• خانه
  • اخبار
  • Magic Leap با “همکاری” با مایکروسافت به بازار واقعیت افزوده سازمانی می پرد

Magic Leap با “همکاری” با مایکروسافت به بازار واقعیت افزوده سازمانی می پرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Magic Leap با "همکاری" با مایکروسافت به بازار واقعیت افزوده سازمانی می پرد

Magic Leap با "همکاری" با مایکروسافت به بازار واقعیت افزوده سازمانی می پرد
تاد بیشاپ، یکی از بنیانگذاران brooztechnology، هدست Magic Leap 2 را امتحان می کند در حالی که مدیر ارشد فناوری شرکت، جولی لارسون-گرین، در مورد محصول در نشست brooztechnology صحبت می کند. (عکس از brooztechnology/Dan DeLong)

اکنون که متاورس بالاخره در حال واقعی شدن است، Magic Leap بازی نمی کند.

زمانی که این شرکت مرموز واقعیت افزوده در سال 2010 تاسیس شد، ایده این بود که بازار مصرف را با هدستی با عینک متحول کند که به کاربران اجازه دهد با گرملین های دیجیتال رباتیک و یک سیستم خورشیدی مجازی بازی کنند. در طول یک دهه، شرکت مستقر در فلوریدا 2.6 میلیارد دلار سرمایه جذب کرد و یک دفتر مهندسی در سیاتل به سرپرستی نویسنده علمی تخیلی نیل استیونسون افتتاح کرد.

اون موقع بود اکنون این است: دفتر سیاتل در بحبوحه بحث و جدل در سال 2020 بسته شد و Magic Leap اکنون به جای بازار مصرف، بازار شرکتی را برای واقعیت افزوده یا AR هدف قرار داده است.

در اجلاس brooztechnology این هفته، جولی لارسون-گرین، مدیر ارشد فناوری مجیک لیپ، اذعان کرد که زمانه تغییر کرده است.

او پنجشنبه گفت: «پول زیادی برای تعقیب بازار AR مصرف‌کننده خرج شده است. قطعاً روزهای اولیه بود و پول زیادی صرف تحقیق و توسعه شد و اکنون یک شرکت کاملاً متفاوت است.

همین هفته گذشته، این شرکت نسل دوم دستگاه AR را با سه مدل با قیمت‌های بین 3299 تا 4999 دلار به بازار عرضه کرد.

لارسون-گرین گفت: «این یک دستگاه مصرف کننده نیست. شما می توانید بازی بسازید، اما احتمالاً برای ساختن تعداد زیادی بازی، به خصوص بازی های نوع VR، تمام قابلیت های این دستگاه را نمی خواهید یا نیاز ندارید.»

در عوض، هدست‌ها و حسگرها و دستگاه‌های هوشمند مرتبط برای شرکت‌هایی در نظر گرفته شده‌اند که می‌خواهند کارمندان خود را از طریق روش‌های کاری راهنمایی کنند، یا توسط متخصصانی که می‌خواهند یک عملیات پیچیده را قبل از انجام آن در زندگی واقعی به صورت مجازی انجام دهند. یا شاید حتی در حالی که آنها واقعا انجام می دهند.

“تصور کنید شما یک جراح هستید و [putting] لارسون-گرین گفت: یک کاتتر از طریق قلب یا برخی از عروق. به جای اینکه آن را روی صفحه نمایش ببینید، می توانید آن را به صورت سه بعدی روی بیمار قرار دهید، کارها را به صورت سه بعدی انجام دهید و همچنان بتوانید بیمار را به طور کامل روی همه مانیتورهای خود ببینید.

اپلیکیشن دیگری در فروشگاه های لوازم خانگی Lowe با همکاری انویدیا در حال آزمایش است. افرادی که قفسه‌ها را جوراب‌های ساق بلند دارند می‌توانند دستگاه مجیک لیپ را بپوشند، یک روکش دیجیتالی دوقلو از جایی که چیزها در فروشگاه می‌روند… اما سپس می‌توانند از آن برای کشف آنچه در آن جعبه آن بالا وجود دارد استفاده کنند.» به بالا نگاه کنید، ما جعبه را می شناسیم، بارکد را می خوانیم و به شما می گوییم چه چیزی در جعبه است.» لارسون-گرین گفت.

به لطف بهبود در نرم افزار و حسگرها، هدست سبک Magic Leap 2 برای کارهای سازمانی بهبود یافته است. لارسون-گرین گفت: “من فکر می کنم Magic Leap 2 اولین موردی است که واقعاً می تواند در شرکت برای کار تمام وقت استفاده شود.” «برای هشت ساعت راحت است. این یک میدان دید 70 درجه است که دو برابر میدان دید Magic Leap است.

