منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • Mandiant 5.4 میلیارد دلاری Google Cloud مسابقه فناوری امنیت را با مایکروسافت و آمازون تسریع می کند

Mandiant 5.4 میلیارد دلاری Google Cloud مسابقه فناوری امنیت را با مایکروسافت و آمازون تسریع می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Mandiant 5.4 میلیارد دلاری Google Cloud مسابقه فناوری امنیت را با مایکروسافت و آمازون تسریع می کند

Mandiant 5.4 میلیارد دلاری Google Cloud مسابقه فناوری امنیت را با مایکروسافت و آمازون تسریع می کند
توماس کوریان، مدیر عامل گوگل کلود، خرید Mandiant را “فرصتی برای ارائه یک بسته امنیتی سرتاسر” خواند. (عکس فایل گوگل)

قرارداد 5.4 میلیارد دلاری گوگل برای خرید شرکت امنیت سایبری Mandiant در صبح سه‌شنبه نشان‌دهنده تلاش‌های گسترده‌تر ارائه‌دهندگان خدمات ابری بزرگ برای محافظت بهتر از کسب‌وکارها در برابر مجموعه‌ای از تهدیدات است.

این در حالی است که تهاجم روسیه به اوکراین نیاز شرکت‌ها به ساخت این دفاع سایبری را نشان می‌دهد.

همچنین منعکس کننده یک منطقه رشد برای غول های ابری است. درآمد Mandiant از ادامه فعالیت در سال 2021 با 21 درصد افزایش به 483 میلیون دلار رسید و بیش از 550 میلیون دلار درآمد برای سال جاری به عنوان یک شرکت مستقل پیش بینی کرد.

گزارش شده است که مایکروسافت قبل از انصراف، درخواست خرید Mandiant را داده است. سال گذشته، ردموند، مدیر عامل سابق آمازون، چارلی بل را برای رهبری سازمان مهندسی امنیت سایبری تازه تاسیس خود استخدام کرد. در ماه ژانویه، مایکروسافت اعلام کرد درآمدهای امنیتی از 15 میلیارد دلار در 12 ماه گذشته فراتر رفته است که نسبت به سال قبل 45 درصد افزایش داشته است.

فیل ونبلز، مدیر ارشد اطلاعات گوگل در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد موانع نظارتی احتمالی بر سر معامله در جریان یک معامله مجازی، گفت: فضای امنیت ابری بسیار رقابتی است و این معامله واقعاً این رقابت را تشدید می کند. . .

سرویس اخبار فناوری اطلاعاتکه برای اولین بار مذاکرات گوگل با Mandiant را اعلام کرد، گفت که برخی از کارمندان گوگل “به طور خصوصی در مورد نیاز به قدرت آتش بیشتر برای امنیت برای رقابت با مایکروسافت که محصولات امنیتی بیشتری را برای مشتریان خود در ابر Azure و همچنین خدمات وب آمازون ارائه می دهد، بحث کرده اند.

Mandiant در سوالات متداول داخلی از کمیسیون بورس و اوراق بهادار اذعان کرد که خواستگاران دیگری نیز وجود دارد. در این پرونده آمده است: «پس از دریافت پیشنهاد از سوی گوگل، ما موظف بودیم این پیشنهاد را به همراه گزینه های جایگزین بررسی کنیم. پس از بررسی دقیق، به این نتیجه رسیدیم که پیشنهاد گوگل به نفع شرکت، سهامداران و مشتریان ما است.

Mandiant 5.4 میلیارد دلاری Google Cloud مسابقه فناوری امنیت را با مایکروسافت و آمازون تسریع می کند
گرافیک توسط گروه تحقیقاتی سینرژی

با توجه به ردپای امنیتی بیشتر مایکروسافت، ممکن است مایکروسافت در خرید Mandiant تحت کنترل بیشتر گوگل قرار داشته باشد. اگرچه در بخش دیگری از فناوری، مایکروسافت در حال حاضر در بررسی نظارتی قرارداد 68.7 میلیارد دلاری خود برای خرید اکتیویژن بلیزارد کامل است.

بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط گروه تحقیقاتی سینرژی، Google Cloud از سه ماهه چهارم سال 2021 حدود 10 درصد از بازار خدمات زیرساخت ابری از مایکروسافت و آمازون عقب‌تر است.

Mandiant، مستقر در Reston، ویرجینیا، به‌خاطر اسکادران‌های مشاوران امنیتی و محققانی که به حوادث امنیت سایبری پاسخ می‌دهند و پایه و اساس پلتفرم فناوری امنیتی این شرکت را فراهم می‌کنند، شناخته شده است.

توماس کوریان، مدیرعامل Google Cloud در بیانیه‌ای مطبوعاتی با اعلام این قرارداد گفت: «این فرصتی برای ارائه بسته‌ای از عملیات امنیتی سرتاسر و گسترش یکی از بهترین سازمان‌های مشاوره در جهان است.»

Mandiant توسط افسر سابق امنیت رایانه نیروی هوایی ایالات متحده، کوین ماندیا، مدیر عامل Mandiant، تأسیس شد که از طریق این معامله به گوگل خواهد پیوست. این شرکت که قبلا با نام FireEye شناخته می شد، توجه خود را به شناسایی حملات SolarWinds جلب کرد. این شرکت سال گذشته تجارت FireEye را به گروه فناوری Symphony فروخت و به Mandiant تغییر نام داد.

تحلیلگران در مورد اینکه آیا حرکت گوگل نشانه معاملات جدید است یا خیر، اختلاف نظر دارند.

دانیل ایوز، تحلیلگر Wedbush در یادداشتی نوشت: “ما معتقدیم این معامله تاثیر زیادی در فضای امنیت سایبری خواهد داشت، زیرا رهبران ابری آمازون و مایکروسافت اکنون برای ادغام و خرید و گسترش بیشتر پلت فرم های ابری خود تحت فشار خواهند بود.” پس از معامله صبح سه شنبه اعلام شد.

متیو هدبرگ از RBC Capital Markets محتاط تر بود.

هدبرگ در یادداشتی خطاب به مشتریان نوشت: «در حالی که ما معتقد نیستیم که این لزوماً سایر ارائه‌دهندگان فناوری بزرگ را مجبور می‌کند تا با خرید عمده امنیت سایبری در کوتاه‌مدت از همین روش پیروی کنند، ما معتقدیم که این موضوع اهمیت امنیت سایبری در جهان را بیشتر نشان می‌دهد. در وهله اول، ابر و ما انتظار داریم که ارائه دهندگان فناوری بزرگ و کوچک به سرمایه گذاری (هم به صورت ارگانیک و هم غیرارگانیک) برای استفاده از بادهای قوی بازار ادامه دهند.”