• خانه
  • اخبار
  • Keyplay، استارت آپ جدید سیاتل به رهبری کارآفرین کهنه کار آدام شوئنفلد، 3 میلیون دلار جمع آوری کرد.

Keyplay، استارت آپ جدید سیاتل به رهبری کارآفرین کهنه کار آدام شوئنفلد، 3 میلیون دلار جمع آوری کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Keyplay، استارت آپ جدید سیاتل به رهبری کارآفرین کهنه کار آدام شوئنفلد، 3 میلیون دلار جمع آوری کرد.

Keyplay، استارت آپ جدید سیاتل به رهبری کارآفرین کهنه کار آدام شوئنفلد، 3 میلیون دلار جمع آوری کرد.
تیم موسس Keyplay، از بالا سمت چپ، در جهت عقربه‌های ساعت: کتی فریس، مدیر حساب کاربری. مهندس موسس کریس تایس؛ مدیر محتوا Camille Trent; مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران آدام شوئنفلد. موسس CSM لورن هیز؛ و CTO و یکی از بنیانگذاران Andrew Rothbart. (عکس از Keyplay)

Keyplay روز چهارشنبه از حالت مخفی کاری خارج شد و از بودجه 3 میلیون دلاری و راه اندازی پلتفرم مبتنی بر اشتراک خود برای جمع آوری و شناسایی سرنخ ها خبر داد.

این دور توسط MHS Capital رهبری شد. سایر حامیان عبارتند از GTMFund، Evening Fund، Ascend.vc، CMO سابق Tableau Elisa Fink، و مدیر عامل سابق Bizible Aaron Bird، در میان دیگران.

آدام شوئنفلد، کارآفرین سریالی و اندرو روتبارت کهنه کار فناوری، Keyplay را بنیانگذاری کردند. هدف این استارتاپ جایگزینی بسیاری از کارهای دستی تیم های فروش و بازاریابی است که معمولاً با سیستم های CRM اختصاصی، ارائه دهندگان داده و صفحات گسترده کار می کنند. این کار را با جمع بندی و شناسایی حساب های فروش بالقوه انجام می دهد. Schoenfeld گفت که Keyplay این داده ها را از طریق وب سایت های شرکت، خزنده های وب، API های عمومی و اطلاعات ارائه شده توسط مشتریان استخراج می کند.

او گفت: «تکنولوژی زیادی در کنار هم قرار دادن این قطعات است. سپس به مشتریان خود اجازه می‌دهیم این موارد را سفارشی کنند و آنها را به روشی خاص برای تجارت خود تعریف کنند. و سپس همه اینها به امتیازی می رسد که ما در حساب ها انجام می دهیم.”

این استارتاپ از طریق فروش اشتراک درآمد خود را به دست می آورد. هزینه فعلی آن به ترتیب از 9000 تا 26000 دلار در سال برای استارت آپ ها و شرکت های در حال رشد متغیر است. Keyplay قصد دارد نسخه گسترده تری از این محصول را در اواسط سال 2023 عرضه کند و پیشنهادات رایگان و سازمانی خود را معرفی کند. به گفته شونفلد، این استارتاپ در حال حاضر هشت مشتری دارد که درآمد سالانه آن بیش از 100000 دلار در سال است.

شوئنفلد گفت در مورد خطوط لوله فروش “بازگشت به دقت” صورت گرفته است. او گفت که شرکت‌ها کمتر نرم‌افزاری را خریداری می‌کنند و تقاضا برای ابزارهایی ایجاد می‌کند که می‌توانند خریدارانی را که با وجود کندی در اقتصاد گسترده‌تر هنوز مایل به خرج هستند، ایمن و شناسایی کنند.

Keyplay، استارت آپ جدید سیاتل به رهبری کارآفرین کهنه کار آدام شوئنفلد، 3 میلیون دلار جمع آوری کرد.
اسکرین شات رابط محصول Keyplay. (عکس از Keyplay)

قبل از شروع Keyplay، Schoenfeld و Rothbart با یکدیگر همکاری کردند تا PeerSignal را راه اندازی کنند، سایتی که مجموعه داده های رایگان و تحقیقات بازار را منتشر می کند. این محتوا برای متخصصان فروش و بازاریابی کسب و کار به تجارت طراحی شده است. همچنین شامل یک خبرنامه است که بیش از 12000 مشترک را در شرکت های فناوری مانند Salesforce، Adobe و Snowflake و غیره جذب کرده است.

PeerSignal سکوی پرشی برای Keyplay بود که باعث آگاهی از برند در میان متخصصان فروش و بازاریابی شد.

داشتن یک شرکت رسانه ای خاص یک بازی محبوب در میان فروشندگان نرم افزار است. به عنوان مثال می توان به شرکت نرم افزار بازاریابی Hubspot اشاره کرد که خبرنامه تجاری و فناوری The Hustle را خریداری کرد. ابزار اتوماسیون بدون کد Zapier خرید سرویس آموزشی بدون کد Makerpad; و پلت فرم تجزیه و تحلیل محصول Pendo خرید مدیر محصول شرکت رسانه MindtheProduct.

پس از عرضه عمومی Keyplay، PeerSignal به عنوان یک شرکت جداگانه فعال باقی خواهد ماند. شوئنفلد گفت یکی از بزرگترین چالش ها ایجاد تعادل بین زمان، پول و منابع بین دو شرکت او خواهد بود.

این چهارمین راه اندازی نرم افزار Schoenfeld در سیاتل است. اولین شرکت او Cheddr Media بود، سرویسی که به کسب و کارها کمک می کرد تبلیغات رسانه های اجتماعی را اجرا کنند. او سپس استارتاپ تحلیل اجتماعی Simply Measured را که در سال 2017 توسط Sprout خریداری شد، تأسیس کرد و رهبری کرد. سپس یک شرکت پاسخگویی به ایمیل به نام Siftrock را تأسیس کرد که آن را راه‌اندازی کرد و در سال 2018 به Drift فروخت.

روثبارت، یک مهندس کهنه کار که در مایکروسافت و فیس بوک نقش داشته است، به او ملحق می شود. به ویژه، او در سال 2012 دفتر مهندسی فیس بوک را در لندن افتتاح کرد و تیم شبکه مخاطبان را رهبری کرد. Rothbart همچنین در Chan Zuckerberg Initiative کار می کرد، جایی که او به ساخت Along کمک کرد، برنامه ای که معلمان را با دانش آموزان مرتبط می کند.

شونفلد در پاسخ به این سوال که چگونه انرژی لازم برای راه اندازی یک استارت آپ جدید را پیدا می کند، به خصوص در دوران رکود اقتصادی، شوئنفلد گفت که عاشق فرآیند ساخت شرکت ها است.

وی افزود: ابهام می تواند ترسناک باشد. اما من انرژی زیادی از کار روزانه در این مرحله دریافت می کنم – حل مشکلات مشتری، ایجاد یک تیم و ایجاد یک تجارت.