• خانه
  • اخبار
  • Major League Cricket 120 میلیون دلار بودجه از مدیر عامل مایکروسافت و سایرین برای راه اندازی در ایالات متحده فراهم می کند.

Major League Cricket 120 میلیون دلار بودجه از مدیر عامل مایکروسافت و سایرین برای راه اندازی در ایالات متحده فراهم می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Major League Cricket 120 میلیون دلار بودجه از مدیر عامل مایکروسافت و سایرین برای راه اندازی در ایالات متحده فراهم می کند.

Major League Cricket 120 میلیون دلار بودجه از مدیر عامل مایکروسافت و سایرین برای راه اندازی در ایالات متحده فراهم می کند.
(عکس از لیگ برتر کریکت)

Major League Cricket برای تأمین بودجه کلان برای راه اندازی برنامه ریزی شده خود در ایالات متحده با جوامع فناوری و تجاری تماس می گیرد.

لیگ روز چهارشنبه اعلام کرد که دور اولیه سری A/A1 44 میلیون دلاری را جمع آوری کرده و 76 میلیون دلار دیگر برای سرمایه گذاری 120 میلیون دلاری برای بیرون آوردن کریکت حرفه ای از زمین فراهم کرده است.

ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت و سوما سوماگر، مدیر عامل Madrona Venture Group در سیاتل، از سرمایه گذاران پیشرو هستند. نادلا قبلاً در مورد علاقه خود به ورزش از دوران کودکی صحبت کرده است.

لیگ در بیانیه ای اعلام کرد که MLC قصد دارد از این بودجه در درجه اول برای ساختن استادیوم های بزرگ کریکت و مراکز آموزشی استفاده کند، “برای توسعه نسل جدیدی از بازیکنان ستاره کریکت آمریکایی”. این زیرساخت، که شامل برنامه‌هایی برای ساخت یک مرکز در پارک مریمور در ردموند، واشنگتن است، “منظره کریکت حرفه‌ای را تغییر می‌دهد و به ایالات متحده اجازه می‌دهد تا میزبان رویدادهای جهانی برای دهه آینده و فراتر از آن باشد.”

منطقه سیاتل اکنون میزبان سه لیگ کریکت بزرگسالان با بیش از 3500 عضو است. علاقه روزافزون به برنامه‌های جوانان که brooztechnology در سال 2019 نمایه می‌کند، 500 بازیکن را جذب کرده است. یک تیم لیگ کوچک کریکت به نام Seattle Thunderbolts با حمایت سرمایه گذاران فناوری نیز سال گذشته شروع به کار کرد.

همه این تیم‌ها و برنامه‌ها از پارک اجتماعی کریکت Marymoor استفاده خواهند کرد، یک مرکز چند منظوره که می‌تواند میزبان رویدادهای کریکت حرفه‌ای، از جمله لیگ برتر کریکت، تیم ملی ایالات متحده و احتمالاً جام جهانی و سایر مسابقات مهم بین‌المللی باشد.

سوماگر در بیانیه ای گفت: “من دیدگاه لیگ برتر کریکت برای راه اندازی لیگ کریکت T20 در سطح جهانی و پتانسیل تبدیل شدن ایالات متحده به یکی از کشورهای پیشرو کریکت در جهان را دارم.” “من خوشحالم که بخشی از یک گروه پویا از سرمایه گذاران هستم که به ورزش کمک می کنند تا از طریق تعهد بی سابقه منابع MLC به توسعه ورزش به این سطح برسد.”

سایر سرمایه گذاران عبارتند از: Anand Rajaraman و Venki Harinarayan، شرکای موسس در Milliways Ventures و Rocketship VC. Sanjay Govil، بنیانگذار و رئیس شرکت Infinite Computer Solutions و مدیر عامل شرکت Zyter. Anurag Jain، شریک مدیریت Perot Jain، LP، رئیس Access Healthcare. راس پرو جونیور، رئیس گروه پروت. Tanweer Ahmed، مدیر عامل، PAK Foods، مدیر عامل، OUR Energy و مالک مجتمع کریکت Prairie View; و خانواده باهتی، صاحبان YASH Technologies.