• خانه
  • اخبار
  • Madrona Venture Group در حال افتتاح دفتری در سیلیکون ولی است زیرا به دنبال سرمایه گذاری های جدید فراتر از سیاتل است

Madrona Venture Group در حال افتتاح دفتری در سیلیکون ولی است زیرا به دنبال سرمایه گذاری های جدید فراتر از سیاتل است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Madrona Venture Group در حال افتتاح دفتری در سیلیکون ولی است زیرا به دنبال سرمایه گذاری های جدید فراتر از سیاتل است

Madrona Venture Group در حال افتتاح دفتری در سیلیکون ولی است زیرا به دنبال سرمایه گذاری های جدید فراتر از سیاتل است
عکس تیمی Madrona Venture Group 2021 (عکس از Madrona)

Madrona Venture Group مستقر در سیاتل، پس از تلاش اخیر برای سرمایه گذاری فراتر از شمال غربی اقیانوس آرام، تلاش های خود را دو چندان می کند و اولین دفتر خود را در خارج از منطقه در سیلیکون ولی افتتاح می کند.

Madrona که در سال 1995 تأسیس شد، به طور سنتی بر حیاط خلوت شمال غربی سیاتل و اقیانوس آرام متمرکز شده است و به یکی از بزرگترین سرمایه گذاران منطقه در شرکت های فناوری از جمله Apptio، Smartsheet، Impinj و دیگران تبدیل شده است.

اما در سال 2019، این شرکت یک “صندوق شتاب دهنده” را با هدف شرکت های بالغ تر واقع در آمریکای شمالی راه اندازی کرد. در همان سال، او 100 میلیون دلار برای صندوق جمع‌آوری کرد و در اواخر سال 2020، 161 میلیون دلار دیگر اضافه کرد.

اقدام برای افتتاح یک پاسگاه فیزیکی در خارج از سیاتل نشان دهنده تمایل مداوم مادرونا برای نگاه کردن به فراتر از حیاط خلوت خود برای سرمایه گذاری های جدید و زیر نظر گرفتن سایر اکوسیستم های فناوری است.

این یک استراتژی مشابه است که توسط فلایینگ فیش، یکی دیگر از شرکت‌های سیاتل دنبال می‌شود که دومین سرمایه خود را در اوایل امسال جمع‌آوری کرد و گفت که دامنه جغرافیایی خود را گسترش خواهد داد.

S. Soma Somasegar، یکی از مدیران سابق مایکروسافت که در سال 2015 مدیر عامل شد، گفت: Madrona “در درجه اول و مهمتر از همه یک شرکت سیاتل است.” اما اضافه کرد که “ما می خواهیم به بهترین شرکت ها وارد شویم.”

او گفت: “ما برای ورود به این شرکت ها، صرف نظر از اینکه کجا هستند، بازتر خواهیم بود.”

حدود 15 درصد از پورتفولیوی مادرونا را شرکت هایی تشکیل می دهند که در خارج از شمال غربی اقیانوس آرام مستقر هستند و نیمی از “صندوق شتاب دهنده” به شرکت های خارج از شهر اختصاص یافت. برخی از سرمایه گذاری های اخیر او در خارج از سیاتل شامل شرکت فین تک Sila است. استارت آپ نرم افزار سفر Spotnana; و پلت فرم عملیات درآمدی Clari. همچنین از شرکت‌های مرحله بعدی مانند UiPath و Snowflake از «صندوق شتاب‌دهنده» حمایت کرده است.

سوماگر گفت: “ما می خواهیم یک شرکت در سطح جهانی باشیم.” و هر آنچه که برای ما در کلاس جهانی بودن معنی دارد، ما آن را انجام خواهیم داد.»

Madrona Venture Group در حال افتتاح دفتری در سیلیکون ولی است زیرا به دنبال سرمایه گذاری های جدید فراتر از سیاتل است
کاران مهاندرو دفتر جدید مادرونا در دره سیلیکون را رهبری خواهد کرد. (عکس از مادرونا)

این شرکت 50 نفره با رقابت فزاینده ای برای معاملات در مراحل اولیه در منطقه سیاتل مواجه است و گروه های جدیدی مانند فیوز، فلایینگ فیش، آزمایشگاه های میدان پایونیر و دیگران در سال های اخیر سرمایه های قابل توجهی را جمع آوری کرده اند.

سماگر گفت: «من واقعاً در مورد این سرمایه ها هیجان زده هستم. “گاهی اوقات ما رقابت خواهیم کرد. گاهی با هم شریک می شویم اما واقعاً به ما امکان می دهد اکوسیستم بزرگتری داشته باشیم که از هر نظری که به آن نگاه کنید فوق العاده است.»

در سال 2020، مادرونا 345 میلیون دلار برای هشتمین صندوق “هسته” خود، که بر شرکت های شمال غرب اقیانوس آرام متمرکز است، جمع آوری کرد.

دفتر پالو آلتو، کالیفرنیا، واقع در 524 همیلتون، ماه آینده افتتاح خواهد شد و توسط کاران مهاندرو، که به تازگی به مادرونا به عنوان جدیدترین مدیر عامل شرکت ملحق شده، هدایت خواهد شد.

مهاندرو قبلاً یک سرمایه گذار در Steadfast Capital و Trinity Ventures بود. مهاندرو در وبلاگی نوشت: این شرکت بر روی “شرکت های اولیه و شتاب دهنده مستقر در هر نقطه از آمریکای شمالی با تمرکز بر SaaS، آینده کار، ML/AI، برنامه های کاربردی هوشمند، ابزارهای متمرکز بر توسعه دهندگان و زیرساخت های مرکز داده تمرکز خواهد کرد.” پست.