• خانه
  • اخبار
  • Inside Emerald City Comic Con 2022: The Giant Geek Fest به سیاتل بازگشت

Inside Emerald City Comic Con 2022: The Giant Geek Fest به سیاتل بازگشت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Inside Emerald City Comic Con 2022: The Giant Geek Fest به سیاتل بازگشت

Inside Emerald City Comic Con 2022: The Giant Geek Fest به سیاتل بازگشت
سازمان غیرانتفاعی ایالت واشنگتن «قهرمانان لباس برای یک هدف» در Emerald City Comic Con در سیاتل حضور داشت تا برای بنیاد سارکومای شمال غربی جمع آوری کند. (عکس از brooztechnology/Thomas Wilde)

اغلب از درون سخت بود که بگوییم کامیک کان Emerald City 2022 قرار است ساخته شود. یک کمیک قرارداد.

با ECCC، سازمان دهندگان کلاهبرداری در ReedPop واقعاً به تعریف مدرن “کمیک کان” به عنوان یک جشن تمام سنی و همه رسانه ای از فرهنگ پاپ علمی-تخیلی/فانتزی پایبند بودند.

بسته به جایی که آخر هفته گذشته در مرکز همایش ایالت واشنگتن ایستاده بودید، ممکن است فکر کرده باشید که در یک انیمه، یک نمایشگاه هنری، یک بازار لباس خیابانی، یک نمایش علمی تخیلی عمومی، یا یک گردهمایی بچه‌ها با شمشیر هستید. . (جدی، چرا آنها آنجا بودند خیلی زیاد شمشیر فروشان، با این همه تنوع?) کمیک ها فقط بهانه ای بودند که همه را در یک اتاق قرار دهیم.

در مورد خود ReedPop، ECCC یک ملاقات و احوالپرسی با افراد مشهور بود. بخش اعظم برنامه‌ی خیانتکار به دلایل ظاهراً تصادفی به جلسات امضا و فرصت‌های عکاسی با مجموعه‌ای به ظاهر تصادفی از بازیگران اختصاص داشت.

شاید برندان فریزر مهمان افتخاری بوده است. اگرچه ممکن است نداشته باشد رسما قرعه کشی اصلی ECCC بود، من به اندازه کافی مردم را دیده ام که با تی شرت هایی با چهره او روی آنها راه می رفتند که مجبور شدم تصور کنم که او فضا را اداره می کند.

اگرچه فریزیر به دلیل نقش اخیرش در نمایش کمیک HBO Max/DC در جامعه کمیک اقتدار دارد. گشت عذابجذابیت اصلی دوران او در ECCC پانلی بود که به دلایلی فریزر را با اودد فهر، همکارش در سال 1999 دوباره متحد کرد. مومیایی.

در پنل دیگری استیو برنز، مجری برنامه نیکلودئون حضور داشت سرنخ های آبی از 1996 تا 2002؛ سومین یک تماس غیرقابل توضیح به کمدی رمانتیک 1999 بود او همه اینهاستبا بازی ستاره های فیلم فردی پرینز جونیور و راشل لی کوک.

فلیسیا دی و کاساندرا پترسون، اعضای اصلی همایش، همراه با مجموعه‌ای از بازیگران تصادفی، مجریان تلویزیون واقعیت، نویسندگان جوان و دو ستاره سابق بی‌بی‌سی نیز در این مراسم حضور داشتند. دکتر هو.

همه این‌ها این تصور را برای من ایجاد کرد که سازمان‌دهندگان ECCC بیرون رفتند و هر مهمانی را که می‌توانستند به هر دلیلی که فکرش را می‌کردند فریب دادند تا از طرفداران 60 دلار برای گرفتن عکس‌های احمقانه با افراد مشهور دریافت کنند.

مانند برخی دیگر از برنامه‌های ReedPop قبل از کووید، که من دیده‌ام، در ECCC 2022 کارهای زیادی برای انجام و دیدن وجود داشت، اما این لایه ساینده از پرستش افراد مشهور غرق شد. دو کنوانسیون در اینجا وجود داشت. یکی درباره کمیک و فرهنگ پاپ بود و دیگری در مورد پرداخت هزینه برای حضور در یک اتاق با یک سلبریتی تصادفی. دومی بسیار بلندتر و احمقانه تر از اولی بود.