او گفت که Magic Leap 2 همچنین با جهت عمودی پیکربندی شده است که حرکت در محیط AR را آسان تر می کند. او توضیح داد: “شما از طریق بیننده نگاه نمی کنید.” “این یک تجربه همهجانبه است. و سپس، البته، در حالی که روی زمین هستید، در دید محیطی قرار می گیرید. بنابراین مشکلات یا چالش‌های بیماری سفر را که برخی دستگاه‌ها دارند، ندارد.»

Magic Leap با "همکاری" با مایکروسافت به بازار واقعیت افزوده سازمانی می پرد
جولی لارسون-گرین، مدیر ارشد فناوری Magic Leap، هدست Magic Leap 2 را در جریان گفتگوی کنار آتش با تاد بیشاپ، یکی از بنیانگذاران brooztechnology، در نشست brooztechnology نشان می دهد. (عکس از brooztechnology/Dan DeLong)

هدف قرار دادن بازار سازمانی فشار رقابتی ناشی از سیستم‌های AR/VR ارزان‌تر را کاهش می‌دهد، مانند Meta Quest 2. اما این چرخش، Magic Leap را با وضوح بیشتری وارد رقابت با مایکروسافت و سیستم HoloLens آن می‌کند. توسط تیم های بوئینگ، ایرباس، ناسا و ارتش ایالات متحده پذیرفته شده است.

بنابراین آیا مجیک لیپ قصد دارد با مایکروسافت بر سر واقعیت افزوده در محل کار وارد جنگ شود؟ مجیک لیپ می‌گوید که عینک‌های سبک وزن آن برای کاربردهای کاری مناسب‌تر از هدست حجیم‌تر هولولنز است – که بخشی از بحث لارسون-گرین در طول حضورش در نشست brooztechnology بود.

اما این رقابت فقط مربوط به ما و آنها نیست، تا حدی به این دلیل که لارسون-گرین 25 سال را به عنوان مدیر و اجرایی در مایکروسافت گذراند. (با ارزشی که دارد، پگی جانسون، مدیر عامل مجیک لیپ نیز یک کهنه کار مایکروسافت است.)

هنگامی که از لارسون-گرین در مورد زاویه مایکروسافت در برابر Magic Leap پرسیده شد، از خرد مدیر عامل مایکروسافت ساتیا نادلا استفاده کرد.

«اگر از طرز فکر ساتیا استفاده می‌کنید، مانند یک ذهنیت رشد در پذیرش رقابت یا رقابت با این افراد است. برخی از تیم های محصول در EAP ما بوده اند [Early Access Program] در اوایل، تلاش برای توسعه چیزهایی که برای هولولنز در دستگاه‌های مجیک لیپ در حال توسعه هستند، می‌کنند.

ما در حال کار بر روی برخی راه‌ها برای تعامل هستیم – می‌دانید، برای ادغام با تیم‌ها و موارد دیگر. بنابراین ما همیشه با مردم آنجا صحبت می کنیم.» لارسون-گرین گفت. “من فکر می کنم رقابت شما خوب است، به خصوص در فضای جدیدی که همه ما در تلاش برای اختراع و یافتن بازارهای محصول هستیم. ما می توانیم از یکدیگر یاد بگیریم… من چیزی جز عشق به این بچه ها ندارم.»

و اکنون که همه‌گیری ویروس کرونا در حال کاهش است، احیای دفتر مهندسی سیاتل چگونه است؟ لارسون-گرین، که در سراسر دریاچه واشنگتن در بلوو زندگی می کند، گفت که در حال بررسی است.

من می‌خواهم هر جا که استعدادها وجود دارد، باشم و بدیهی است که استعدادهای زیادی، هم نرم‌افزار و هم سخت‌افزار، در منطقه سیاتل وجود دارد. ما چندین نفر داریم که در مجیک لیپ در منطقه سیاتل کار می کنند. من می خواهم دفتر را برگردانم. من با پگی و چند نفر دیگر در مورد اندازه آن صحبت کردم تا از نظر مالی این کار منطقی باشد.»

“پس شما می گویید ممکن است؟” تاد بیشاپ، یکی از بنیانگذاران brooztechnology، در نقش خود به عنوان ناظم این سوال را مطرح کرد.

لارسون-گرین پاسخ داد: “امکان پذیر است.” “امیدوارم.”