منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • Last Exit: Space مسائل و چیزهای عجیبی را که پشت چشم انداز میلیاردرها از ترک زمین وجود دارد برجسته می کند

Last Exit: Space مسائل و چیزهای عجیبی را که پشت چشم انداز میلیاردرها از ترک زمین وجود دارد برجسته می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Last Exit: Space مسائل و چیزهای عجیبی را که پشت چشم انداز میلیاردرها از ترک زمین وجود دارد برجسته می کند

Last Exit: Space مسائل و چیزهای عجیبی را که پشت چشم انداز میلیاردرها از ترک زمین وجود دارد برجسته می کند
کانسپت این هنرمند یک کشتی ستاره ای را در سفری 5000 ساله نشان می دهد. (یورگن انگدال / با حسن نیت از Discovery +)

جف بزوس موسس آمازون می خواهد میلیون ها نفر در فضا زندگی و کار کنند – به همین دلیل است که او بیش از دو دهه پیش شرکت فضایی خود را به نام Blue Origin تاسیس کرد.

اما اگر معلوم شود که زندگی در فضا مانند مخفی شدن در انبار آمازون است، چه؟

تیلور جنووز، انسان شناس دانشگاه ایالتی آریزونا، در مستند جدید Last Exit: Space، گفت: «واقعیت رفتن به سیاره دیگری در محیط فعلی ما، به نظر من… بهترین تشبیه، مرکز عملکرد آمازون است. اسکان فضایی، به روایت کارگردان مشهور ورنر هرتزوگ.

جنووز گفت: “شما نمی توانید ببینید کجا هستید.” “شما در یک کارخانه خواهید بود و آنچه را که فکر می کنید تجربه خواهید کرد را تجربه نخواهید کرد – یعنی نوعی هیبت از بودن در سیاره ای دیگر و تجربه فراتر از زمین. نه، شما در داخل کابین کار خواهید کرد.

این دیدگاهی است که اغلب در موج پخش ویدئوهای مستند فضایی، از جمله “Countdown” و “Return to Space” در نتفلیکس و “Secrets of the Universe” در Curiosity Stream، نخواهید شنید.

اما رودولف هرتزوگ – پسر ورنر و کارگردان “آخرین خروج: فضا” که اکنون نقش Discovery + را بازی می کند – چندان علاقه ای به ساخت یک مستند معمولی درباره آخرین مرز نداشت.

دوک جوانتر که مجموعه پروژه های سینمایی خود را در آخرین قسمت پادکست علمی تخیلی ساخته است، توضیح می دهد: «من فقط داستان های شوخ و عجیب را دوست دارم. فکر می کنم همه درباره ایلان ماسک می دانند و همه می دانند جف بزوس چه می کند. … من فقط می خواستم طول باورنکردنی را نشان دهم که مردم برای تحقق این رویای رفتن به فضا به آن دست خواهند یافت.

دوک و پدرش نیز به طول باورنکردنی دست یافتند: «آخرین خروج: فضا» بینندگان را به دانمارک می برد تا با پرتابگرهای راکت آماتور زیر مداری کپنهاگ ملاقات کنند. به صحرای نقب اسرائیل برای بازدید از پایگاه شبیه سازی شده در مریخ. به Mauna Kea در هاوایی برای تأمل در مورد تعادل بین نگرانی های زمینی و ماورایی؛ و در برزیل به جنبش مذهبی بشقاب پرنده معروف به دره سپیده دم نگاه کنید.

همچنین مصاحبه‌هایی با یک «سکس‌شناس فضایی» و یک متخصص ژنتیک وجود دارد که در حال فکر کردن به راه‌هایی برای رشد پوست سخت‌شده با تشعشع برای پرواز فضایی است، شاید حتی حاوی کلروفیل برای فتوسنتز باشد.

رودولف هرتزوگ گفت: «این برای من جذاب است. فکر می‌کنم جذاب‌تر از چیزی است که در رسانه‌ها دیده‌ام.»