طبیعت شفابخش است

Inside Emerald City Comic Con 2022: The Giant Geek Fest به سیاتل بازگشت
فیل فولیو، کاریکاتوریست ساکن سیاتل، گفت: ما چند هفته پیش در کامیک کان سن دیگو بودیم و در واقع نمایش بهتری برای ما بود. (عکس از brooztechnology/Thomas Wilde)

جی. ویلو ویلسون به من گفت: «این اولین نمایشی به این بزرگی است که من از زمان شروع کووید انجام داده‌ام. «قرار بود در مارس 2020 مهمان نمایش شهر زمرد باشم که فقط 10 روز قبل به دلیل کووید لغو شد. برای من مثل یک دایره کامل است.”

ویلسون نویسنده ای اهل سیاتل است که برای رمانش برنده جایزه جهانی فانتزی در سال 2013 شد. الف نامرئی. او در حال حاضر ماهنامه می نویسد پیچک سمی دی سی کامیکس، اما شاید بیشتر به خاطر همکاری در خلق شخصیت مارول کامالا خان، که اخیرا ایمان ولانی در مینی سریال دیزنی+ نقش او را بازی کرد، شناخته شده است. خانم مارول.

ویلسون گفت: «این نمایش خانگی من است. “بازگشت عالی است.”

این با لحن کلی بسیاری از غرفه‌داران و مهمانانی که در ECCC 2022 با آنها صحبت کردم، مطابقت داشت. جو در اکثر موارد از کنوانسیون.

در مورد کمیک ها، در واقع چیزهای زیادی برای دیدن اینکه آیا می دانید کجا باید نگاه کنید وجود داشت. سه شرکت بزرگ در صنعت کمیک مدرن – Marvel، DC و Dark Horse – ظاهر نشدند، اما تعداد زیادی ناشر کوچکتر برای بررسی وجود داشتند.

Inside Emerald City Comic Con 2022: The Giant Geek Fest به سیاتل بازگشت
کت سالازار از ایمیج کامیکس، پنل 30 سال تصویر را در ECCC 2020 تعدیل می کند. از چپ به راست: خولیو آنتو، کایل استرام، دنیل وارن جانسون، دیوید اف. واکر، میرکا آندولفو، کایل هیگینز، سالازار. (عکس از brooztechnology/Thomas Wilde)

یکی از مشهودترین حامیان ECCC در سال جاری Tapas Media بود، یک پلتفرم وب کمیک کره جنوبی که یک غرفه بزرگ در سالن نمایشگاه به عنوان بخشی از جشن ادغام اخیر داشت. این یک تفسیر جالب در مورد افزایش دید و محبوبیت سبک خاصی از وب کمیک است که به طور خاص مخاطبانی را هدف قرار می دهد که قرار است در تلفن های هوشمند خود مطالعه کنند.

Oni Lion Forge که اخیراً بحث‌برانگیز شده است، یکی از بزرگترین غرفه‌های کنفرانس را در پل آسمان طبقه چهارم داشت، با کمیک‌های پس لرزه مستقر در لس‌آنجلس و کمیک‌های Stranger در نقاط با دید بالا در اطراف. اگرچه ایمیج کامیکس غرفه ای نداشت، یک پنل بحث (در بالا) برای چندین خالق که کتاب های خود را از طریق Image منتشر می کردند وجود داشت.

اگر چیزی است که در مورد کنوانسیون های پس از کووید دوست دارم، این تقویت ناخواسته است. به نظر می رسد که شرکت های بزرگتر برای بازگشت به مدار کنوانسیون کندتر بوده اند، که برای بسیاری از هنرمندان مستقل فضایی برای نمایش و رشد فراهم کرده است.

در حالی که چندین هنرمند در سالن نمایشگاه غرفه داشتند، کوچه هنرمندان در طبقه ششم مملو از کمیک های حرفه ای و افراد تازه کار خوداشتغال بود.

اگر بخواهم لحظه‌ای را که در ECCC 2022 داشتم «طبیعت در حال شفا است» نام ببرم، آن یک صف از طرفداران بیرون بود. مرد ایکس غرفه نویسنده کریس کلرمونت با کامیون های واقعی پر از کمیک های امضا شده. این صحنه ای از تمام کتاب های مصور قبل از کووید بود، با این تفاوت که همه افراد درگیر ماسک صورت داشتند.

