• خانه
  • اخبار
  • ISP های اوکراینی در معرض حملات سایبری گسترده قرار گرفته اند

ISP های اوکراینی در معرض حملات سایبری گسترده قرار گرفته اند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ISP های اوکراینی در معرض حملات سایبری گسترده قرار گرفته اند

جنگ روسیه و اوکراین علاوه بر میدان نبرد، آسیب های شدیدی را در مناطق دیگر وارد کرده است. این حملات به طرز عجیبی دنیای فناوری را تحت تأثیر قرار داده است و اخیراً ISPهای اوکراینی هدف حملات سایبری گسترده ای قرار گرفته اند. اس ترنجی با من باش.

ISP های اوکراینی به شدت آسیب دیده اند

اوکراین در اوایل این هفته مورد حمله سایبری بزرگی قرار گرفت که اتصال اینترنتی این کشور را تقریباً به یک دهم از سطح قبل از جنگ کاهش داد. بر اساس توئیتی از سرویس دولتی ارتباطات و حفاظت اطلاعات اوکراین (SSSCIP)، این حمله علیه ارائه دهندگان خدمات اینترنتی (ISP) Ukrtelecom انجام شد و به احتمال زیاد کار روسیه به عنوان یک حمله گسترده توصیف شد.

اوکراین در حال قطع عرضه گاز نئون مورد نیاز برای تولید تراشه است

همان توییت گفته بود که این حمله خنثی شده است و ISP ها خدمات را برای شهروندان اوکراینی از سر می گیرند. ماهیت دقیق این حمله همچنان نامشخص است. با این حال، به این سادگی نیست. از سرگیری خدمات باید تدریجی باشد، زیرا هدف این حمله زیرساخت های اصلی فناوری اطلاعات کشور است.

SSSCIP به منظور حفظ زیرساخت شبکه خود و ادامه ارائه خدمات به نیروهای مسلح اوکراین و سایر سازمان های نظامی و همچنین مشتریان، خدمات خود را به طور موقت به اکثر مصرف کنندگان خصوصی و مشتریان تجاری محدود کرده است.

ارائه دهندگان خدمات اینترنت اوکراینی

دیروز، یوری شیخول، رئیس SSSCIP، این حمله را اولین جنگ سایبری در تاریخ بشر توصیف کرد. در همین حال، در دسامبر سال گذشته، آندری کروتسکی، فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه برای همکاری های بین المللی در امنیت سایبری و مدیر بخش امنیت بین المللی وزارت خارجه، گفت که اقدامات نظامی تمام عیار در فضای سایبری در حال انجام است.

وی که در نهمین کنگره ملی دانشمندان علوم سیاسی در دانشگاه MGIMO صحبت می کرد، گفت: جنگ در فضای مجازی ادامه دارد و به سرعت در حال گسترش است. مهم نیست چقدر بخواهیم بگوییم همه این جنگ ها پنهان است و موضوع این جنگ نیست یا جنگ، در واقع فعالیت های نظامی در فضای مجازی در حال انجام است.

حذف حرف Z از نام گوشی های تاشو سامسونگ در اروپا به دلیل حمله روسیه به اوکراین

مطابق با GizChinaدیپلمات‌های اوکراینی با علم به اینکه زیرساخت‌های اینترنتی توسط روس‌ها هدف قرار خواهند گرفت، از ایلان ماسک درخواست حمایت از استارلینک کردند و مدیر عامل شرکت موافقت کرد و چندین ماهواره در سراسر کشور مستقر شدند تا به آنلاین نگه داشتن اوکراین کمک کنند.

ایلان ماسک همچنین گفت که این شرکت در حال کار بر روی دیش های ماهواره ای سیار است که هدف قرار دادن دستگاه های خاص را برای مهاجمان روسی دشوار می کند.