• خانه
  • اخبار
  • “Metaverse” وارد شد، “واقعیت ترکیبی” منتشر شد: خواندن برگ های چای فنی در کلمات جدید مایکروسافت

“Metaverse” وارد شد، “واقعیت ترکیبی” منتشر شد: خواندن برگ های چای فنی در کلمات جدید مایکروسافت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار

"Metaverse" وارد شد، "واقعیت ترکیبی" منتشر شد: خواندن برگ های چای فنی در کلمات جدید مایکروسافت
استاد واژه ساز؟ ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت، به زبانی که این شرکت برای توصیف تجارت و چشم انداز خود استفاده می کند، توجه زیادی دارد. (عکس فایل brooztechnology/Todd Bishop)

آینده مایکروسافت به تازگی تغییر اساسی کرده است.

متاورس، کار ترکیبی، انعطاف پذیری، اعتماد و نقش فناوری در اقتصاد جهانی برخی از موارد جدید اضافه شده در آخرین نسخه متن کلیدی است که مایکروسافت هر سال منتشر می کند.

این اولین بخش از گزارش سالانه فرم 10-K مایکروسافت به کمیسیون بورس و اوراق بهادار است که تحت عنوان “در آغوش گرفتن آینده ما” ثبت شده است. اگرچه ممکن است رد کردن آن به عنوان یک الگوی ساده در یک پرونده نظارتی اجباری آسان باشد، اما بیش از این است. این متن کوتاه دلیل وجودی مایکروسافت را بیان می کند، چشم انداز آن را برای آینده ارائه می دهد و به عنوان نشانه ای از زمانه دوچندان می شود.

یکی از تغییرات قابل توجه در این سال، اولین کلمه “metaverse” است.

مایکروسافت همچنان از “واقعیت ترکیبی” در جای دیگری از سند استفاده می کند، عبارت ترجیحی برای فناوری که شامل واقعیت مجازی و واقعیت افزوده می شود، همانطور که هدست هولولنز نمونه آن است. با این حال، این عبارت با “metaverse” در این بخش کلیدی جایگزین شده است، که منعکس کننده تکامل گسترده‌تر دیدگاه شرکت برای جهان‌های مجازی (و تمایل به گرایش به سمت کلمات کلیدی صنعت) است.

2021: دنیای فیزیکی و مجازی با اینترنت اشیا (“IoT”) و واقعیت ترکیبی گرد هم می آیند تا تجربیات غنی تری خلق کنند که زمینه اطراف افراد، چیزهایی که استفاده می کنند، مکان هایی که بازدید می کنند و فعالیت ها و روابط آنها را درک می کند. تجربه یک فرد از فناوری شامل چندین دستگاه می شود و با تعامل صدا، جوهر و نگاه به طور فزاینده ای طبیعی و چندحسی می شود.

2022: ما یک تجربه فراجهانی را در تمام لایه‌های پشته خود فعال می‌کنیم تا مشتریان بتوانند به طور مؤثرتری تغییرات را در محیط‌های صنعتی خود مدل‌سازی، خودکارسازی، شبیه‌سازی و پیش‌بینی کنند، احساس بیشتری از حضور در دنیای جدید کار ترکیبی داشته باشند و جهان‌های غوطه‌وری سفارشی ایجاد کنند. فرصت های جدید برای اتصال و آزمایش

در طول سال‌ها، بخش «آینده ما را در آغوش می‌گیریم» از 10-K تکامل یافته و به‌طور پیوسته رشد کرده است. برای اولین بار در سال جاری، به 300 کلمه در چهار پاراگراف رسید که بیش از دو برابر طول سال 2016 بود، زمانی که تحت عنوان چشم انداز ما ظاهر شد، با کمتر از 150 کلمه در دو پاراگراف.

صرف نظر از اینکه ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت از هر کاما رنج می برد یا نه، تغییرات و اضافات هر سال نشان می دهد که افراد خاصی در شرکت به دقت به این کلمات فکر می کنند. با انجام این کار، آنها پنجره ای به ذهنیت شرکت و وضعیت صنعت ارائه می دهند.

تغییرات امسال به ویژه مهم هستند، از جمله تاکید جدید بر کارایی و پایداری، که منعکس کننده اقتصاد نامطمئن است.

مایکروسافت “ابزارها و پلتفرم هایی می سازد که راه حل های بهتر، سریع تر و کارآمدتر را ارائه می دهند.” یکی دیگر خاطرنشان می کند که این شرکت در حال نوآوری و گسترش کل مجموعه خود است تا به مردم و سازمان ها کمک کند تا بر چالش های امروز غلبه کنند و قوی تر شوند.

همه ویرایش‌ها را در این اسکرین شات از ویژگی مقایسه اسناد مایکروسافت ورد، با افزودنی‌های جدید به رنگ سبز، حذف‌ها به رنگ آبی و متن بدون تغییر به رنگ مشکی مشاهده کنید. (در اینجا یک نسخه بزرگتر است.)

"Metaverse" وارد شد، "واقعیت ترکیبی" منتشر شد: خواندن برگ های چای فنی در کلمات جدید مایکروسافت

در اینجا چند تغییر دیگر وجود دارد که برجسته هستند:

2021: اکوسیستم مشتریان و شرکای ما برای کمک به مردم و سازمان‌ها در هر کشوری از فناوری برای انعطاف‌پذیری و تغییر در سخت‌ترین شرایط کمک می‌کند.

2022: اکوسیستم مشتریان و شرکای ما آموخته است که اگرچه کار ترکیبی پیچیده است، اما انعطاف پذیری را در بر می گیرد، سبک های کاری متفاوت و فرهنگ اعتماد می تواند به رفع چالش های پیش روی جهان امروز کمک کند.

2021: در میان تغییرات سریع، ما شاهد فناوری‌هایی بوده‌ایم که سلامت از راه دور، تولید از راه دور و روش‌های جدید برای کار از خانه و خدمت به مشتریان را امکان‌پذیر می‌کنند.

2022: در یک محیط پویا، فناوری های دیجیتال ورودی کلیدی هستند که خروجی اقتصاد جهانی را هدایت می کنند.

2021: ما در عصر جدید ابر هوشمند و لبه هوشمند زندگی می کنیم که با پیشرفت های سریع در محاسبات توزیع شده، هوش محیطی و تجارب چند دستگاهی تشدید می شود.

2022: ما یک پارچه محاسباتی توزیع‌شده – در ابر و در لبه – می‌سازیم تا به هر سازمانی در ساخت، اجرا و مدیریت بارهای کاری حیاتی در هر مکانی کمک کنیم.

متن کامل را در پرونده های 10-K 2022، 2021 و 2016 مایکروسافت بخوانید.

همچنین این داستان قبلی را، بر اساس داده‌های 10-K سال 2022 ببینید: مایکروسافت در سال گذشته رکورد 40000 کارمند را اضافه کرد که 22 درصد رشد قبل از کاهش مشاغل داشت.