• خانه
  • اخبار
  • LEOcloud، مایکروسافت با Axiom Space همکاری می‌کنند تا زیرساخت‌های ابری را به مدار راه‌اندازی کنند

LEOcloud، مایکروسافت با Axiom Space همکاری می‌کنند تا زیرساخت‌های ابری را به مدار راه‌اندازی کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
LEOcloud، مایکروسافت با Axiom Space همکاری می‌کنند تا زیرساخت‌های ابری را به مدار راه‌اندازی کنند

LEOcloud، مایکروسافت با Axiom Space همکاری می‌کنند تا زیرساخت‌های ابری را به مدار راه‌اندازی کنند
کانسپت یک هنرمند نشان می دهد که ایستگاه Axiom در مدار شکل می گیرد. (تصویر فضای Axiom)

هنگامی که Axiom Space مستقر در هیوستون شروع به مونتاژ ایستگاه فضایی تجاری خود می کند، برخی از زیرساخت های محاسبات ابری فرازمینی ممکن است به عقب بروند – و مایکروسافت می تواند به تحقق آن کمک کند.

این چشم انداز از “زیرساخت به عنوان یک سرویس” در مدار پایین زمین یا LEO، پشت یک توافقنامه همکاری استراتژیک است که شامل Axiom Space، Microsoft Azure Space و یک سرمایه گذاری مستقر در ویرجینیا به نام LEOcloud است. این قرارداد آغاز توسعه و ارائه خدمات ابری مبتنی بر فضا از دارایی های تجاری است.

دنیس گیتنز، بنیانگذار LEOcloud به brooztechnology گفت: «این یک سفر باورنکردنی برای رساندن همه اینها به این سطح از واقعیت بود.

گیتنز با شرکای خود از جمله Ramon.Space روی خط سخت‌افزار محاسباتی مقاوم در برابر تشعشع و ذخیره‌سازی داده‌ها کار می‌کند که برای محیط‌های فضایی مناسب است. طرح او مستلزم این است که زیرساخت LEOcloud میزبان پلت فرم محاسبات ابری فضای لاجورد در بالای ماژول های مداری است که در حال حاضر توسط Axiom Space در حال توسعه هستند.

استیو چین، مدیر ارشد Microsoft Azure Space، کاملاً موافق است.

چین امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد: «همکاری ما قابلیت‌های فضا را با قدرت مایکروسافت آژور ترکیب می‌کند، قابلیت‌ها را در هر نقطه از کیهان از طریق زیرساخت‌های فضایی جدید گسترش می‌دهد، اتصال ابری و محاسبات را به طور فزاینده‌ای برای همه در بالاترین سطح – در مدار در فضا – قابل دسترس می‌سازد. یک انتشار خبری

زیرساخت Space Edge LEOcloud شامل پشتیبانی از Red Hat OpenShift، پلتفرم پیشرو Kubernetes برای خدمات ابری سازمانی است. فرانسیس چاو، نایب رئیس و مدیر کل سیستم عامل خودرو و Edge گفت: “Red Hat از همکاری با LEOcloud در این جدیدترین همکاری برای آوردن محاسبات ابری ترکیبی باز به مرز بعدی با محاسبات لبه هیجان زده است.”

چرا ابر را در فضا قرار می دهیم؟ گیتنز سه مزیت بالقوه را ذکر می کند: تأخیر کمتر برای کاربردهای فضایی. افزایش امنیت داده ها به دلیل «شکاف هوایی» 250 مایلی بین سطح سیاره و مدار پایین زمین. و نیاز کمتری به انتقال جریان های گران قیمت داده های خام از مدار به زمین.

او توضیح داد: «داده‌های خام معمولاً داده‌هایی با حجم بالا هستند که اساساً باید در یک مرکز داده پالایش شوند. بنابراین شما این منابع را به فضا منتقل می‌کنید و تأخیر را کاهش می‌دهید، که برای موارد استفاده خاص، به‌ویژه در دولت، بسیار مهم خواهد بود.»

گیتنز می‌گوید قرار دادن سخت‌افزار محاسبات ابری در یک ایستگاه فضایی تجاری، مانند آنچه Axiom Space در حال ساخت است، منطقی‌تر از قرار دادن آن بر روی مجموعه‌ای از ماهواره‌ها است. «ایستگاه‌های فضایی تجاری حجم نسبتاً قابل توجهی را در مقایسه با SWAP ارائه می‌کنند [size, weight and power] محدودیت‌های ماهواره برای فراهم کردن منابع محاسباتی و ذخیره‌سازی داده قابل توجه است.»

Axiom Space در حال حاضر قصد دارد اولین ماژول فضایی تجاری خود را در سال 2025 به ایستگاه فضایی بین المللی تحویل دهد و ماژول های بیشتری را در طی چندین سال اضافه کند. هنگامی که ایستگاه فضایی بین‌المللی بازنشسته می‌شود، شاید در بازه زمانی 2030-2031، Axiom قصد دارد ماژول‌های خود را جدا کند تا به عنوان یک پاسگاه مداری مستقل عمل کنند.

سرویس‌های ابری مبتنی بر فضا از نظر تئوری می‌توانند فراتر از مدار پایین زمین به فضای سیسلونار گسترش یابند – یعنی فضایی که از زمین تا ماه امتداد دارد. گاتنز گفت: «بدیهی است که بازاری در LEO وجود خواهد داشت. “در اینجا ما با فضای Axiom شروع می کنیم، سپس cislunar در حال حاضر مورد بحث قرار گرفته است.”

Gaitens از بحث در مورد جزئیات مالی پشت معامله Axiom Space خودداری کرد، اما Axiom را به عنوان یک مشتری توصیف کرد – نشان می دهد که برخی از درآمدهای مورد انتظار از خدمات ابری مبتنی بر فضا از Axiom به LEOcloud و شرکای آن منتقل می شود.

راب مایرسون، که شریک عملیاتی در C5 Capital ایالات متحده و عضو هیئت مدیره Axiom Space است، سال گذشته به brooztechnology گفت که محاسبات و ذخیره‌سازی داده‌ها می‌تواند یک بازار جدید جذاب برای صنعت فضایی باشد. او پرسید: «ما داده‌های زیادی داریم که در فضا ایجاد می‌شوند، اما انجام محاسبات و ذخیره‌سازی در فضا چقدر ارزشمند است؟

با کمک LEOcloud و Microsoft Axiom Space ممکن است در شرف کشف این موضوع باشد.