• خانه
  • اخبار
  • Life Science News: کارخانه جدید واکسن; پلیس در حال ثبت جزئیات دستگیری مدیر اجرایی سیگن است

Life Science News: کارخانه جدید واکسن; پلیس در حال ثبت جزئیات دستگیری مدیر اجرایی سیگن است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Life Science News: کارخانه جدید واکسن; پلیس در حال ثبت جزئیات دستگیری مدیر اجرایی سیگن است

Life Science News: کارخانه جدید واکسن; پلیس در حال ثبت جزئیات دستگیری مدیر اجرایی سیگن است
مدیر عامل Inventprise ایو لورکن در کارخانه واکسن جدید این شرکت. (عکس از brooztechnology / شارلوت شوبرت)

در اینجا خلاصه ای از بهترین اخبار در علم زندگی و سلامت در شمال غربی اقیانوس آرام در این هفته آمده است.

بیل گیتس به افتتاح کارخانه جدید واکسن کمک می کند: شرکت بیوتکنولوژی Inventprise مستقر در سیاتل این مرکز را با حمایت بنیاد بیل و ملیندا گیتس ساخته است. گیتس که در یک مراسم برش روبان شرکت کرد و روز بعد تست COVID-19 مثبت شد، گفت: “برای بنیاد گیتس، Inventprise یک شریک فوق العاده مهم است.”

مدیر عامل سابق آتیرا فارما می گوید: Xue Hua، رئیس سابق توسعه و تحقیقات بالینی شرکت، پستی در وبلاگ منتشر کرد که در آن از رفتار شرکت در تحقیقاتی که منجر به استعفای مدیر عامل قدیمی Lean Kavas در اکتبر شد، انتقاد کرد.

مدیرعامل سیگن در مرخصی به اتهام خشونت خانگی: سوابق پلیس شبی را توصیف می کند که مدیر عامل سیگن، کلی سیگال، ماه گذشته در خانه اش دستگیر شد و به جرم خشونت خانگی درجه چهارم متهم شد. سیگن روز دوشنبه اعلام کرد که سیگال در مرخصی است و این شرکت تحقیقات خود را آغاز کرده است.

برندگان جوایز brooztechnology: جوایز brooztechnology برای اولین بار در سه سال گذشته به صورت زنده و حضوری در روز پنجشنبه برگزار شد. اطلاعات بیشتر در مورد برندگان در اینجا بخوانید، از جمله شرکت داده های سلامت Truveta، که برنده جایزه سال نوآوری سلامت شد. دیگر فینالیست‌های این رده عبارتند از: A-Alpha Bio، Parse Biosciences، Tasso و موسسه طراحی پروتئین در دانشگاه واشنگتن.

Life Science News: کارخانه جدید واکسن; پلیس در حال ثبت جزئیات دستگیری مدیر اجرایی سیگن است
اختاپوس دو خال کالیفرنیا (اختاپوس bimaculoides). (عکس از Z. Yan Wang)

اخبار بیشتر علوم زیستی:

به رسمیت شناختن: چهار استاد از دانشگاه واشنگتن به آکادمی ملی علوم انتخاب شدند: الیزابت بوفالو، جوزف موگاس، جی شندور و پروفسور افتخاری جیم ترومن.

سفیر: خواهر دکتر جنا، که خود را “مربی معنوی” توصیف می کند، به پاریس هیلتون به عنوان سفیر شرکت Viome Microbiome در سیاتل پیوست. او در بیانیه ای مطبوعاتی گفت: پس از استفاده از “مکمل های دقیق” این شرکت، مجری برنامه رادیویی مراقبه آمریکا “شروع به احساس چنین تغییری در انرژی و احساسات من کرد.”

مطالعات:

  • اختاپوس ماده پس از تخم گذاری و مراقبت از تخم های خود، طی فرآیندی که به واسطه غدد بین چشمان او انجام می شود، می میرد. حیوانات حتی گاهی اوقات خود را زخمی می کنند یا در این فرآیند اندام های خود را می خورند. یک مطالعه جدید به رهبری Z. Yang Wang، استادیار روانشناسی و زیست شناسی در دانشگاه واشنگتن، مسیرهای شیمیایی کنترل کننده این رویداد را مشخص می کند.
  • ترکیب میکروب های روده می تواند بر پاسخ بدن به استاتین ها تأثیر بگذارد، داروهایی که معمولاً برای بیماری های قلبی عروقی تجویز می شوند. تحقیقات انجام شده توسط مؤسسه بیولوژی سیستم ها نشان داده است که دسته های خاصی از باکتری ها با واکنش قوی تر به داروها مرتبط هستند. این یافته‌ها ممکن است به راه‌های جدیدی برای پیش‌بینی اینکه چه کسی احتمالاً پاسخ می‌دهد و کالیبراسیون دقیق‌تر دوز دارو منجر شود.
  • دانشمندان مدت‌ها حدس می‌زنند که افراد ممکن است حساسیت متفاوتی نسبت به جهش در DNA خود داشته باشند. استادیار دانشگاه واشنگتن کلی هریس و همکارانش قبلاً ژنی را در موش ها شناسایی کرده اند که بر سرعت تجمع جهش ها در بقیه ژنوم تأثیر می گذارد. نتایج برای درک وراثت و استعداد ابتلا به سرطان مهم هستند.
  • محققان فرد هاچ و دانشگاه واشنگتن برخی از سلول‌های ایمنی منحصربه‌فرد را که در نزدیکی تومورهای جامد انسان یافت می‌شوند، شناسایی کرده‌اند که اهداف بالقوه‌ای را برای درمان‌های جدید فراهم می‌کنند.

رویداد: موسسه UW برای سلول های بنیادی و پزشکی احیا کننده میزبانی می کند پنج سخنران در سمپوزیوم سلول های بنیادی خود در روز پنجشنبه، 19 می. این رویداد شخصی و مجازی است.