• خانه
  • اخبار
  • Madrona Venture Group 690 میلیون دلار برای دو صندوق جدید برای حمایت از استارت آپ ها در سیاتل و فراتر از آن جمع آوری می کند.

Madrona Venture Group 690 میلیون دلار برای دو صندوق جدید برای حمایت از استارت آپ ها در سیاتل و فراتر از آن جمع آوری می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Madrona Venture Group 690 میلیون دلار برای دو صندوق جدید برای حمایت از استارت آپ ها در سیاتل و فراتر از آن جمع آوری می کند.

Madrona Venture Group 690 میلیون دلار برای دو صندوق جدید برای حمایت از استارت آپ ها در سیاتل و فراتر از آن جمع آوری می کند.
عکس تیمی Madrona Venture Group 2021 (عکس از Madrona)

Madrona Venture Group بزرگترین سرمایه خود را جمع آوری کرده است و 690 میلیون دلار از دو وسیله سرمایه گذاری جمع آوری کرده است که به شرکت سیاتل کمک می کند تا از استارت آپ های بیشتری در حیاط خلوت خود و فراتر از آن حمایت کند.

مت مک ایلوین، مدیر عامل این شرکت 27 ساله، گفت، علیرغم فضای ناپایدار اقتصاد کلان، آخرین جمع آوری سرمایه “بسیار سریع جمع آوری شد.” این یکی از بزرگ‌ترین صندوق‌هایی است که تاکنون برای یک شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر در شمال غرب اقیانوس آرام وجود دارد.

در حالی که مبلغ دلار تقریباً 40 درصد از آخرین جمع آوری کمک مالی مادرونا در اواخر سال 2020 جهش دارد، مک ایلوین گفت که این شرکت همچنان قصد دارد از مقدار مشابهی از شرکت ها از صندوق نهم خود حمایت کند – در مجموع حدود 40 سرمایه گذاری خطرپذیر.

مک ایلوین گفت: “شما به دلارهای بیشتری برای هر شرکت نیاز دارید تا از آنها در این مرحله از اکوسیستم سرمایه گذاری خطرپذیر حمایت کنید.” بازار سرمایه خطرپذیر ایالات متحده در سال گذشته با 330 میلیارد دلار سرمایه گذاری در بیش از 17000 معامله، رکوردهایی را ثبت کرد.

PitchBook در ماه ژوئیه گزارش داد، اگرچه برخی از سرمایه گذاران خطرپذیر در بحبوحه عدم اطمینان گسترده تر بازار، سرمایه گذاری خود را کاهش می دهند، انتظار می رود سال 2022 سالی باشد که بیشترین جذب سرمایه برای شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر را داشته باشد.

Madrona 430 میلیون دلار برای “Madrona Fund 9” اصلی خود، که از شرکت های مرحله اولیه در شمال غربی اقیانوس آرام پشتیبانی می کند، و 260 میلیون دلار دیگر برای “Accelerator Fund 3” که برای مراحل آخر در سراسر کشور استفاده می شود، جمع آوری کرد.

Madrona Venture Group 690 میلیون دلار برای دو صندوق جدید برای حمایت از استارت آپ ها در سیاتل و فراتر از آن جمع آوری می کند.
مت مک ایلوین، مدیر عامل Madrona. (عکس از مادرونا)

این شرکت به طور فزاینده ای به دنبال سرمایه گذاری جدید از طریق صندوق شتاب که در ابتدا در سال 2019 راه اندازی شد و از شرکت های مرحله بعدی مانند UiPath و Snowflake و همچنین تعدادی استارت آپ کوچکتر حمایت کرده است، بوده است.

در حال حاضر حدود 15 درصد از سبد مادرونا را شرکت هایی تشکیل می دهند که در خارج از شمال غربی اقیانوس آرام مستقر هستند. ماه گذشته، دفتر جدیدی را در سیلیکون ولی اعلام کرد و مدیر عامل جدیدی را مستقر در پالو آلتو، کالیفرنیا استخدام کرد.

با این حال، مک ایلوین تأکید کرد که مادرونا “100 درصد اولین سرمایه گذاری سیاتل است.”

او گفت: «من فکر می‌کنم دلیل این که ما چنین سرمایه‌گذاری بزرگی داشته‌ایم این نیست که تلاش می‌کردیم بهترین شرکت در سیاتل باشیم. ما در تلاش هستیم تا یک شرکت بزرگ و در سطح جهانی باشیم که استراتژی و تمرکز بر سیاتل و شمال غربی اقیانوس آرام داشته باشد.

این شرکت انتظار دارد نیمی از صندوق شتاب را در شرکت‌های شمال غربی اقیانوس آرام سرمایه‌گذاری کند – از جمله شرکت‌هایی که ممکن است قبلاً از دست داده باشد، مانند شرکت واقعیت مجازی Rec Room.

مک ایلوین گفت: «ما در ابتدا تصمیم اشتباهی گرفتیم که سرمایه گذاری نکنیم. مادرونا سپس دور 20 میلیون دلاری سری C شرکت سیاتل را رهبری کرد و سال گذشته زمانی که ارزش Rec Room به 3.5 میلیارد دلار رسید، دوباره سرمایه گذاری کرد.

Madrona به دنبال موضوعات اصلی سرمایه گذاری خود، که شامل تلاقی یادگیری ماشین و علوم زیستی است، ادامه خواهد داد. زیرساخت نرم افزاری نسل بعدی؛ پلتفرم های کم کد یا بدون کد؛ “برنامه های هوشمند”؛ و “آینده کار”.

این شرکت در مورد سرمایه گذاری های مرتبط با رمزارز محتاط تر است، اما نویدبخش فناوری بلاک چین است.

مک ایلوین گفت: «ما چند شرکت فعال از بلاک چین داریم که کارهای بسیار جالبی انجام می دهند. و ما به این نوع روند گسترده تر در طول زمان اعتقاد داریم.”

Madrona با رقابت فزاینده‌ای برای معاملات در منطقه سیاتل از سوی گروه‌های جدیدتری مانند Fuse، که از Ignition Partners در سال 2020 منشعب شد و 170 میلیون دلار برای اولین سرمایه خود جمع‌آوری کرد، و سایر حامیان اولیه مانند Flying Fish Partners و Pioneer Square Labs مواجه است. توسط مدیر عامل سابق مدرونا، گرگ گوتسمن، تاسیس شد.

همچنین شرکت های قدیمی دیگری مانند Trilogy وجود دارند که در اوایل امسال بیش از 150 میلیون دلار در یک صندوق جدید جمع آوری کردند و Maveron که در ماه می 225 میلیون دلار جمع آوری کرد.

مک ایلوین گفت که مادرونا از رقابت استقبال می کند، حتی اگر به این معنی باشد که شرکت ممکن است تجارت بیشتری را از دست بدهد.

“آنچه که در مورد اکوسیستم سیاتل متفاوت است این است که بیشتر دانشگاهی و مشارکتی تر است، و من فکر می کنم این یک چیز بسیار مثبت است. و ما می‌خواهیم به طور جمعی آن را حفظ کنیم.» اما ما همچنین نمی‌خواهیم که همه ما را از ساختن آن کیک بزرگ‌تر و کمک به ساختن شرکت‌های بامعنای واقعاً طولانی مدت بازدارد.»