منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • Lyft، Uber و اتحادیه‌ها از قانون جدید ایالت واشنگتن برای محافظت از رانندگان حمایت می‌کنند

Lyft، Uber و اتحادیه‌ها از قانون جدید ایالت واشنگتن برای محافظت از رانندگان حمایت می‌کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Lyft، Uber و اتحادیه‌ها از قانون جدید ایالت واشنگتن برای محافظت از رانندگان حمایت می‌کنند

Lyft، Uber و اتحادیه‌ها از قانون جدید ایالت واشنگتن برای محافظت از رانندگان حمایت می‌کنند
(عکس brooztechnology / کورت شلوسر)

قانونگذاران واشنگتن اولین قانونی را در نوع خود تصویب کرده اند که حداقل دستمزد و سایر مزایا را برای رانندگان لیفت و اوبر تعیین می کند و در عین حال وضعیت آنها را به عنوان مهمانداران کنسرت به جای کارمندان شرکت حفظ می کند.

این لایحه در سطح کشور مصالحه ای بین منافع رانندگان و شرکت های حمل و نقل ارائه می کند. پشتیبانی از گروه های کاری، از جمله Teamsters Local 117 وجود دارد. اتحادیه رانندگان، شاخه ای از خدمه؛ و شورای کار ایالت واشنگتن و لیفت و اوبر.

لیز بری، سخنگوی اصلی این قانون، گفت: «همه حاضران روی میز باید راه‌حلی پیدا می‌کردند.

انتظار می رود نمایندگان در این هفته اختلافات بین نسخه های لایحه تصویب شده توسط مجلس نمایندگان و سنا را برطرف کنند. بری، یک دموکرات سیاتل، انتظار دارد فرماندار جی. اینسلی این قانون را تصویب کند.

بری گفت: «من واقعاً به کاری که انجام دادیم افتخار می کنم. ما به این رانندگان همان حمایت های اولیه ای را ارائه کرده ایم که سایر کارمندان تحت قوانین ایالتی دریافت می کنند.

در صورت تصویب، HB 2076:

  • تعیین حداقل دستمزد برای رانندگان در صورت داشتن مسافر، با نرخ بالاتر برای رانندگان در شهرهای بزرگتر. نرخ ها به حداقل دستمزد ایالتی مرتبط است و بر این اساس افزایش می یابد.
  • به رانندگان مرخصی استعلاجی با حقوق ارائه کنید که فقط برای مدت زمان حمل مسافر هزینه می شود.
  • «مرکز منابع راننده» را تأسیس می‌کند، سازمانی که توسط وزارت کار و صنعت ایالات متحده اداره می‌شود و توسط شرکت‌های خودروسازی تأمین مالی می‌شود و از اشتغال رانندگان محافظت می‌کند.
  • حقوق رانندگان، از جمله توانایی آنها برای کار در ساعات دلخواه را تعیین می کند و به آنها اجازه می دهد برای چندین شرکت حمل و نقل به طور همزمان رانندگی کنند.
  • مقرراتی را در سراسر کشور برای شرکت های حمل و نقل وضع می کند.
  • به دولت دستور می دهد تا یک گروه ذینفع تشکیل دهد تا تصمیم بگیرد که چگونه شرکت ها و رانندگان مزایای بیکاری، مرخصی پزشکی با حقوق خانواده و مزایای مراقبت طولانی مدت را تامین کنند.

جن هنسلی، رئیس روابط با دولت لیفت، ماه گذشته در بیانیه ای به قانونگذاران گفت که این لایحه “نقطه اوج سال ها کار با رانندگان” و مستلزم “خلاقیت و مصالحه فراوان” است.

هنسلی گفت: «این لایحه فرصتی تاریخی برای گسترش شبکه امنیت اجتماعی واشنگتن به رانندگان پلتفرم ما است.

Lyft، Uber و اتحادیه‌ها از قانون جدید ایالت واشنگتن برای محافظت از رانندگان حمایت می‌کنند
عکس توسط Elvert Barnes از طریق Creative Commons.

رامونا پریتو، رئیس سیاست عمومی Uber در غرب ایالات متحده، این افکار را در یک بیانیه ایمیلی تکرار کرد.

پریتو گفت: “این لایحه مصالحه به رانندگان آنچه می خواهند می دهد – از انعطاف پذیری که ما می دانیم برای آنها ارزش قائل هستند محافظت می کند و در عین حال منافع و حمایت های تاریخی را به دست می آورد.”

مرکز منابع رانندگان یکی از مهم ترین تدارکات پیتر کوئل، رئیس اتحادیه رانندگان است. این مرکز در حال راه‌اندازی سیستمی برای حل و فصل اختلافات بین رانندگان و شرکت‌ها است، از جمله فرآیندی برای درخواست تجدیدنظر برای رانندگانی که «غیرفعال‌شده» یا اخراج شده‌اند.

کوئل، راننده ای از کنت، واشنگتن که رانندگانی را می شناسد که به دلیل شکایات بی اساس از کار افتاده اند، گفت: «شما به راحتی شغل خود را از دست می دهید.