همه اینها به من فرصت های زیادی داد تا کتاب ها و مجلاتی را که هرگز درباره آنها نشنیده بودم، بردارم. این به طور سنتی بخش مورد علاقه من از کنوانسیون های کمیک است: خرید کتاب های جدید، یا کتاب هایی که حداقل برای من جدید هستند، مستقیماً از طرف افرادی که آنها را ساخته اند، فقط در صورتی که چیزی جالب باشد.

به نیمه عادی جدید خوش آمدید

Inside Emerald City Comic Con 2022: The Giant Geek Fest به سیاتل بازگشت
Cosplayer HazelTheWriter به عنوان کاپیتان کارتر در ECCC 2022 شرکت کرد Marvel’s What if? (عکس از brooztechnology/Thomas Wilde)

البته، بخش جدید کمتر مورد علاقه من، این احساس آزاردهنده است که اصلاً حضور فیزیکی در یک کنوانسیون احمقانه است. بسیاری از کنوانسیون‌ها و نمایشگاه‌های تجاری امسال تبدیل به رویدادهای فوق‌العاده‌ای شده‌اند و ReedPop خط‌مشی اجباری ماسک را برای ECCC در اوایل این ماه معرفی کرد. کووید هنوز یک موضوع مداوم است و حضور در هر رویداد اجتماعی بزرگ در چند سال گذشته شبیه یک بازی رولت روسی است.

با این حال، ECCC مانند هر کنوانسیون دیگری احساس امنیت می کرد. تقریباً همه شرکت‌کنندگانی که دیدم در تمام مدت ماسک‌های پوشیده داشتند، و افراد حقه‌بازی با جعبه‌هایی از ماسک‌های جدید در ورودی‌ها و خروجی‌های اصلی ایستاده بودند. ایستگاه های آب رایگان در شرایتون در مجاورت مرکز همایش و مقدار زیادی ضدعفونی کننده دست هم در غرفه ها و هم در سرتاسر سالن نمایشگاه وجود داشت. اگرچه من چندین غرفه‌دار را که در طول ECCC مخالف نقاب زدن بودند شنیدم و دیدم، تقریباً همه افراد حاضر در نمایشگاه، از جمله همه حاضران، کووید را جدی می‌گرفتند.

دیوید اف واکر از غرفه‌اش در Artist Alley به من گفت: «خوب است که می‌بینیم مردم به دنیا باز می‌گردند و سعی می‌کنند ظاهر عادی را بازیابند».

واکر مستقر در پورتلند، نویسنده و رمان نویس کتاب های مصور است که در DC، Marvel و Dynamite کار کرده است. زمانی که در دی سی بود، شخصیت نائومی مک دافی را خلق کرد که اخیراً در سریال تلویزیونی لایو اکشن خودش بازی کرد. کمیک مستقل واکر با چاک براون و سنفورد گرین، ریشه تلخ، برنده جایزه آیزنر برای بهترین سریال ادامه دار در سال 2020 شد.

واکر گفت: “خوشحالم که همه ماسک زده اند.” می‌دانم نگرانی‌هایی در برنامه وجود داشت، اما اکنون وجود دارد [a mask mandate]من خیلی بهتر از این احساس می کنم.»

«تمام خانواده من داشتند [COVID] در ژوئن، ویلسون گفت. «همه ما تجربه اخیر با کووید را داریم. این سرگرم کننده نیست، شوخی نیست، و واقعاً مرا وادار کرد تا دو بار در مورد برگزاری رویدادی به این بزرگی فکر کنم. خواهیم دید. اینجا سیاتل است و مردم اینجا تمایل دارند علم را دنبال کنند.

تاکنون ECCC یک نمایش خوب با چند سکسکه جزئی، مانند افتادن کولر روی کار بوده است.

آزمایش واقعی چند هفته دیگر انجام خواهد شد، زمانی که ما ببینیم که آیا یک افزایش قابل اندازه گیری در کووید وجود داشته است که می تواند با کنوانسیون مرتبط باشد یا خیر. هنجار جدید در برنامه ریزی رویداد، برقراری تعادل بین حضور و ایمنی است، و ECCC با کمی ضعف وارد شد. تنها کاری که می توانیم انجام دهیم این است که منتظر بمانیم و ببینیم آیا ECCC ارزشش را دارد یا خیر.