برای عمیق‌تر شدن چالش‌های پروازهای فضایی طولانی، هرتزوگ همچنین با مایک فاول، فضانورد بازنشسته بریتانیایی-آمریکایی، که در ایستگاه فضایی میر روسیه بود، زمانی که در سال 1997 برخورد خطرناکی با یک فضاپیمای باری را تجربه کرد، ثبت نام کرد. و با جودیت لاپیر، که در سال‌های 1999 تا 2000 در جریان شبیه‌سازی 110 روزه یک ماموریت فضایی در روسیه، آزار جنسی را تجربه کرد و شاهد درگیری‌های خونین با مشت بود.

Last Exit: Space مسائل و چیزهای عجیبی را که پشت چشم انداز میلیاردرها از ترک زمین وجود دارد برجسته می کند
رودولف و ورنر هرتزوگ برای «آخرین خروج: فضا» با یکدیگر همکاری کردند. (عکس از لنا هرتزوگ)

رودولف هرتزوگ گفت که چنین داستان هایی نشان می دهد که فرستادن مهاجران به یک سفر یک طرفه به مریخ چقدر دلسرد کننده است – چه رسد به سفر یک طرفه به نزدیکترین ستاره، که می تواند هزاران سال طول بکشد.

او پرسید: آیا در طول سفر دیوانه می شویم؟ منظورم این است که حتی اگر بدنمان را به نوعی بهبود بخشیم و سپر تشعشع دیوانه‌واری داشته باشیم و راهی برای پرورش غذا داشته باشیم، آیا ذهنمان مانعی برای سفرهای فضایی نخواهد بود؟

اگرچه این فیلم مدت ها قبل از بحران اوکراین و پیامدهای آن برای برنامه فضایی روسیه ساخته شده است، اما هرتزوگ گفت که وضعیت کنونی روابط بین الملل نشان می دهد که ما هنوز در سیاره خود قبل از رسیدن به ستاره ها کار داریم.

او گفت: «اگر همکاری همه بشریت نباشد، کارساز نخواهد بود. «مردم باید بدانند که ما در یک سفینه فضایی هستیم… در واقع پر از ویژگی های عالی است، اما همین. بنابراین ما نباید زیاد درگیر شویم، زیرا این تنها چیزی است که داریم و احتمالاً تمام چیزی که خواهیم داشت.”

در این مستند، ورنر هرتزوگ می‌گوید که تلاش فضایی که توسط بزوس از شرکت Blue Origin و Musk از SpaceX تامین شده است، از یک “مسابقه با سوخت تستوسترون” سرچشمه می‌گیرد.

رودولف هرتزوگ به من گفت: “برخی از این پروژه ها کمی اشتباه هستند.” «البته ما حرفی در این مورد نداریم، چون چیزی شبیه پول آنهاست. اما اگر از آن فقط برای مراقبت از سیاره خودمان استفاده می شد، احساس خوشحالی بیشتری می کردم.

او اذعان کرد که ماسک به عنوان مدیر عامل تسلا تلاش زیادی برای انرژی خورشیدی و وسایل نقلیه الکتریکی انجام داده است. و صادقانه بگویم، باید به این نکته نیز توجه داشت که بزوس در حال حاضر پول بیشتری را صرف اهداف محیطی می کند تا عکاسی فضایی.

با این حال، هرتزوگ ادعا می کند که بشریت هنوز برای رفتن به ستاره ها آماده نیست.

او گفت: «من فکر می‌کنم قبل از رفتن به مریخ یا جایی خارج از آن، ابتدا باید اقدام خود را روی زمین پاک کنیم.

“آخرین خروج: فضا” به طور انحصاری از Discovery + پخش می شود. قسمت های قبلی پادکست علمی تخیلی Cosmic Log را بررسی کنید و منتظر قسمت های بعدی از طریق Anchor، Apple، Google، Overcast، Spotify، Breaker، Pocket Casts، Radio Public و Reason باشید. اگر علم تخیلی را دوست دارید، لطفا به پادکست امتیاز دهید و در قسمت های بعدی مشترک شوید.