• خانه
  • اخبار
  • IonQ با آزمایشگاه ملی شمال غرب اقیانوس آرام در یک زنجیره تامین جدید برای محاسبات کوانتومی ادغام شد.

IonQ با آزمایشگاه ملی شمال غرب اقیانوس آرام در یک زنجیره تامین جدید برای محاسبات کوانتومی ادغام شد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
IonQ با آزمایشگاه ملی شمال غرب اقیانوس آرام در یک زنجیره تامین جدید برای محاسبات کوانتومی ادغام شد.


یون های باریم در یک زنجیره
این میکروگراف یک زنجیره یون باریم را در سیستم محاسبات کوانتومی IonQ نشان می دهد. عرض زنجیر فقط کمی بزرگتر از عرض موی انسان است. (عکس از IonQ)

آیا می توانیم این را بگوییم؟ آزمایشگاه ملی شمال غرب اقیانوس آرام با IonQ برای ابداع روشی برای تولید یون های باریم برای محاسبات کوانتومی همکاری کرده است که می تواند منجر به … بله، درست است، یک جهش کوانتومی.

مشارکت های دولتی و خصوصی می تواند راه را برای سخت افزارهای پایدارتر و قدرتمندتر برای رایانه های به دام افتاده یون کوانتومی هموار کند. فناوری کلیدی شامل استفاده از یون های باریم به عنوان پایه کیوبیت هاست، معادل کوانتومی بیت های باینری در محاسبات کلاسیک.

پیتر چپمن، رئیس و مدیرعامل IonQ امروز در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: «کار IonQ با PNNL برای ایمن کردن زنجیره تأمین داخلی کیوبیت‌های کوانتومی IonQ یک گام اساسی در تجاری‌سازی انبوه محاسبات کوانتومی است». کیوبیت ها در قلب کامپیوترهای کوانتومی ما قرار دارند و این همکاری با PNNL، پایه ای را برای ما ایجاد می کند تا تولید سیستم هایمان را افزایش دهیم.

شرکا می گویند که فرآیند تولید PNNL تامین پایدار کیوبیت های باریمی را با استفاده از مواد اولیه میکروسکوپی تضمین می کند. این باید به IonQ اجازه دهد تا اندازه اجزای سیستم اصلی را کاهش دهد، که به نوبه خود اتصال کامپیوترهای کوانتومی به شبکه را آسان‌تر می‌کند.

محاسبات کوانتومی به اثرات به ظاهر عجیب در مقیاس میکروسکوپی تکیه می کنند، که در آن کیوبیت می تواند چندین مقدار را به طور همزمان نشان دهد، به جای مقادیر ثابت یک یا صفر که توسط بیت های باینری نگهداری می شود.

محققان می توانند از زنجیره های ابررسانا یا یون های فوق سرد گرفته شده با لیزر برای ایجاد کیوبیت استفاده کنند. در گذشته، IonQ به یون‌های ایتربیوم استاندارد صنعتی متکی بود – اما در دسامبر این شرکت اعلام کرد که برای سخت‌افزار نسل بعدی خود به سمت یون‌های باریم حرکت می‌کند.

طبق IonQ، کیوبیت‌های باریم ترجیح داده می‌شوند، زیرا می‌توان آن‌ها را با نور لیزر در طول موج‌هایی دستکاری کرد که نسبت به نور فرابنفش مورد نیاز برای کیوبیت‌های ایتربیوم، آسیب کمتری برای اجزای سازنده دارند. این فناوری همچنین راه را برای محاسبات کوانتومی سریعتر و دقیق تر هموار می کند.

جونگسام کیم، یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد فناوری IonQ در ماه دسامبر گفت: «با بهره‌گیری از مزایای ذاتی کیوبیت‌های باریم، اکنون به ویژگی‌های جدیدی برای ساخت رایانه‌های کوانتومی پیشرفته دسترسی داریم که برای حل مشکلات حیاتی اجتماعی مرتبط هستند». .

دانشمندان کامپیوتر می گویند سیستم های کوانتومی به ویژه برای حل مسائل بهینه سازی (از جمله برنامه های ارتباطی برای کاوشگرهای فضای عمیق) و برای توسعه مواد جدید برای کاربردهای صنعتی و دارویی مناسب هستند.

برای سال‌ها، محققان PNNL با IonQ و سایر بازیکنان کوانتومی، از جمله مایکروسافت و دانشگاه واشنگتن، از طریق کنسرسیومی به نام Northwest Quantum Nexus کار کرده‌اند.

ماروین وارنر، دانشمند مواد در آزمایشگاه ملی گفت: “ما هیجان زده هستیم که با تخصص شیمی PNNL به جامعه محاسبات کوانتومی کمک کنیم.” همکاری در مورد آنچه که به اجزای کلیدی سیستم‌های IonQ تبدیل خواهد شد، بسیار خوشحال کننده است.

اگرچه دفتر مرکزی IonQ در مریلند است، این شرکت ارتباطات زیادی با شمال غربی اقیانوس آرام دارد.

IonQ ارائه دهنده پلتفرمی برای Azure Quantum مایکروسافت و همچنین سرویس محاسبات ابری کوانتومی Braket آمازون است. چپمن قبل از به عهده گرفتن نقش مدیر عامل IonQ، چندین سال به عنوان مدیر مهندسی آمازون پرایم گذراند. این شرکت در حال حاضر حضور چشمگیری در سیاتل دارد و در حال آماده شدن برای انتخاب مکانی برای تاسیسات مهندسی محصول خود در سیاتل است.