممنوع کند.

زیر ماین کرافتدستورالعمل‌های کاربر فعلی مدیران این حق را دارند که برای دسترسی به میزبانی شخصی از کاربران هزینه دریافت کنند ماین کرافت سرورها، اگرچه چند قانون اضافی اعمال می شود. این شامل الزام کاربران پولی به داشتن نسخه های اصلی و پولی بازی می شود و هزینه های دسترسی دقیقاً برای هر کاربر یکسان باقی می ماند.

Mojang، استودیوی توسعه سوئدی و زیرمجموعه مایکروسافت ماین کرافتقصد دارد این دستورالعمل‌ها را اصلاح کند تا استقرار و تبادل NFT در بازی را نیز ممنوع کند.

در یک نشریه رسمی ماین کرافت وبلاگی که به سادگی به “کارکنان” نسبت داده می شود، موجانگ اعلام کرد که “فناوری های بلاک چین مجاز نیستند در برنامه های کاربردی مشتری و سرور ما ادغام شوند، و همچنین نمی توانند ماین کرافت محتوای درون بازی، مانند دنیاها، پوسته‌ها، آیتم‌های پرسونا یا سایر مدها که باید توسط فناوری بلاک چین برای ایجاد یک دارایی دیجیتال کمیاب استفاده شود.

انگیزه اعلام شده پشت این تغییر نام های خاصی را ذکر نکرد، اما اشاره کرد که شرکت های شخص ثالث راه اندازی شده اند ماین کرافت-پیاده سازی های یکپارچه NFT که نسخه های بازی برای کسب درآمد را ایجاد کرده اند، جایی که فعالیت های انجام شده در داخل یا خارج از بازی به بازیکنان اجازه می دهد تا به تدریج کسب کنند. ماین کرافت-NFT های مضمون

در این پست آمده است: «هر یک از این استفاده‌ها از NFT و دیگر فناوری‌های بلاک چین، دارایی دیجیتالی را بر اساس کمبود و محرومیت ایجاد می‌کند، که با آن ناسازگار است. ماین کرافت ارزش های گنجاندن خلاق و بازی مشارکتی. NFT ها کل جامعه ما را شامل نمی شود و سناریویی از داشته ها و نداشته ها ایجاد می کند.

سایر نگرانی های ذکر شده شامل غیرقابل اعتماد بودن NFT های شخص ثالث است. اتکای عمومی به فناوری مدیریت دارایی که می تواند ناگهان ناپدید شود و NFT های کاربر را با خود همراه کند. و تمایل کلی NFT ها به درگیر شدن در آنچه اساساً طرح های پمپ و تخلیه هستند.

موجانگ همچنین اعلام کرده است که هیچ برنامه ای برای پیاده سازی فناوری بلاک چین رسمی خود ندارد ماین کرافت “در حال حاضر” اما چگونگی ادامه تکامل فناوری را نظارت خواهد کرد. هنوز اطلاعاتی در مورد اینکه این تغییر قانون چه تاثیری بر مقام رسمی سال گذشته خواهد داشت، منتشر نشده است ماین کرافت NFT با همکاری Enjin منتشر شد.

یکی از شرکت‌هایی که تحت تأثیر تغییر قوانین Mojang قرار گرفته NFT Worlds است که خود را به عنوان یک پلتفرم فراجهان معرفی می‌کند. قبلا توسط سفارشی میزبانی می شد ماین کرافت سروری که در آن کاربران می توانند زمین های مجازی را به عنوان NFT برای استفاده در بازی، در میان بسیاری از پروژه های فراجهانی دیگر، خریداری کنند.

واکنش رسمی او به ماین کرافت ممنوعیت NFT، همانطور که در سرور Discord خود به اشتراک گذاشته شده استکاوش گزینه هایی است که می تواند شامل انتقال فناوری آن به یک بازی کاردستی متفاوت و مشابه یا بازاریابی سبک عملکرد آن به عنوان یک سرویس برای توسعه دهندگان دیگر بازی باشد. این شرکت قصد خروج از این فضا را ندارد واختصاص داده شده به یک راه حل

صادقانه بگویم، این احتمالاً اجتناب ناپذیر بود. در حوزه NFT/کریپتو، مقاومت خاصی در برابر این تصور وجود دارد که NFTهایی که با موضوع مالکیت معنوی افراد دیگر مرتبط هستند همچنان از نظر قانونی به عنوان ناقض قانون مالکیت معنوی تلقی می شوند، زیرا اساساً یک تجارت اوراق بهادار بدون مجوز است. این نیز در اوایل سال جاری با مشاهده شد جادو: گردهماییپروژه mtgDAO با مضمون.

اگر Web3 واقعا آینده است، آینده همچنان وکلا خواهد داشت.