منو سایت

 • خانه
 • اخبار
 • Life Science News: داده های بالینی COVID-19، بیل گیتس برای جلوگیری از همه گیری بعدی

Life Science News: داده های بالینی COVID-19، بیل گیتس برای جلوگیری از همه گیری بعدی

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Life Science News: داده های بالینی COVID-19، بیل گیتس برای جلوگیری از همه گیری بعدی

Life Science News: داده های بالینی COVID-19، بیل گیتس برای جلوگیری از همه گیری بعدی
واکسن ضد کووید-19، طراحی و توسعه یافته توسط Univ. یکی از محققان واشنگتن با بخش کلیدی پروتئین ویروسی COVID-19 (به رنگ قرمز) خال خال شده است. (موسسه UW برای طراحی پروتئین / ایان هایدون)

هفته علوم زیستی در شمال غربی اقیانوس آرام با داده های ناامیدکننده ای برای Eliem Therapeutics آغاز شد. ترکیب سرب او در یک کارآزمایی بالینی برای درد نوروپاتیک دیابتی مفید نبود که منجر به کاهش ذخایر او شد.

اما این شرکت مستقر در سیاتل چندین نامزد دیگر نیز دارد. باب آزلبی، مدیرعامل این شرکت در بیانیه ای گفت: “ما همچنان در مورد پتانسیل خط لوله داروهای نامزد خود در تعدادی از اختلالات تحریک پذیری عصبی هیجان زده هستیم.”

این هفته با داده های بالینی مثبت فاز 3 برای واکسن کووید-19 که توسط محققان دانشگاه واشنگتن ساخته شده و آماده توزیع در کره جنوبی است، به پایان رسید. در مورد این و سایر اخبار از شمال غربی اقیانوس آرام بخوانید.

سهام Eliem Therapeutics پس از شکست برنامه پرچمدار بیش از 50 درصد سقوط می کند

تحقیقات در مورد عفونت های تنفسی، دیابت نوع 1، 17 میلیون دلار برای موسسه تحقیقاتی بنارویا افزایش یافت

این شرکت سرمایه گذاری پیشنهاد خرید زایم ورکز بیوتکنولوژی مستقر در ونکوور، بریتیش کلمبیا را به مبلغ 733 میلیون دلار به صورت نقدی می دهد.

Life Science News: داده های بالینی COVID-19، بیل گیتس برای جلوگیری از همه گیری بعدی
اعضای جدید آکادمی هنر و علوم آمریکا، سمت چپ: هارمیت مالیک، فرد هاچ. کارولین (کری) هاروود، UW; راشل کلویت، UW; استیون هنیکوف، فرد هاچ. (عکس های UW و فرد هاچ)

واکسن UW علیه COVID-19:

 • نتایج حاصل از آزمایش فاز 3 یک واکسن علیه کووید-19 است که توسط محققان UW ساخته شده است. SK Bioscience مستقر در کره جنوبی که این آزمایش را هدایت می کند، گفت که تزریق بی خطر بوده و منجر به پاسخ آنتی بادی قوی تر به واکسن آکسفورد / AstraZeneca شده است. پاسخ سلول های T مشابه یا بالاتر است. دولت کره جنوبی قصد دارد 10 میلیون دوز بخرد و در انتظار تایید قانونی است. تولید شاتکا آسان است و بدون انجماد عمیق پایدار است و همین امر باعث گسترش آن می شود. UW مجوز فناوری بدون حق امتیاز را در طول همه گیری می دهد.

سلامت دیجیتال و دستگاه ها:

 • Digital Square، گروهی با PATH مستقر در سیاتل، 800000 دلار به 12 پروژه “برای بهبود نتایج سلامت و پر کردن شکاف در برابری سلامت در سراسر جهان” اهدا کرد. برندگان شامل گروه انفورماتیک بالینی UW و بنیاد بیل و ملیندا گیتس می‌شوند. خدمات وب آمازون اعتبارات رایانش ابری را به عنوان بخشی از برنامه 40 میلیون دلاری خود برای کاهش نابرابری های سلامت ارائه می دهد.
 • شرکت Kestra Medical Technologies یافته هایی را در مورد دفیبریلاتور پوشیدنی خود برای کاهش ایست قلبی ناگهانی منتشر کرده است. این دستگاه که تابستان گذشته تاییدیه FDA را دریافت کرد، در مطالعه‌ای که توسط دکتر UW Medicine، Jean Poole انجام شد، نرخ پایین هشدارهای اشتباه را نشان داد. این استارتاپ در کرکلند، واشنگتن همچنین در مسابقات سالانه گروه تجاری تجهیزات پزشکی در رده قلب و عروق مقام سوم را کسب کرد.

