منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • iOS 15.4 را با قابلیت باز کردن Face ID حتی در هنگام استفاده از ماسک بازی کنید

iOS 15.4 را با قابلیت باز کردن Face ID حتی در هنگام استفاده از ماسک بازی کنید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
iOS 15.4 را با قابلیت باز کردن Face ID حتی در هنگام استفاده از ماسک بازی کنید

پس از مدت ها انتظار بالاخره نسخه جدید سیستم عامل iOS 15.4 اپل منتشر شد. در این نسخه امکان استفاده از فیس آیدی همراه با ماسک برای کاربران فراهم شده است.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری تکنا، نسخه جدید iOS 15.4 و iPadOS 15.4 برای دستگاه های مورد بحث توسط اپل منتشر شده است. کاربران می توانند این به روز رسانی OTA را دانلود کنند. یکی از جدیدترین قابلیت های این نسخه جدید، رفع اشکال و بهبود عملکرد آن در دستگاه های مقصد است.

به گزارش اپل اینسایدر، دو ویژگی مهم نسخه جدید iOS 15.4 یونیورسال، کنترل و باز کردن فیس آیدی با ماسک است.

بسیاری از کاربران هنگام استفاده از Face ID با ماسک در باز کردن قفل گوشی با مشکل مواجه شدند. به همین دلیل، اپل تلاش کرده است تا قابلیت های احراز هویت فیس بوک را بهبود بخشد و توانایی صاحب گوشی را حتی در هنگام استفاده از ماسک افزایش دهد. با ارتقای اسکنر Face ID، کاربران می‌توانند قفل گوشی را با ماسک باز کنند. این ویژگی فقط در آیفون 12 و مدل های جدیدتر گوشی موجود است.

در این عملکرد کاربر باید از عینک برای سیستم دقیق تر استفاده کند. البته طبق گفته اپل، قابلیت Face ID With a Mask در حالت جدید و بهبود یافته اکثر ویژگی های اطراف چشم را اسکن می کند. به همین دلیل، ممکن است دقت کمتری وجود داشته باشد. علاوه بر این، کاربر هنگام باز کردن قفل گوشی باید به دستگاه نگاه کند. قابلیت جدید دیگر Universal Control است که به iPad اضافه شده است. در این قابلیت امکان استفاده از چندین آیپد و مک با یک ماوس و کیبورد وجود دارد.

بنابراین، در صورت مونتاژ آی‌پد و مک، می‌توان با نسخه جدید تنها با ماوس و کیبورد از آن‌ها استفاده کرد. البته این ویژگی جدید با قابلیت Sidecar متفاوت خواهد بود. کنترل جهانی نیازی به نمایشگر خارجی ندارد، بنابراین همه برنامه های دستگاه برای ادامه کار دست نخورده باقی می مانند.