رانندگان ممکن است وسیله نقلیه جدیدی را برای کار خریداری کرده باشند یا شغل دیگری را ترک کرده باشند و در صورت غیرفعال شدن ناگهانی، مشکلات بزرگی ایجاد کنند. کوئل گفت و پس از سقوط از یک سکو، رانندگان راه های جایگزین کمی برای متوسل شدن دارند که باعث افسردگی یا حتی خودکشی آنها می شود.

وی گفت: درخواست ما این بود که ما نیاز به حمایت داریم و لایحه آن را ارائه کرد.

اما همه اتحادیه ها و سازمان های کارگری از این قانون حمایت نمی کنند. رهبران سازمان غیرانتفاعی Drive Forward Seattle و ماساچوست AFL-CIO علیه این لایحه شهادت دادند. برخی از مخالفان این قانون نگران هستند که رانندگان توانایی مبارزه برای وضعیت کارمند را از دست داده اند، که می تواند مزایای بهتری ارائه دهد. این نگرانی وجود دارد که روند تصویب بیش از حد عجولانه بوده و به پیامدهای این لایحه به طور کامل رسیدگی نشده است.

استفن تولمن، رئیس AFL-CIO ماساچوست، در شهادت خود به قانونگذاران در واشنگتن گفت: «HB 2076 و لوایحی که ما شاهد ارائه آن در سراسر کشور هستیم، تازه آغاز راه است.

“اگر این لوایح، که به طور قانونی شیوه های استثماری Big Tech را ایجاد می کند، تصویب شوند، همه انواع صنایع به سمت نیروی کار مبتنی بر برنامه حرکت می کنند، زیرا یک سابقه ثابت برای معافیت از قوانین دستمزد و ساعت در برابر آزار و اذیت و حمایت از حقوق شهروندان وجود دارد. تولمان افزود، مالیات، تامین اجتماعی و بیمه مسئولیت.

درخواست ما این بود که نیاز به حفاظت داریم.

دبرا، نماینده دموکرات، به نیویورک تایمز گفت: «این لایحه بیش از حد از ایالت نیاز دارد، برای رانندگان بسیار کم فراهم می کند و هزینه های حمل و نقل را برای رای دهندگان من که اغلب به شرکت های اشتراک گذاری سفر برای ناکافی بودن قابلیت های حمل و نقل عمومی متکی هستند، افزایش می دهد.

سیاتل در تلاش برای حقوق رانندگان پیشرو است. در سال 2020، شهر لایحه حداقل دستمزد رانندگان را تصویب کرد. اوبر و لیفت با این اقدام مخالفت کردند و دومی به طرز شومی هشدار داد که قوانین باعث خروج شرکت ها از شهر می شود.

این لایحه در سراسر ایالت اجازه می دهد تا قوانین محلی موجود – یعنی قوانین سیاتل – به قوت خود باقی بماند. اما به روز رسانی یا قوانین جدید شهر یا شهرستان را ممنوع می کند.

سایر ایالت ها و شهرهای سراسر کشور نیز برای تنظیم صنعت کنسرت در تلاش هستند.

در سال 2019، کالیفرنیا قانونی را تصویب کرد که رانندگان کنسرت را به عنوان کارمندان شرکت‌ها طبقه‌بندی می‌کرد و باعث شد شرکت‌های کنسرت به طور جدی بودجه سال 2020 را که این اقدام را لغو می‌کند، تامین کنند. این تلاش هنوز در دادگاه معلق است.

در ماساچوست، شرکت‌های کنسرت میلیون‌ها دلار را صرف یک اقدام رأی‌گیری مشابه می‌کنند که وضعیت رانندگان و سایر کارگران کنسرت را به‌عنوان مجریان مستقل، نه کارمندان، مدون می‌کند. این اقدام می تواند در ماه نوامبر به پای صندوق های رای برود.

بیش از دوازده ایالت، از جمله میشیگان، تگزاس، فلوریدا و آلاسکا، مقرراتی دارند که پیمانکاران مستقل را در زمینه‌های خاص تعریف می‌کنند.

در دسامبر 2021، اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه برخی از بزرگترین بازیگران اقتصاد کنسرت واشنگتن – Uber، Lyft، Instacart و DoorDash – یک گروه صنعتی به نام ائتلاف واشنگتن برای امور مستقل تشکیل داده اند. به نظر می رسد تلاش هایی برای پیگیری یک ابتکار یا قانونی که بر این بخش تأثیر می گذارد، انجام شده است.

لایحه ایالتی مورد بررسی فقط برای شرکت های تگرگ سواری اعمال می شود. پس در مورد سکوهای تحویل و سایر کارگران کنسرت چطور؟ آیا آنها قانون خود را دریافت خواهند کرد؟

بری که از نگرانی های خاص آنها مطلع شد، گفت: “من مایلم از کارگران در این مناطق بشنوم.” من آماده همکاری با آنها هستم.”

یادداشت سردبیر: این داستان برای شامل شهادت AFL-CIO ماساچوست به روز شده است.