مطالعات:

 • محققان در Fred Hutch در حال انجام مطالعه‌ای هستند که نشان می‌دهد برخی تغییرات ژنتیکی در سلول‌های مری با پیشرفت سرطان در سال‌ها بعد مرتبط است. این تغییرات شامل اختلال در هر دو نسخه کروموزوم یک ژن کلاسیک مرتبط با سرطان، TP53 است. نتایج ممکن است منجر به آزمایش هایی برای کمک به طبقه بندی خطر برای بیمار شود.
 • یک مطالعه جدید در مورد پرونده الکترونیک سلامت ارزیابی می کند که چه عواملی می توانند بیماری شدید را در بیماران بستری با COVID-19 پیش بینی کنند. آزمایش‌های آزمایشگاهی، علائم حیاتی و نیاز به اکسیژن اضافی مهم‌تر از عواملی مانند شرایط مزمن یا شاخص توده بدنی بود که تفکر فعلی را تحریک می‌کرد. این مطالعه توسط مؤسسه زیست‌شناسی سیستم‌ها رهبری شد و شامل محققانی از پروویدنس سوئد و سایر موسسات بود.
 • مدلی از انتقال COVID-19 در زندان ها اثرات مداخلات مختلف را بر زندانیان و جامعه گسترده تر ارزیابی می کند. این مطالعه نتیجه گیری می کند: “کار به روش معمول منجر به از دست دادن قابل توجه، سریع و پایدار زندگی می شود.” نویسنده اول، اپیدمیولوژیست در دانشگاه ایالتی واشنگتن، اریک لوفگرن بود.

روندها و گفتگوهای TED:

 • بیل گیتس سرمقاله ای در وال استریت ژورنال نوشت که در آن به تشریح چگونگی جلوگیری از همه گیری بعدی، پس از سخنرانی اخیر TED در این زمینه پرداخت. او پیشنهاد راه اندازی یک تیم جهانی برای پاسخگویی به همه گیری و بسیج را دارد که موضوعی در کتاب آینده او نیز خواهد بود.
 • مقاله‌ای توسط جوسلین پرل، محقق بیوتکنولوژی سیاتل، “راهنمای بیوتکنولوژی غیرمتمرکز”، به روندهایی مانند کار از راه دور و رشد استارت‌آپ‌هایی که در بیش از یک مکان فعالیت می‌کنند، می‌پردازد.

حرکات فنی:

 • آکادمی علوم و هنر آمریکا دارای دو عضو جدید از UW به نام‌های کارولین (کری) هاروود و ریچل کلویت، و دو عضو از فرد هاچ، هارمیت مالیک و مربی سابقش استیو هنیکوف است. مالیک در پست Hutch با اعلام این افتخار گفت: “من کارآموز سابق استیو و یک همکار جوان فعلی هستم، بنابراین این باید برای او دو برابر شود.”
 • TwinStrand Biosciences مدیر عامل جدیدی، Goran Plevalcic، و Shape Therapeutics دارای اعضای هیئت مدیره جدیدی از دنیای فناوری، Gayatri Rajan و Kelly Sims هستند.

ویژگی:

 • BioMed Realty، یک توسعه دهنده متمرکز بر بیوتکنولوژی، ساختمانی به مساحت 156000 فوت مربع را خریداری کرده است که در حال حاضر توسط Meta در محله South Lake Union سیاتل اجاره شده است. بنا بر بیانیه مطبوعاتی سازنده، که اطلاعاتی در مورد نقشه های آن ارائه نکرد، این ساختمان “قابلیت آزمایشگاهی” دارد. این خرید پس از خرید 1.65 هکتار در مجاورت توسط شرکت انجام شد و کل فضای اداری و آزمایشگاهی آن در شهر را به 1.4 میلیون فوت مربع رساند.