• خانه
  • اخبار
  • Kshama Sawant، عضو شورای شهر سیاتل، که مدت ها خاری در چشم آمازون بود، برای انتخاب مجدد نامزد نخواهد شد.

Kshama Sawant، عضو شورای شهر سیاتل، که مدت ها خاری در چشم آمازون بود، برای انتخاب مجدد نامزد نخواهد شد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Kshama Sawant، عضو شورای شهر سیاتل، که مدت ها خاری در چشم آمازون بود، برای انتخاب مجدد نامزد نخواهد شد.

Kshama Sawant، عضو شورای شهر سیاتل، که مدت ها خاری در چشم آمازون بود، برای انتخاب مجدد نامزد نخواهد شد.
Kshama Sawant عضو شورای شهر سیاتل در سال 2018 اعتراضی را رهبری کرد و خواستار مالیات بیشتر از آمازون شد. (عکس فایل brooztechnology/کوین لیزوتا)

Kshama Sawant، عضو شورا، که در طول سال‌ها در تلاش برای مالیات بر کسب‌وکارهای بزرگ با آمازون و دیگران مبارزه کرده است، به دنبال انتخاب مجدد در شورای شهر سیاتل نخواهد بود.

ساوانت که به مدت 10 سال نمایندگی بخش 3 شهر را برعهده داشته است، روز پنجشنبه اعلام کرد که پس از پایان دوره فعلی خود در دسامبر، به دنبال دوره چهارم نخواهد بود.

ساوانت در یک “بیانیه مهمان” که روز پنجشنبه توسط The Stranger منتشر شد، “پیروزی های تاریخی” خود را در طول سال ها به عنوان یک سوسیالیست که برای حقوق کارگران مبارزه می کند، تبلیغ کرد. اینها شامل تصویب حداقل دستمزد 15 دلاری، فشار او برای “مالیات بر سر” در آمازون و سایر مشاغل بزرگ و قانونی برای حمایت از مستاجران است.

ساوانت، 49 ساله، گفت که همچنان به راه اندازی Workers Strike Back، یک جنبش ملی که در ماه مارس برای مبارزه برای دستمزد بهتر، مشاغل اتحادیه، مسکن مقرون به صرفه، مراقبت های بهداشتی رایگان و غیره راه اندازی شد، ادامه می دهد.

در سال 2018، ساوانت به عنوان منتقد سرسخت آمازون و تأثیر غول فناوری بر مسکن و مقرون به صرفه بودن در زادگاه این شرکت مطرح شد. او نبرد طولانی مدتی را بر سر آنچه که به عنوان “مالیات سر” شناخته می شود، به راه انداخته است و مترقیان سیاتل را در مقابل آمازون و دیگر کارفرمایان شهری قرار داده است.

Kshama Sawant، عضو شورای شهر سیاتل، که مدت ها خاری در چشم آمازون بود، برای انتخاب مجدد نامزد نخواهد شد.
کارگران آهنی از فریاد پیشنهادی مالیات سر سیاتل در کنفرانس مطبوعاتی عضو شورا Kshama Sawant در ماه مه 2018 خشمگین شدند. (عکس فایل brooztechnology/ Monica Nickelsburg)

این مالیات شرکت ها را ملزم به پرداخت مبلغی به ازای هر کارمند برای ایجاد درآمد برای مسکن ارزان قیمت و طرح هایی برای مبارزه با بی خانمانی می کرد. مخالفان آن را “مالیات بر مشاغل” نامیده‌اند و آمازون با لفاظی‌های تند و مانورهای سیاسی خود از جمله توقف ساخت ساختمان‌های اداری در سیاتل و تقریباً تهدید به خروج دفتر مرکزی خود از شهر پاسخ داده است.

شورای شهر در سال 2018 مالیات سر را تصویب کرد، اما چند هفته بعد که با یک نبرد پرهزینه همه پرسی و تهدیدات آمازون مواجه شد، آن را لغو کرد.

در سال 2019، ساوانت با وجود فشارهای مالی بسیار زیاد آمازون برای برکناری او و انتخاب شورای شهر سیاتل که برای کسب‌وکار مناسب‌تر بود، مجدداً انتخاب شد. او در آن زمان به brooztechnology گفت که پیروزی او “یک رفراندوم بزرگ در جهت شهر” بود.

در سال 2020، قانونگذاران توانستند مالیات حقوق و دستمزد جدیدی به نام JumpStart Seattle را تصویب کنند. این سیاست دستمزدهای بزرگ‌ترین شرکت‌های شهر را هدف قرار می‌دهد و برای پرداخت هزینه‌های مسکن مقرون‌به‌صرفه و خدمات بی‌خانمان‌ها، پروژه‌های توسعه اقتصادی منصفانه و سرمایه‌گذاری‌های Green New Deal برای کمک به شهر در دستیابی به اهداف زیست‌محیطی طراحی شده است.

“در حالی که من مطمئن هستم که نخبگان شرکت در سیاتل از این خبر که من برای انتخاب مجدد نامزد نخواهم شد بسیار خوشحال خواهند شد، آنها نباید عجله کنند تا مارتینی های خود را با هم ترکیب کنند، زیرا کار ما در اینجا تمام نشده است.” ساوانت در پست Stranger خود گفت. کابینه شورای من به مبارزه بی امان برای زحمتکشان تا روزهای پایانی دوره من ادامه خواهد داد.